Autor Wątek: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'  (Przeczytany 42916 razy)

HULK

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 237
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 21, 2017, 10:53:12 pm »
Zasadniczo nie ma co kupować łuku na przesiadki co chwilę, bo na tym tylko stracisz. Trzeba brać maksymalnie taki na jaki nam budżet pozwala (oczywiście, jeśli jesteś już na poważnie "zarażony" bakterią Robin-Hooda ;) )

Jeżeli chcesz strzelać tarczowo, to nie kupuj huntera tylko tarczówkę. Jak chcesz 3d, field, to zasadniczo z tarczówką też się da bez problemu, ale często hunter będzie szybszy i bardziej poręczny. W każdym razie bierz możliwie największe ATA łuku, bo będzie Ci po prostu dużo łatwiej zacząć i na pewno nie więcej jak 60#. Duży łuk jest stabilniejszy i więcej wybacza. Na twoim miejscu poszukałbym jednak na początek czegoś używanego, żeby się dobrze "wgryźć" w temat, a potem kupić sobie dopiero docelową maszynkę. Jesteś leworęczny więc może nie być łatwo, ale jak znajdziesz, to zapewne w super cenie :)

Poza tym popróbuj sobie od kogoś w okolicy różnego typu spustów, bo moim zdaniem najlepiej zacząć się uczyć od razu na docelowym rozwiązaniu. Reszta jak staby, rodzaj celownika itd, to w sumie rzeczy, które dużo łatwiej dołożyć/wymienić bez zmiany całego stylu strzelania.

Nikt Ci nie da złotego środa, ale jeśli faktycznie chcesz się w to bawić, to najlepiej po prostu podejść do jakiegoś klubu łuczniczego i wypróbować parę rozwiązań. Pamiętaj, że łuk bloczkowy, to nie jest zabawka, ale broń i naprawdę można sobie i komuś zrobić duuużą krzywdę przez nieumiejętne się z nim obchodzenie.
Łuk - Mathews Halon X COMP 60#
Celownik - AXCEL Achieve CARBON Lock BLUE RH 9" + scope AV-41 PLUS
Podstawka - Hamskey Hibrid PRO
Spust - Stan SX3 Large
--
Były - HOYT PRO EDGE ELITE, BOWTECH CPXL

Artkor

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 22, 2017, 10:19:39 am »
No właśnie z tą "bakterią Robin-Hooda" to jeszcze nie wiem i dlatego chcę tego Stingera którego często polecacie na początek. Problem dla mnie to osprzęt, czym więcej czytam tym większy bajzel mam w głowie.

W przypadku karabinów pneumatycznych polecamy na początek takie minimum z którego da się wygrać zawody a poniżej którego jest już tylko "muł i wodorosty", więc chyba tu też czegoś takiego szukam.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 22, 2017, 06:06:43 pm »
Cześć,może się spotkaliśmy gdzieś na zawodach w Polsce,ale ja strzelałem FT (Pablo z Warszawy z WKFT). Co do sprzętu,to mój znajomy sprzedaje własnie cały sprzęt łuczniczy. Co ważne też jest leworęczny. Może sprzedać całość,albo oddzielnie łuk i osprzęt. Osprzęt jest praktycznie nowy,sam mu go doradzałem. Ale okazało się,że nie ma na łucznictwo czasu(wygrał rower) i dla tego sprzedaje. Łuk to PSE Phenom . Osprzęt jest też dobrej marki,ale nie z tych najdroższych. Na przykład celownik jest Shibuya i lipko Mac Ten Zone.
Jak byś był zainteresowany to napisz do mnie na PW i Was skontaktuję ze sobą.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Artkor

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 22, 2017, 08:12:27 pm »
Cześć Pablo, pewnie że się znamy, ja z Wikingami zawsze jeździłem.
Byłem pewny że oprócz FT strzelasz strzelanie dynamiczne, a tu łuki.

Arek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #109 dnia: Październik 18, 2018, 09:04:45 pm »
Witam. Odświeżę temat:) Napór prac nieco zmalał i znów pojawiła się chęć nabycia łuku bloczkowego:) (bakcyl się zakorzenił)trochę się pozmieniało od tamtej pory. Niedawno miałem okazję nabyć stingera x w fajnym zestawie lecz ktoś mnie podkupił (mogłem dać zaliczkę) obserwuje portale aukcyjne i szukam czegoś na start żeby nie przepłacić a dobrze kupić. Mam kilka propozycji na chwile obecną, poniżej dodam linki. Po tym poście widzę ze nie koniecznie musi to być stinger :) chodzi mi o to jak kolega wcześniej pisał żeby nie kupować nowego zestawu na start a za chwile kupować kolejny, więc jeśli Szanowni Koledzy macie jakieś propozycje na obecne realia dla nowicjusza bardzo będę wdzięczny za każdą rade:) poniżej kilka aukcji które przykuło moja uwagę
https://www.olx.pl/oferta/luk-bloczkowy-mysliwski-bear-archery-arena-30-osprzet-CID767-IDwrwk9.html#16790983ef
https://www.olx.pl/oferta/luk-bloczkowy-bowtech-fuel-zestaw-okazja-CID767-IDrfUWr.html#ec6a762af1
https://www.olx.pl/oferta/luk-bloczkowy-CID767-IDvRtay.html#ec6a762af1
https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-luk-bloczkowy-hoyta-CID767-IDvFZuj.html#ec6a762af1
https://www.olx.pl/oferta/luk-bloczkowy-bowtech-carbon-knight-CID767-IDwwKlz.html#ec6a762af1
https://www.olx.pl/oferta/luk-bloczkowy-hoyta-carbon-element-g3-CID767-IDvo6Kl.html#4083a000a8
 Najbardziej obawiam się tych mocniejszych bandziorkach ale większość z nich ma regulacje siły naciągu. Jakie jest wasze zdanie czy próbować i szukać okazji na fajny nie drogi zestaw na start (jeśli tak  to co polecacie)a potem wyłożyć większą gotówkę na zestaw który pozwoli pobiegać po lesie dłużej?? Pozdrawiam i czekam na wasze opinie, te złe i te dobre oczywiście:)

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #110 dnia: Październik 19, 2018, 08:55:00 am »
Taniej niż ten Fuel nie bardzo znajdziesz (a to bardzo fajny łuczek), chociaż on podejrzanie tani  ???, nowy nawet golas jest droższy.
Z drugiej strony wczoraj na Targowisku na FB pojawił się Stinger w zestawie za 1200, ale jakoś za chwilę zniknął.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Munin

  • Gość
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #111 dnia: Październik 19, 2018, 01:07:30 pm »
Zniknął bo go zapewne FB zablokował.
Coraz glupsze te zasady na tym FB.

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #112 dnia: Październik 19, 2018, 04:11:33 pm »
Taniej niż ten Fuel nie bardzo znajdziesz (a to bardzo fajny łuczek), chociaż on podejrzanie tani  ???, nowy nawet golas jest droższy.
Z drugiej strony wczoraj na Targowisku na FB pojawił się Stinger w zestawie za 1200, ale jakoś za chwilę zniknął.

Mógł się od razu sprzedać. Ostatnio był poszukiwany Stinger.
Ja tak auta sprzedawałem - ogłoszenie się nawet godziny nie utrzymało. A za drugim razem nawet 15 minut :)
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Arek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #113 dnia: Październik 19, 2018, 10:09:01 pm »
Czyli ten Fuel jest spoko jako łuk czy osprzęt też spoko jak na poczatek?

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 20, 2018, 10:20:24 pm »
Fuel jest jak najbardziej spoko na początek, bo możesz go regulować od 26# w górę
(to nie błąd, 14# które piszą w reklamie to tylko dla dzieci z krótkimi łapkami,
dla normalnego człowieka z naciągiem od 27" nie da się ustawić go niżej niż 24#).
 
Jeśli nigdy nie strzelałeś z łuku to jest to plus.
Nie wiem jakie masz warunki fizyczne,
ale 50# do naciągnięcia na start to jest dużo.
A tu możesz sobie ustawić np. 30-35# i spokojnie trenować i rosnąć w siłę :)

Osprzęt w tym Fuelu nie jest wysokich lotów,
jak w każdym zestawie Entry
(bo to jednak łuk juniorski, prawie identyczny jak mój Diamond tylko z dobrymi cam-ami)
Ale cena jest taka, że nawet jak się pozbędziesz podstawki, to i tak się opłaca.
Celownik na początek pewnie da radę. Chyba i tak lepszy niż Maximal-e,
chociaż tych Apex-ów nie dotykałem i nie wiem co on wart.
Wygląda na plastikowy, ale to nie musi być wada, Fuse też już robi plastikowe.
Jak raczej nie będziesz od razu strzelał z 60#, to się nie rozleci :)

W ogłoszeniu jest też o kołczanie i stabilizatorze, chociaż na zdjęciu tego nie widać.
Za to widać smyczkę.
Brakuje też przeziernika.

Za niewiele więcej jest ten Carbon Knight,
lepszy łuk i z dużo lepszym osprzętem.
Najlżejszy ze wszystkich i to jego duży plus (przynajmniej dla mnie :) )
Tylko pytanie czy dasz radę z nim powalczyć,
regulacja w takich łukach jest, ale nie jest zbyt wielka, ok -10# od mocy nominalnej.

Ten Ignite też wygląda nieźle, sporo tańszy od Fuel-a,
a podobnie jak on ma duży zakres regulacji
i też pewnie osprzęt ma podobnej klasy bo to także łuk juniorski, więc w zestawach wypasu nie dają.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2018, 10:30:14 pm wysłana przez doozers »
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #115 dnia: Październik 21, 2018, 12:05:20 pm »
Kup sobie nowego Stingera a nie kombinujesz z wystrzelanymi używkami z olx. Jako początkujący nawet przy odbiorze osobistym nie masz możliwości sprawdzić czy łuk nie miał suchego. W jakim stanie są łożyska cama, cięciwa i kable, bo po prostu nie masz wiedzy i będzie to pierwszy łuk, więc nie masz żadnego punktu odniesienia. Jak Ci hobby nie podejdzie to go szybko sprzedasz.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #116 dnia: Październik 21, 2018, 05:54:49 pm »
Mam stingera extreme mogę polecić z czystym sumieniem. To mój pierwszy łuk bloczkowy wydaje się ok jedyna wada to cięciwa, ale ja zmienię już na nowy sezon. Całość ze strzałami torba podstawka opadająca celownikiem wyniosła mnie 2400. Spust jest trochę kicha on też będzie do wymiany do nauki się jak najbardziej nadaje polecam
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Arek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #117 dnia: Październik 21, 2018, 08:23:24 pm »
gdzie KAZIU nabyłeś ten zestawik?? w sklepie łuczniczym?? jak tak to jakim? wiem że nowe to nowe wiec jak wielu z Was i również kolega powyżej polecają legendarnego stingera dla nowicjusza decyzja zapadła..... jeśli chodzi o łuk,  a co do osprzętu tu proszę o pomoc jaki wybrać oczywiście nie najtańszy z którym mogę mieć problemy jako nowicjusz ale tez w granicach rozsądku:) Jestem z okolic Tarnowa więc tu w okolicy kicha nie ma sklepów które proponują profesjonalne łuki a nie mówiąc już o kimś kto uprawia to excytujace hobby:) dziękuje za porady i z góry dziękuje za pomoc:) A i jeszcze dodam ze przeznaczenie to strzelectwo 3d a jeśli budżet i czas pozwoli to bow hunting. Na razie muszę nauczyć się obsługi łuku i obchodzenia się z nim a potem możne level wyżej się rozwinę:) Dzięki za wsparcie i Pozdrawiam

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #118 dnia: Październik 23, 2018, 01:34:53 am »
Masz priv
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Arek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #119 dnia: Październik 23, 2018, 02:11:14 pm »
Najbliżej mnie jest sklep Dako koło Bielsko-białej jakieś 200 km tylko nie moge znaleźć na stronie nr telefonu żeby sie skontaktowac i umówić na wizyte. Jeśli szanowni koledzy mogli by mi doradzić jakie wyposażenie dobrac do stingera extrim zeby nie przepłacać a wygodnie i przyjemnie strzelać