Autor Wątek: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'  (Przeczytany 42914 razy)

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 14, 2016, 10:09:43 pm »
Mam propozycję kupna Supry rocznik 2012, ale chcę z niej najpierw postrzelać.
Próbowałem strzelać z Xpression, ale na razie to jeszcze nie dla mnie - camy są dosyć agresywne, a na razie muszę popracować nad postawą i powtarzalnością.
Bo na razie np. z powodu gapiostwa dalej strzelam na pierwszej blaszce, która jest za szeroka dla VAPów.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 14, 2016, 10:15:19 pm »
a która to ta pierwsza blaszka ?
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 14, 2016, 10:19:19 pm »
Chodzi o to, że mam teraz w wersji szerokiej a jest jeszcze wąska i taką muszę założyć.
A zagapiłem się, bo strzelam czasem Powerflightami i ACC, a one są grube.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 14, 2016, 10:28:54 pm »
To masz Wide czy narrow? Bo ta szeroka to pod halówki właściwie a w zestawach zwykle jest węższa czyli ta narrow.

Nowoczesny telefon komórkowy z dotykowym ekranem ...

Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 14, 2016, 10:29:58 pm »
Tak dokładnie, koledzy dobrze mówią, że co do wymagań to możesz sobie kupić byleco, ale po paru strzelaniach będzie Cię męczyło to co mnie..

Tzn, naprawde warto poczekać, dozbierać i przemyśleć zakup.

ja też dałem za horizonka 600zł, ale za wszystko (zestaw) wyszło mnie już 1700 :D
*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 14, 2016, 11:15:10 pm »
Mam propozycję kupna Supry rocznik 2012, ale chcę z niej najpierw postrzelać.
Próbowałem strzelać z Xpression, ale na razie to jeszcze nie dla mnie - camy są dosyć agresywne, a na razie muszę popracować nad postawą i powtarzalnością.
Bo na razie np. z powodu gapiostwa dalej strzelam na pierwszej blaszce, która jest za szeroka dla VAPów.
Rozumiem,że pewnie kwestia ceny,ale camy ME w Suprze Max w modelach od 2015 roku są lepsze od tych występujących we wczesniejszych wersjach Supry. Naprawdę nie lepiej kupić tę którą sprzedaje Kolega gibber ? Nowy model,od pewnej osoby,zainstalowane draw stopy Bomar(sam ich koszt to koło 170 PLN),które świetnie poprawiają ścianę. Plus nowe owijki i cięciwa z lutego. Do tego cena uważam bardzo dobra. Nic tylko brać i strzelać. Ale oczywiście jak jest problem z budżetem,to rozumiem.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 15, 2016, 04:38:16 am »
Jak kupujący pewny to się dogadamy ;-)
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 15, 2016, 06:07:42 am »
Dokładnie biez od gibbera a phenoma koledze z tego wątku sprzedaj.

@Igor - wyobraź sobie ze spirale w podium dają odczucie jak xpression+3 lbs
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 15, 2016, 07:19:54 am »
Uuu to faktycznie czuć, że ciągnie.
Co do Supry, to mogę Ci dorzucić do ceny staba Doinker Avancee 27'' albo 2 szybkozłaczki Shrewd - 1 na przedniego staba kątowa 8st., druga regulowana w dwóch osiach na bocznego staba.
Ciężarków (mam w sumie ze 20oz) raczej nie chciałbym się pozbywać, jeszcze mi odwali aby kupić recurve to się przydadzą ;-)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2016, 07:23:42 am wysłana przez gibber »
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 15, 2016, 02:45:13 pm »
Spokojnie, mi się z Phenoma dobrze strzela, a ta Supra to taka ciekawostka. Poza tym chcę na razie zobaczyć jak strzela w porównaniu do Supry 2015.

Poza tym łuk sam nie strzela, a ja mam więcej do poprawy w swojej postawie i stabilności niż wymiana sprzętu :)
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

jazzism

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 17, 2016, 03:48:38 pm »
Pozwole sobie zadac jeszcze jedno pytanie, zeby nie rozpoczynac nowego watku, z racji, ze temat techniczno-luczniczy draze obecnie dosc intensywnie, i wszystko zwiazane jest ciagle z lukiem na poczatek.

Czy generalnie w omawianych w temacie lukach (PSE stinger, Hori Zone Vulture, Hoyt Ignite etc), jak i wszystkich innych w sumie lukach, o regulowanej sile naciagu, z maximum ok. 70 funtow i predkosci dla pelnego ATA okolo 300-310 fps, gdy ustawimy naciag np na te 50-55 funtow, predkosci strzaly maja w miare porownyawalne wartosci ? Czy sa jakies modele, ktore sa szybsze od drugich na tej samej sile naciagu a inne wolniejsze ? Jesli tak, to od czego to zalezy ?
Przepraszam jesli to irracjonalne pytanie, ale w sumie interesuje mnie ogolnie, co determinuje predkosc luku, ze niektore na 70 funtow maja np 300 fps, a taki carbon defiant turbo ma 350, co jednak jest znaczna roznica.

pozdrawiam
Mat
Bowtech Carbon Icon
RipCord Code Red
TruBall Stinger
Easton PF340

www.instagram.com/musielak_retouching

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 17, 2016, 04:16:55 pm »
Oczywiście ,że są łuki które mimo ,że mają taką samą moc np. 60# jak inne modele,ale będą szybsze. Pierwszy z brzegu przykład ,kiedy świetna tarczówka Hoyta Podium Elite na camach spiral jest szybsza o około 20fps od tego samego modelu ale na camach GTX.
W przeważającej liczbie te szybsze modele mają dość mały BH -rzędu 6,przez to są mniej wybaczalne. Trzeba pamiętac i było to już kilka razy poruszane ,że mimo uzywania mocniejszego łuku , np. 60# i tego samego modelu 50# prędkości i parabola będą porównywalne. Bo do mocniejszego łuku musimy uzyć cięższych strzał. Oczywiście energia takiej cięższej strzały będzie większa.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Adam Waligóra

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 160
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 17, 2016, 04:22:58 pm »
1. Na pewno są łuki, które są szybsze od innych przy zmniejszonej sile naciągu (oczywiście łuki o takich samych parametrach, ale nie ten sam model). Moim zdaniem największy wpływ ma na to rodzaj ramion (teoretycznie wszystkie Past-parallel powinny być trochę szybsze niż Almost parallel http://www.prototechind.com/past_parllel_info.htm). Oczywiście nigdy tego nie sprawdzałem.

2. Na różnice pomiędzy prędkością poszczególnych łuków największy wpływ ma rodzaj ( charakterystyka ) użytych krzywek ( cam'ów). Tak jak napisałeś defiant 31 od turbo oprócz drobnych różnic w ata i wysokości cięciwy różni się rodzajem zastosowanych cam'ów. Należy pamiętać, iż w realnym świecie prędkości podawane przez producentów są odpowiednio pomniejszone przez wagę zastosowanych promieni ( wagę strzały ) oraz opory zastosowanych lotek. Nie będę wnikał w sposób szacowania prędkości łuku przez producentów, bo to temat rzeka. Jeśli ciebie interesuje to wpisz w google "ATA vs IBO".
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2016, 04:26:19 pm wysłana przez Adam Waligóra »
Hoyt - Defiant 65#
Spot Hogg - Father 1Pin
Trophy Taker - Smackdown Pro
Spot Hogg - Wiseguy
Easton - Aftermath .340

Gustlik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 05, 2016, 09:39:55 am »
Witam wszystkich

Podlacze sie pod temat.
Szukam luku dla poczatkujacego czyli dla mnie (moze zona go kiedys odziedziczy). Gdzies do gwiazdki zakup, do tego czasu chcialem wszystko wybrac i ewentualnie znalesc jakas promocje.
Mam 187cm wzrostu, 192cm rozpietosc ramion, 75kg.
Z polecanych pasuje mi PSE Stinger X (mozliwosci/cena)
W zwiazku z tym mam pare pytan:

  • Ze wzoru na DL wychodzi 30.2, luk jest do max 30tu. Czy D-loop i spust nadgarstkowy (np. TRU Ball ShortNSweet S2) zmniejsza moj DL (i o ile) i sie zmieszcze czy lepiej mam szukac innego luku?
  • Regulacja sily luku a DL. Czy dobrze rozumiem (pse-archery.com/download/5953/) ze moge przy stalym DL=30 zmieniac sile z np. 50# do 35# ?

ps. brak polskich znakow z przyczyn technicznych, przepraszamy
“It’s all about enjoying your shooting.”
Barebow: SF Forged Plus + SF Axiom Plus + Spigarelli ZT + 300g

Adam Waligóra

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 160
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 05, 2016, 11:31:59 am »
Ja mam prawie identyczne wymiary i strzelam z 29'', zaczynałem od 30''. Najlepiej podjechać do sklepu i się przymierzyć do łuku.
1. Spust i D-loop nie zmienia długości naciągu.
2. Tak, przy stałej długości naciągu siłę naciągu można regulować odkręceniem śruby. Zazwyczaj jest to 10#. W Stinger 50# według manuala możesz zjechać do 35# po wykonaniu 12 obrotów. Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę, bo nigdy Stingera w rękach nie miałem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2016, 11:33:42 am wysłana przez Adam Waligóra »
Hoyt - Defiant 65#
Spot Hogg - Father 1Pin
Trophy Taker - Smackdown Pro
Spot Hogg - Wiseguy
Easton - Aftermath .340