Autor Wątek: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'  (Przeczytany 42900 razy)

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #120 dnia: Październik 23, 2018, 02:18:47 pm »
Spoko możesz na Dawidzie z Dako polegać dobierze ci najlepszy osprzęt w budżecie jaki posiadasz. Telefon 790 712 967
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #121 dnia: Październik 23, 2018, 02:37:20 pm »
Telefon do sklepluczniczy.pl masz w zakładce "kontakt"  790 712 967
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #122 dnia: Październik 23, 2018, 04:01:09 pm »
790 712 967
Dawid ze sklepu luczniczego to spoko gosc. Dzwon cos Ci doradzi.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Arek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #123 dnia: Październik 23, 2018, 09:19:18 pm »
rzeczywiscie jak wchodzę na stronę na kompie to jest w prawym dolnym rogu (rzadko na nim bywam:)a na telefonie tylko wiadomości pisemne. Dzięki będę jutro dzwonił a KAZIU nie doszedł mi żaden priw jak coś to 791457333 mój numer lub email arkadiusz.sadko@onet.pl.  Dzwoniłem do Bowhunting pracownik całkiem w  pozadku ale niestety jest kawałek drogi a teraz jeszcze ta pogoda SZczupakowa;P  Pozdrawiam i Dzięki na pomoc:)
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2018, 06:26:15 pm wysłana przez Arek »

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #124 dnia: Październik 25, 2018, 07:08:59 pm »
Napisz jakim budżetem dysponujesz i do czego ma służyć łuk. Sklep Dawida to świetny wybór i nie szukaj innego.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Arek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #125 dnia: Listopad 01, 2018, 10:15:37 pm »
witam szanownych Kolegów, zakupiłem dziś łuk używkę.....
Łuk B E A R    A N A R C H Y
3200 zł
Witam , sprzedam moje oczko w głowie a mianowicie łuk Bear Anarchy. Łuk kupiony 05.04.2016r w Sklepłuczniczy.pl. Stan idealny ! Cięciwa w doskonałym stanie ! łuk używany sporadycznie , jest ustawiony i gotowy do strzelania
Dane;
siła naciągu 60#
ATA-35,5
długość naciągu regulowana 26.5 " - 31.5 " obecnie ustawiony na 28"
FPS 340

W zestawie wszystko to co na zdj:
Łuk Bear Anarchy 60#
Celownik Trophy Ridge React-One 0.019 czarny
Spust TRU FIRE 360 EDGE Foldback Camo
Podstawka Ripcord Code Red
Stabilizator PSE
5x strzały czarne długość 29' spin 340 i jedna ze spinem 300
Torba na łuk
Ochraniacz na przedramię
Kołczan na strzały montowany do łuku
Smycz na rękę od Bowtecha
Tłumiki ramion
 jako nowicjusz wiele nie powiem strzeliłem parę razy (przy silnym wietrze) strzały poleciały w cel. naciąg podobno na 57 # bałem się go ale całkiem sprawie się naciągało. Co sądzicie o takim zestawie na start? :)

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #126 dnia: Listopad 02, 2018, 07:52:59 am »
witam szanownych Kolegów, zakupiłem dziś łuk używkę.....
Łuk B E A R    A N A R C H Y
3200 zł
Witam , sprzedam moje oczko w głowie a mianowicie łuk Bear Anarchy. Łuk kupiony 05.04.2016r w Sklepłuczniczy.pl. Stan idealny ! Cięciwa w doskonałym stanie ! łuk używany sporadycznie , jest ustawiony i gotowy do strzelania
Dane;
siła naciągu 60#
ATA-35,5
długość naciągu regulowana 26.5 " - 31.5 " obecnie ustawiony na 28"
FPS 340

W zestawie wszystko to co na zdj:
Łuk Bear Anarchy 60#
Celownik Trophy Ridge React-One 0.019 czarny
Spust TRU FIRE 360 EDGE Foldback Camo
Podstawka Ripcord Code Red
Stabilizator PSE
5x strzały czarne długość 29' spin 340 i jedna ze spinem 300
Torba na łuk
Ochraniacz na przedramię
Kołczan na strzały montowany do łuku
Smycz na rękę od Bowtecha
Tłumiki ramion
 jako nowicjusz wiele nie powiem strzeliłem parę razy (przy silnym wietrze) strzały poleciały w cel. naciąg podobno na 57 # bałem się go ale całkiem sprawie się naciągało. Co sądzicie o takim zestawie na start? :)
Ogólnie ani zestaw ani cena nie powalają. Łuczek ogólnie jest ok ale raczej nie na początek, 340fps to sporo a co za tym idzie będzie się go ciężej naciągać przez agresywne camy. Na Twoim miejscu poszukałbym czegoś ciut łagodniejszego zwłaszcza do nauki. Przy budżecie powyżej 3k już można poskładać bardzo fajne zestawy na naszej giełdzie(nw czy to nadal aktualne ale nie tak dawno był tam także bardzo polecany pse stinger). Jak nie on to masz wiele innych lukow w dobrych cenach a osprzęt sobie dobierzesz już pod własne potrzeby. Kołczan w tym zestawie jest montowany do łuku, jest to dobre rozwiązanie na polowaniu ale do strzelania na codzień dużo wygodniejsze są te na pasku. To samo strzałki, 5 sztuk to ciut za mało i szybko będziesz chciał dokupić więcej a nie masz w tym ogłoszeniu co to za model i czy da się go jeszcze kupić.
W żaden sposób nie chce Cię odciągnąć od łucznictwa czy od tej oferty, tylko radzę żebyś dokładnie przemyślał zakup żeby za kilka miesięcy nie było sytuacji ze wymieniasz większość osprzętu bo to tylko strata pieniędzy ;) poczytaj sobie wątki o łukach na początek i osprzęcie do nich, znajdziesz tam masę polecanych celowników, podstawek itd na każda kieszeń ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

kahles

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 78
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #127 dnia: Listopad 02, 2018, 09:41:27 am »

W żaden sposób nie chce Cię odciągnąć od łucznictwa czy od tej oferty, tylko radzę żebyś dokładnie przemyślał zakup żeby za kilka miesięcy nie było sytuacji ze wymieniasz większość osprzętu bo to tylko strata pieniędzy ;) poczytaj sobie wątki o łukach na początek i osprzęcie do nich, znajdziesz tam masę polecanych celowników, podstawek itd na każda kieszeń ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Z tego co ja doczytałem to Kolega pytający łuk już zakupił...
Hoyt RedWRX Turbo 70# Carbon ProStack 8''
Hamskea Hunter Micro Hybrid
Hamskea  Hybrid Target Pro MicroTune
Axcel Accutouch Carbon Pro 0.19 AV41; Axcel Rheo Tech PRO 0.01'' 5pins;React H5
Scott Archery Little Goose
Carter Plain 1,VAPOR REALTREE XTRA

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #128 dnia: Listopad 03, 2018, 01:38:18 pm »
Ja właśnie mam problem ze zrozumieniem tego posta.Nie wiem czy luk już jest zakupiony , czy kolega dopiero zastanawia się nad kupnem.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

B-52

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #129 dnia: Listopad 03, 2018, 02:03:11 pm »
Kolega Arek w pierwszym zdaniu napisał że łuk kupił a w ostatnim że już z niego parę razy strzelił więc chyba wszystko jasne. Nie wiem tylko czemu teraz pyta co sądzimy o zestawie skoro to już musztarda po obiedzie  ???
PSE Stinger X

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #130 dnia: Listopad 03, 2018, 02:32:01 pm »
Może "stara" się czepia, albo często po zakupowe poszukiwanie ingracjacji w celu wewnętrznego uzasadnienia dużego wydatku.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

humungus

  • Gość
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #131 dnia: Styczeń 10, 2019, 07:39:06 pm »
cześć,

zamierzam kupić mój pierwszy bloczek, na 40 urodziny :)) - kryzys wieku średniego ?

obrałem  taktykę: łuk nowy, osprzęt na początek używany

łuk zdecydowanie do tarczy - do lasu mam za daleko

myślałem nad czymś takim

http://www.sklep-robinhooda.pl/luk-pse-beast-ext-2016-target-bloczkowy-rh-60.html

w nagłowku jest 70f, ale w opisie 60f, raczej nie szukam 70- nie bede polował

wzrostu mam 182cm, coś tam ćwiczę - ale raczej w domu , oczywiście na początek raczej ten łuk  odprężę bo 60f pewnie nie dam rady :)

docelowo chciałbym się zapisać do jakiegoś klubu we Wro, ale mam też działeczkę gdzie mógłbym szlifować podstawy na początek

zastanawiam sie tylko czy fps  342-350 nie jest tu za duży? gdzieś tu czytałem, że może wyć to wynikiem zastosowania bloczków które są mało komfortowe w naciągu?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2019, 08:37:33 am wysłana przez humungus »

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #132 dnia: Styczeń 11, 2019, 01:14:41 pm »
Nie wiem czy ten luczek to 60 czy 70, w ofercie jest raz tak raz tak, zadzwoń lub napisz do sklepu jaka wersje maja i czy jest ona wciąż dostępna bo często jest tak ze na stronie jest a fizycznie już nie.
Jesli jest to 70 to sobie odpuść, 70# nie możesz już używać na zawodach a i luk najlepiej pracuje w górnym zakresie swoje mocy.
Jesli budżet Ci pozwala to ten Psiak będzie spoko ale pamiętaj ze sam łuk to tylko około 40% kosztów, strzałki, podstawka, stabilki, spust, celownik także swoje kosztują.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

humungus

  • Gość
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #133 dnia: Styczeń 11, 2019, 01:50:07 pm »
to 70, dla tego jest tańsza, 60 kosztujesz niestety 4100 około, jak pisałem łuk chciałbym nowy, a osprzęt na początek używka (na razie czytam - decyzja o kupnie za jakieś 2 miesiące),

swoją drogą z jakim minimalnym osprzętem da się strzelać rekreacyjnie na działce? zakładam, że spust musi być, ale czy coś jeszcze ? czy Rambo miał jakiś osprzęt  przy swoim czy strzelał z totalnego golasa - bo na filmie tak to wyglądało

drugi film który mnie inspiruje to robin hood  - jedyna prawilna wersja z Michael Praed- zawsze mnie jarał łuk saracena i w ogóle jego tajemnicza  postać :)

więc chyba będzie raczej PSE SUPRA EXT 2018 bo granica psychologiczna dla mnie to 4k szekli :)

ktoś sie orientuje czym się różni wersja 2018 od 2019? czy to tylko marketing, w opisie tej z 2019 piszą suwak kabli jest na łożyskach... a w tej z 2018 nie był na łożyskach?

zakładam że się zmieszczę w tej SUPRZE mając 182cm, ramiona mam raczej normalne, dłonie raczej małe
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2019, 02:07:25 pm wysłana przez humungus »

kahles

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 78
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #134 dnia: Styczeń 11, 2019, 02:44:27 pm »


Nie da się tego czytać...

Bełkot bez duzych liter,interpunkcji,sam sobie stwiasz tezy na które sam odpowiadasz...
Zacznij od przeczytania forum.
Hoyt RedWRX Turbo 70# Carbon ProStack 8''
Hamskea Hunter Micro Hybrid
Hamskea  Hybrid Target Pro MicroTune
Axcel Accutouch Carbon Pro 0.19 AV41; Axcel Rheo Tech PRO 0.01'' 5pins;React H5
Scott Archery Little Goose
Carter Plain 1,VAPOR REALTREE XTRA