Autor Wątek: Ahoj!  (Przeczytany 1501 razy)

Arch Gentoo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Ahoj!
« dnia: Czerwiec 09, 2016, 11:19:27 am »
Witajcie,

Nazywam się Bartek, pochodzę z miasta Wejherowa w województwie Pomorskim (dla osób niewtajemniczonych: na trasie Gdynia <-> Lębork :) ). W zeszłym roku postanowiłem znaleźć sobie nowe hobby, na które będę wydawał swoje pieniądze i akurat trafiło na łucznictwo. Na początek kupiliśmy z dziewczyną teściowi łuk bloczkowy Elkhorn, z półki raczej ekonomicznej, gdyż bardzo chciał on swój czas poświęcać na doskonalenie umiejętności manualnych i ostatecznie wyszło tak, że strzelamy z niego wszyscy :D . Łuk raczej prosty, jedynym wyposażeniem jest celownik, podstawka i kołczan.

Po pewnym czasie treningu udało się nam już nawet trafiać w cel (w dużym uproszczeniu ;D ), na słomianej macie 1.2m, puszka po piwie na środku i trafienia oscylują w okolicach puszki, czasem ją przebijając (groty tępe). Na chwilę obecną stwierdziłem, że owy łuk przestał już mi wystarczać, a poza tym warto byłoby już mieć swój no i co najważniejsze - strzelanie bardzo mi się spodobało. Tym sposobem wydałem część pieniędzy z konta zakupując już troszkę większy łuk SKULL REX (również bloczkowy), z większą siłą naciągu 25-45 (gdzie Elkhorn miał max 20 :) ). Zależało mi na trochę bogatszej wersji wyposażenia, a że sam nie ma zbyt dużej wiedzy, żeby dobrać wszystko poprawnie, toteż zakupiłem go w zestawie z:
- podpórką Whisker Biscuit
- 5-cio pinowym celownikiem TruGlo
- stabilizatorem
- linką do spustu
- celownikiem przeziernikowym
- smyczą łuczniczą (BTW: po co to i do czego? Bo jak na razie tylko sobie tak dynda :D )

Jeszcze co prawda nie strzelałem z niego (przyszedł do mnie wczoraj :) ), obecnie pracuję nad jego złożeniem (z czym akurat mam duży problem, ale to osobny temat).
Poza tym na co dzień pracuję, a w wolnym czasie gram w gry komputerowe (albo strzelam z łuku :D ).

To chyba tyle ode mnie na dzień dobry :)
Pozdrawiam serdecznie!

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Ahoj!
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2016, 12:45:54 pm »
Witaj w gronie bloczkowców.
Poczytaj tematy w dziale Bloczkowym. Znajdziesz tam na pewno sporo odpowiedzi na swoje problemy ,że złozeniem? łuku.
A jak nie to pytaj. Na pewno znajdzie się ktoś ,kto Ci pomorze.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Mnich

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Hobby i Ja
Odp: Ahoj!
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2016, 02:13:43 pm »
Cześć Bartku  :)

Co za zbieg okoliczności. Właśnie zarejestrowałem się na forum, żeby poszukać ludzi z 3miasta i okolic. Sam dopiero zaczynam przygodę z łukiem i szukam towarzystwa z okolic, mieszkam w Gdyni, z podobnymi zainteresowaniami. Jak masz ochotę na wspólne strzelanie, to dawaj znać.

Mnich

Arch Gentoo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Ahoj!
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 09, 2016, 02:28:43 pm »
Witaj,

Chętnie - muszę tylko doprowadzić łuk do kompletu i troszkę się na nim podszkolić (żeby nie narobić sobie za dużo wstydu :D:D).