Autor Wątek: Kotwiczenie  (Przeczytany 4326 razy)

Tavot

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Kotwiczenie
« dnia: Maj 26, 2016, 10:33:53 am »
Witam.
Kotwiczenie, czyli chodzi mi o znalezienie odpowiedniego punktu na twarzy do którego przykładał bym za każdym razem cięciwę tak samo i w taki sam sposób. Gdy przykładam do miejsca w którym mi najwygodniej ( to pierwszy pin mogę ustawić na odległość około 25 m bo gdybym chciał na bliższą odległość to piny zasłania już majdan. Z pinami na dalsze odległości niema żadnego problemu. Jeżeli podciągnął bym nock z cięciwą bliżej oka to spada mi strasznie powtarzalność jest niewygodnie i celownik jest za nisko bo strzały lecą pod cel. Macie jakieś rady wskazówki dla mnie?
Gdzie/jak Wy kotwiczycie??
tradycujny Robin 30 lbs (nieżyje)
Mathews Mission Craze RH 15-70 Lbs
Touchwood Taipan 50 Lbs

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Kotwiczenie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 26, 2016, 10:39:03 am »
A pytasz o klasyka czy bloczek bo niby dział klasyk a celownik wielopinowy i już sam nie wiem :)
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Tavot

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Kotwiczenie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2016, 10:48:02 am »
DO KLASYKA. Ale używam celownika od bloczka bo nie znalazłem żadnego celownika z kilkoma pinami do klasyka...
tradycujny Robin 30 lbs (nieżyje)
Mathews Mission Craze RH 15-70 Lbs
Touchwood Taipan 50 Lbs

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Kotwiczenie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 26, 2016, 11:35:11 am »
Ja kotwiczyłem nisko czyli pod żuchwą. Cięciwa do czubka nosa i środka wargi...możesz też do kącika warg byle powtarzalnie. Zabuduj sobie kisser w tym miejscu.

Nie wiem czy to nie wina tego że używasz bloczkowego celownika bo jakby nie było to przeziernik w klasyku jest dużo mniejszy.

Tu masz fajnie pokazane wszystkie zależności. https://www.youtube.com/watch?v=-vH_lit1sj8
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2016, 11:37:55 am wysłana przez Tomasz Ryszka »
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Tavot

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Kotwiczenie
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 26, 2016, 12:05:10 pm »
PRZEZIERNIK W KLASYKU?? da się pipside'a w klasyku zamontować? nie mam przeziernika zgrywam tylko strzale z cięciwą a piny w celowniku jako punkt odniesienia biorę. No i stały punkt podparcia. Z pinami od 25 m w górę jest ok ale na mniejsze odległości nie mogę ustawić. Też zakotwiczam nisko czyli pod żuchwą. Cięciwa do czubka nosa i środka wargi...
swoją drogą w bloczku także mam wysoko peep zamontowany, prawie na samej górze cięciwy bo tak mogę się tylko do strzału wygodnie złożyć.
Ps. Trzy palce składam pod strzałą.
tradycujny Robin 30 lbs (nieżyje)
Mathews Mission Craze RH 15-70 Lbs
Touchwood Taipan 50 Lbs

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Kotwiczenie
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 26, 2016, 12:09:34 pm »
Nie peep. Miałem na myśli odpowiednik lipka w klasyku :)
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.