Autor Wątek: Spust- jaki?  (Przeczytany 18021 razy)

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 24, 2016, 10:47:02 pm »
Ty no wiem co napisałem ale jaki to ma związek z Tobą?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 24, 2016, 10:51:32 pm »
Chyba, że pisałeś kiedyś o poradę w sprawie spustu i nie dostałeś?  Teraz czytam co napisałeś i widzę,  że już wiesz , że jednak wbrew opiniom speców od braku czasu jednak spusty poniżej 150 zł różnią się i to znacznie, jakością. 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 24, 2016, 10:58:31 pm »
Nie no minimum te 150-200 zł trzeba dać żeby mieć jako taki spust nadgarstkowy.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


hans18

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 24, 2016, 11:01:43 pm »
Piszecie ze doradzacie i nikt was nie słucha ze ktoś chce zaoszczedzić jakies grosze ,podałem link do spustu chciałem się dowiedzieć czy warto go kupić.Kupując łuk popełniłem kilka błedow ,mogłem kupić goły i osprzet osobno .W zestwach dają najtańsze rzeczy ,musze wymienić spust i podstawke.Czekam na jakąs okazje na forum ,a jesli sie nie pojawi kupie w sklepie .

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 24, 2016, 11:05:26 pm »
Kruca fuks Hans!   :)  Nie fochciaj się brachu bo jak nikt nie miał do czynienia z tym spustem to co Ci kto doradzi? Ja mam Stingera to napisałem co o nim myślę.  Mam też calippera o którym pisał Paweł i widziałem też te tańsze cudeńka :-) Może ktoś się znajdzie co macał tego o którego pytasz.   

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 24, 2016, 11:48:41 pm »
Kilka naszych uwag na temat braku brania pod uwagę naszych rad,dotyczyło tego,że znów ktoś się posiłkuje opinią sklepu. Gdzie fachowcy dobrze chcący dla klienta,twierdzą że spusty za 95 pln są tak samo dobre jak te za 170-200 PLN,będące sprawdzonymi modelami.
Kolega pyta o spusty,dostaje od nas kilka propozycji. Nie jakiś top modeli,ale dobrych,sprawdzonych spustów. Niestety może trzeba do nich trochę dołożyć,ale ma się za to pewność,że będą w miarę dobrze działać. Spust to jeden z ważniejszych elementów przy strzelaniu z bloczka i jakies oszczędności mogą się szybko obrócic przeciwko nam. Ja osobiście widziałem gościa, co stracił dwa przednie zęby i paskudnie rozciął wargę,kiedy puścił mu spust.Do tego często zarwane strzały + uszkodzone strzały i kolejne koszta.
Tak więc nie oczekujcie,że powiemy :kupcie ten spust za 85 PLN i będziecie zadowoleni. Jeżeli macie zaufanie do sklepu,gdzie tak mówią,to tam kupujcie. Dostaniecie jeszcze upust i regulacje za pól ceny,ale już nam o tym nie piszcie. Nie chce Wam się czytać opinii o sklepach,wybieracie tam gdzie pseudo najtaniej,to powodzenia. Każdy ma prawo do tego.
Kolego Hans ,nie wiem czy ten spust do którego dałeś link dotyczy spustów sprzedawanych na Forum ? Jeśli nie to zapytaj bezpośrednio Kolegę,który go wystawił do sprzedaży. Bo to ten sam model.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 25, 2016, 06:33:07 am »
Nikt ci spustu Hans nie doradzi. Jest to sprawa bardzo mocno inwidualna. Każdy z nas kupuje spust na jakiego stać, strzelę z niego i wyraża na jego temat subiektywną opinię. W tym temacie po prostu nie da się komuś dać Gotowca. Według mnie spusty jest dużo trudniej dobrać niż luk. Po prostu kupuj, próbuj, i napisz swoje recenzje w temacie związanym ze z postami tak aby kolejne osoby wiedziały coś więcej na ten temat.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 25, 2016, 06:50:26 am »
Kwestia indywidualna, ale tanie i dobre spusty robi Jim Fletcher. Dla lubiących miękkie i czułe spusty - Caliper .44 dla tych co lubią sporą regulację od miękkiego do twardego to raczej Flathead.
Mam obydwa, .44 nie da się zbytnio wyregulować jeżeli chodzi o czułość.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

hans18

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 25, 2016, 07:18:22 am »
Dziekuje panowie.,sa spusty jak ten nieszczesny allen sztywne gdzie głowica jest zamocowana na sztywnej śrubie a są takie na luźnym pasku ,pewnie wszyscy tu byli posiadaczami obu wersji jake macie panowie odczucia?

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 25, 2016, 08:33:55 am »
Na miękkim pasku możesz go do woli regulować i kombinować. Na śrubie już tak łatwo nie jest ale ja jednak wolałem tego na śrubie.

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 25, 2016, 08:42:07 am »
Myślę że w spustach się za dużo nie reguluje. Człowiek kupi, ustawi pod siebie I strzela. Jak będziemy ciągle grzebać w spuście to nigdy nie uzyskamy powtarzalnych strzałów. Wiadomo że na początku tego grzebania jest dużo ale jak już osiągniemy to co nam pasuje to nie ma co więcej kombinować.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Adam Waligóra

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 160
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 25, 2016, 09:31:33 am »
To ja swoje pięć groszy dodam. Nie należy się za bardzo przejmować tym, co piszą na forum, bo zazwyczaj są to odpowiedzi nie na temat.Kupuj gdzie chcesz, u mnie priorytetem jest cena ( w sensie zakupu, preferuję te sklepy które mają najkorzystniejszą cenę a nie cena samego produktu ) , jeśli komuś sprzedawca musi ustawiać spust to współczuję. Sprzedawca podpowiedział ci prawidłowo do 200 to za dużego wyboru nie będzie, spusty identyczne konstrukcjnie a tylko nazwa firmy inna (tu znowu chodzi mi o konstrukcję a nie jakość ). Hurtownie masz dwie https://www.jvd.nl i www.ssa-archery.be i tam szukaj, w sklepach najczęściej masz zlewy popromocyjne. Jeśli masz możliwość podjechania do sklepu i dotknięcia to polecam, zobaczysz co ci nie pasuje w spuście. Jeśli chodzi o sedno sprawy czyli spusty to mogę napisać trochę o spustach NADGARSTKOWYCH i kryteriach jakie ja brałem pod uwagę przy wyborze.

1.Nie kupuję żadnego badziewia które reguluje się poprzez przycięcie, muszę mieć kontrolę długości. Najlepiej regulacja długości przez jedną dużą śrubę i szynę ząbkowaną ( jak ci wypadnie to łatwiej znaleźć jedną dużą niż dwie małe, na szynach ząbkowanych łatwiej ustawić długość).

2. Klamra czy rzep-klamra/sprzączka moim zdaniem lepsza, trzeba mieć świadomość, że nie zawsze trafisz w dziurkę i trzeba będzie kombinować z długością zapięcia. Ja nie potrafiłem zapiąć rzepa dwa razy tak samo zawsze było albo za luźno albo za ciasno, trzeba pamiętać, że na sprzączkę działają duże siły i może się nieznacznie rozciągać. Jeśli chodzi o rzepy najlepiej wybierać taki z dwoma rzepami i elementem plastikowym, przez który przewlekasz pasek aby odwrócić jego kierunek. ( zamotałem, ale nie wiem jak to wytłumaczyć).

3. Język spustowy – moim zdaniem najlepszy jest taki, który przypomina cyngiel w broni palnej. Omijać wszystkie „sierpy” i jakieś inne trójkąty. Warto też sprawdzić czy nie ma ostrych krawędzi (w przekroju poprzecznym nie jest prostokątem) i czy jest wyprofilowany , bo może to być denerwujące w czasie strzelania. Nie naciskamy na język spustowy pod kątem 90’’ lecz zazwyczaj lekko od góry.

4. Szczęki – omijam spusty, które mają dwie ruchome szczęki, nie ma szans, aby obie się otworzyły w tym samym monecie. Dobrym wyborem jest jedna ruchoma szczęka a najlepszym wybór spustu z haczykiem.

5.Mocowanie– ja wybieram sztywne mocowanie, bo ciasno zaciskam rękę na spuście i sam kontroluję położenie spustu. Na początek przygody proponuję spusty ze sztywnym mocowaniem, ale mocowane na ruchomym przegubie lub spusty z głowicą mocowaną na pasku.( w przypadku pasków mi się zawsze wydawało, że coś nie tak jest z długością) Pozwala to na samodzielne ułożenie się spustu względem cięciwy/d-loopa.

@hans18
Nie mogę pisać o spuście, który sam sprzedaje, ale jeśli masz rączki jak bochenki chleba to nie kupuj, bo ten spust ma w nazwie nano. Przeznaczony jest raczej dla ektomorfików, sprzączka jest normalnych rozmiarów, ale sama głowa spustu naprawdę mała. Przy dużych łapach może śmiesznie wyglądać.
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2016, 04:18:38 pm wysłana przez Adam Waligóra »
Hoyt - Defiant 65#
Spot Hogg - Father 1Pin
Trophy Taker - Smackdown Pro
Spot Hogg - Wiseguy
Easton - Aftermath .340

hans18

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 25, 2016, 10:04:51 am »
No kolego jestem spory,i łapska mam złodziejskie ,szkoda że ten tańszy nie jest na pasek.

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 25, 2016, 10:16:56 am »
Nie sposób nie zareagować.  Adam- jakie to samo do 200 zł? Czyli wg Ciebie ten za 80 i 200 to to samo. Ktoś początkujący  to przeczyta i jeszcze uwierzy.   

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


Adam Waligóra

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 160
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 25, 2016, 11:36:30 am »
@hans18
Wieczorem zrobię zdjęcie trzech spustów które posiadam dla porównania
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2016, 11:47:26 am wysłana przez Adam Waligóra »
Hoyt - Defiant 65#
Spot Hogg - Father 1Pin
Trophy Taker - Smackdown Pro
Spot Hogg - Wiseguy
Easton - Aftermath .340