Autor Wątek: Spust- jaki?  (Przeczytany 18039 razy)

mariusz00202

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Spust- jaki?
« dnia: Maj 23, 2016, 09:15:32 pm »
Do wyboru z kolegą mamy cztery spusty. Dwa podobne 1.Allen Master Hunter 89zł 2. Spust nadgarstkowy BOOSTER Caliper Welcro 95zł
i Dwa nieco droższe TruGlo 129zł i Truball Stinger 169zł

http://www.centrum-lucznicze.pl/nadgarstkowe patrzec od dołu

dodam że ja mam jakiś noname już zużyty a kolega ma naciąg 32" i jemu też chodzi o to żeby nie był za krótki. i miał ktoś doczynienia z tym truball stinger? bo on ma regulacje długości, czyli on może być dłuższy od reszty a czy tylko można go skracać?

zato mi zależy tylko na stosunku jakość/cena,  a podoba mi się truglo. co powiecie?

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2016, 10:25:20 pm »
Dołóż trochę i kup ten:
http://sklepluczniczy.pl/nadgarstkowe/80-jfletcher-117v.html
Stingera miałem,ale kształt spustu mi nie pasował i ta regulacja długości jest jednorazowa. Przycina się ten pręt na którym zamocowany jest spust. Jak przytniesz za dużo,a potem ci jednak nie przypasuje,to niestety po ptokach.
A ten caliper ma wygodną regulację na pasku. Zawsze możesz skrócić lub wydłużyc-według uznania. No i kształt trigera świetny i naciska się intuicyjnie.
Wiem,że tu na Forum ludzie mają ten spust i chwalili. Może wypowie się ktoś z użytkowników. Bo ja strzelałem tylko ze 3 razy.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2016, 10:37:11 pm »
No fajny, nim wystrzelałem wszystkie życiówki ;) Ale rzep po jakimś czasie nie trzyma dobrze, warto kupić wersje na zwykłym pasku.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Adam Waligóra

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 160
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 24, 2016, 09:28:03 am »
Hoyt - Defiant 65#
Spot Hogg - Father 1Pin
Trophy Taker - Smackdown Pro
Spot Hogg - Wiseguy
Easton - Aftermath .340

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 24, 2016, 10:32:23 am »
Ja mam stingera w zapasie. Spust bardzo dobry i wytrzymały. Polecam wersje na klamrę zapinaną.  Minus taki jak pisał  Paweł - śrubę jak skrócisz to tylko raz.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


hans18

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 24, 2016, 12:45:37 pm »
https://www.dropbox.com/sc/htkvmn7t2l1m6qv/AADQ0xBStuyLqL4C2BCqgV2fa   panowie wypowie się ktoś na temat tego spustu?

estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 24, 2016, 05:09:07 pm »
Mysle ze moge pomoc w tej sprawie :)

tez stalem dzis przy zamowieniu nad wyborem miedzy tym boosterem 95zł a stingerem 169zł.  pytajac w centrum luczniczym czy warto doplacac do stingera to napisali mi krotko "nie warto." i ze spusty ponizej 150zl sa identiko.

a jesli chodzi o skrocenie to chyba w najtanszym allen master hunter pisze ze mozna jednorazowo skrocic ucinajac srube . :)
*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro

makato

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 24, 2016, 06:04:58 pm »
Mysle ze moge pomoc w tej sprawie :)

tez stalem dzis przy zamowieniu nad wyborem miedzy tym boosterem 95zł a stingerem 169zł.  pytajac w centrum luczniczym czy warto doplacac do stingera to napisali mi krotko "nie warto." i ze spusty ponizej 150zl sa identiko.

a jesli chodzi o skrocenie to chyba w najtanszym allen master hunter pisze ze mozna jednorazowo skrocic ucinajac srube . :)

Ja w temacie tych spustów się nie wypowiem, ale akurat Cntrum Łucznicze nie jest chyba najlepszym miejscem do zaciągania opinii. :-\
Łuk: Prime One STX36 59,5#,29"
Elite Energy 32, 62#,29"
Celownik: AXCEL Achieve Carbon CXL 31mm,
HHA Optimizer Lite King PIN 41mm
Podstawka: Vapor Trail Elite Micro,
AAE FerakShow
Spust: Stan: Shootoff, Just-X
Stab:B-Stinger Premier Plus 33

hans18

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 24, 2016, 08:52:23 pm »
Nie mam porownania bo mam jeden spust allen master hunter,jest to chyba najtańszy spust i zarazem pewnie najgorszy.Ma kiepskie mocowanie na wąski pasek i jest tak czuły że wypuscilem kilka niechcianych strzał ,co skończyło sie tylko na kosztach (moje strzały kosztuja niewiele bo 17 zł ale to też jakis pieniądz).Chciałbym kupić jakiś na pasek i z regulacją.

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 24, 2016, 09:00:41 pm »
Wszystko zależy od tego jaką kwotę chciałbyś przeznaczyć. Czy szukasz spustu nowego czy używki. Ogólnie jakbym miał kupować to markowe używki.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 24, 2016, 09:08:23 pm »
Doradzamy, piszemy a kolega napisze do speców od braku czasu i pewnie kupi coś po taniości a potem wywali z 3-4 strzały po 20 zeta do kosza bo grzmotnie w kamień albo w siną dal i w efekcie spust tani będzie już na poziomie stingera lub Calippera , które są dobre pancerne  ::)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2016, 09:11:26 pm wysłana przez Mariusz Orzeł »

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 24, 2016, 09:42:14 pm »
Ja już nawet przestałem doradzać,bo się nie chcę denerwować. Póki cena niższa o 50-100 PLN będzie najważniejszym czynnikiem,a nie jakość usług i rzetelność sklepu, to ciągle możemy się spodziewać takich wypowiedzi. A wystarczyło by tylko trochę poczytac Forum i zapoznać się z opiniami.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

hans18

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 24, 2016, 10:02:45 pm »
Ktokowiek napisze dostaje jakąs porade ,napisze ja i zaczyna sie ,nic koledzy wielkie dzieki.

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 24, 2016, 10:26:55 pm »
Ale Hans o co chodzi? Bo nie zakumałem

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


hans18

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 24, 2016, 10:31:43 pm »
Doradzamy, piszemy a kolega napisze do speców od braku czasu i pewnie kupi coś po taniości a potem wywali z 3-4 strzały po 20 zeta do kosza bo grzmotnie w kamień albo w siną dal i w efekcie spust tani będzie już na poziomie stingera lub Calippera , które są dobre pancerne  ::)

Wysłane z mojego GT-I9300     a to nie było do mnie ?