Autor Wątek: Suwak Kostka ślizgacz na odbojnik  (Przeczytany 8501 razy)

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Suwak Kostka ślizgacz na odbojnik
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 19, 2016, 10:43:00 am »
Jaco ci to załatwi.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: Suwak Kostka ślizgacz na odbojnik
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 19, 2016, 10:58:29 am »
Cześć:)
Napisałem do niego chyba wezmę cały komplet od razu kable i cieciwie..
Czy będę musiał od razu wszystko wymienić bo Cieciwa jest ok, myślałem tylko o wymianie kabli a cieciwa tak na zapas?

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Suwak Kostka ślizgacz na odbojnik
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 19, 2016, 11:05:28 am »
Jak poślesz luk do Jaca to ci powie jaki jest scenariusz działań. Jest pro.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: Suwak Kostka ślizgacz na odbojnik
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 23, 2016, 02:18:25 pm »
Jest jakiś sprawdzony patent żeby ta kostkę co trzyma kable wyszlifowac?
Te gniazda na kabel mam wyszlifowane; wodnym papierem 1200, a potem 1500 tylko nie wiem czy równo bo pilnik okrągły miał różny przekrój.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Suwak Kostka ślizgacz na odbojnik
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 20, 2016, 01:25:49 pm »
Czy tę kostkę można zdjąć nie uzywając prasy? Potrzebuję obejrzeć kable,bo w jednym z tych rowków musi być jakiś zadzior i zauważyłem zużycie kabla. Podszlifował bym też slizgacz w tym miejscu i może byłoby lepiej.
Ja mam łuk 50#,jakbym go odpuścił ze 4 obroty i jeszcze lekko poluzował ten pręt na którym chodzi ślizgacz,to chyba powinienem dać radę wypchnąc kable z rowków ślizgacza. Tylko nie wiem czy tak można i czy potem nie będzie problemu z włożeniem z powrotem?
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Suwak Kostka ślizgacz na odbojnik
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 20, 2016, 02:50:07 pm »
wg mnie można, spróbuj zdjąć kable z kostki i nie powinno być problemu nawet bez odpuszczania.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Suwak Kostka ślizgacz na odbojnik
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 20, 2016, 05:03:23 pm »
Dzięki Marku,zdjąłem i podszlifowałem. Zobaczymy czy będzie lepiej. Zastanawiałem się nad owijką w tym miejscu,ale są rózne opinie. Jedni są zadowoleni a jedni skarżą się na jeszcze szybsze zużywanie się kabli i gorszą płynność.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Suwak Kostka ślizgacz na odbojnik
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 20, 2016, 07:09:40 pm »
Płynność jest taka sama, a kabel pod owijką nie zużywa się bo przecież nic po nim nie trze. Natomiast owijka bardzo długo wytrzymuje, na oko spokojnie cały żywot cięciwy. Ja dla swoich cięciw obowiązkowo już robię owijkę i pod ślizgacz.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2016, 07:12:17 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Suwak Kostka ślizgacz na odbojnik
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 20, 2016, 07:50:54 pm »
Jacku czy aby zrobic tę owijkę, muszę zdjąc kable,czy też mogę ją wykonać zdejmując tylko ślizg? Czy wykonujesz tę owijkę ręcznie,czy stosujesz jakiś przyrząd ? Gdzie jest do dostania taka nić 0.14 ?
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Suwak Kostka ślizgacz na odbojnik
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 20, 2016, 08:02:28 pm »
Ja natomiast nie robię owijek w miejscu ślizgacza bo według mnie mija się to z jakimkolwiek celem. Fakt ma ona sens kiedy kostka niszczy kable w jakiś niewyjaśnionych okolicznościach. Jednak zużycie kabli tak czy inaczej występuje w mniejszym lub większym stopniu i to nie tylko w miejscu ślizgacza. Ja osobiście wymieniam kable razem z cięciwą i wszyscy którym sznurki robilem też tak czynili. Mam świadomość że jako osoba robiąca sznurki mam do tego inne pojęcie bo nie czekam na kable ileś czasu ani nie zbieram się do tego nie wiadomo ile, dlatego rozumiem że ludzie mogą tak chronić swoje kable. Jednak uważam że najlepszą ochroną dla sznurków jest regularne woskowanie.
Sipap możesz to robić nie na prasie, wystarczy zdjąć ślizgacz. Teoretycznie możesz zrobić owijke ręcznie bez maszynki, i nawet będzie się trzymać ;)
Taka nitkę kupisz w każdym sklepie łuczniczym, napisz maila do kilku bo może być tak że ktorys ma naa magazynie a w innym tylko na zamówienie

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Suwak Kostka ślizgacz na odbojnik
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 20, 2016, 08:57:08 pm »
Cytuj
Fakt ma ona sens kiedy kostka niszczy kable w jakiś niewyjaśnionych okolicznościach

Chojnas no właśnie o takich przypadkach mówimy... "Swoich cięciwach" w sensie do mojego łuku. C4 wpieprza sznurki pod ślizgaczem w astronomicznym tempie niezależnie od użytego ślizgacza i bez owijek musiałbym wymieniać komplet zapewne po paru tys. strzałów. Paweł robi się to zwykłą maszynką do owijek i zdecydowanie lepiej ściągnąć i naprężyć kable do tej roboty. Ale na upartego można i ręcznie bez maszynki na łuku. BCY Halo .014 jest do tego super, szybko robi się tam gładka i śliska.

Natomiast jak łuk nie zużywa tam nadmiernie kabli to nie ma sensu stosować bo i po co.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2016, 09:15:02 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Suwak Kostka ślizgacz na odbojnik
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 20, 2016, 09:42:23 pm »
Wszystko jest zależne od łuku, w moim Elite nie mam takiego problemu, dlatego tego nie stosuje, jednak Ci którym robię sznurki też nie decydują się na owijki mimo iż zawsze pytam.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Suwak Kostka ślizgacz na odbojnik
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 20, 2016, 10:02:05 pm »
Cytuj
w moim Elite nie mam takiego problemu

To super. Jednak są łuki gdzie jest taki problem i wtedy owijki znacznie wydłużają żywotność kompletu. Na PŚ też nieraz widać łuki z owijkami pod ślizgiem.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2016, 10:06:15 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Suwak Kostka ślizgacz na odbojnik
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 20, 2016, 11:40:09 pm »
Wydłużają i to znacznie, dlatego w żaden sposób nie potępiam posiadaczy owych owijek oraz ludzi którzy chcą je mieć ;)
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Suwak Kostka ślizgacz na odbojnik
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 10, 2018, 10:51:44 pm »
Odswieżam trochę stary temat,ale myślę że jest on zawsze aktualny.
Otóż  stwierdziłem w nowym łuku Pse Perform X 3D,że niestety rolki zaczynają szybko niszczyc kable. Naciąg jest super płynny,ale niestety szczególnie w miejscu gdzie rolki zatrzymują się po strzale,juz są pojedyncze przetarte włokna kabli. Dlatego postanowiłem zrobić w tym miejscu owijki na kablach.
Nie mam prasy aby zdjąć kable,więc postanowiłem zrobić to bez ich zdejmowania. Niestety odległości pomiędzy kablami,nawet po zdjęciu rolek są niewielkie i nie można użyć standardowej maszynki do owijek(dopiero po fakcie zobaczyłem,że jest dostępna taka malutka maszynka do owijek Bohning Mini Serwer). Dlatego postanowiłem wykonać je ręcznie. Wykorzystałem do tego małą szpulkę na nici. Jako materiału użyłem plecionki wędkarskiej Power Pro zbudowanej ze Spectry o grubości 0,21 mm. Jej przekrój jest okrągły i jest bardzo śliska.
Oto moje dzieło(nie jest idealne ,ale na razie świetnie się sprawdza):





Bardzo chciałem podziękować Koledze Jackowi - Jaco za cierpliwe tłumaczenie co do rodzaju użytych materiałów. Gdyby nie on, nawinął bym za cienką plecionkę.
Jedyne czego nie dopytałem,to w którym kierunku należy owijać. Nie jestem pewien czy zrobiłem owijki w przeciwnym kierunku niż kierunek skrętu włókien kabli. Mam nadzieję,że nawet jak owijka jest nawinięta w tym samym kierunku,to nie będzie to problem.
Po zrobieniu owijek,naciąg jest dalej płynny i mam nadzieję,że owijki wytrzymają jakiś czas i zabezpieczą kable przed zużyciem.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500