Autor Wątek: PSE STINGER  (Przeczytany 32274 razy)

pleja

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: PSE STINGER
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 23, 2008, 09:30:45 pm »
Ja podpowiem, że odkręcenie (czyli przeciwnie do wskazówek zegara) śrub mocujących ramiona o jeden obrót zmniejszyło wagę naciągu w moim stingerze o 5 funtów (+/- pół funta) - z 70 do 65.
Długość naciągu i letoff ustawia się na krzywce, ale sam raczej bym się za to nie zabierał - lepiej dać fachowcowi.

MEFISTO

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: PSE STINGER
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 23, 2008, 11:41:46 pm »
dziękuję Wam!!! czyli skrót od WASZMOŚCIOM ;D w okolicach łodzi ktoś szyje z łuku.wiem z doświadczenia że dotknąć i zobaczyć to nie to samo co przeczytać. aha jestem członkiem POLSKIEGO ZWIĄZKU ŁOWIECTWA i wszelkie podchody jeśli chodzi o polowania z łukiem spalą na panewce... strzelam też z czarnoprochowej ;D jeśli jakieś pytania dotyczące tematu polowania z łukiem to proszę ale nie przejdzie temat ;D......... pozdrawiam    MEFIŚ

MEFISTO

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: PSE STINGER
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 23, 2008, 11:52:43 pm »
Pleja dzięki.jutro postrzelam i opowiem o pierwszych wrażeniach, na razie petting ;D ;D ;D macam sprzęt i mam wielkiego stracha przed pierwszym strzałem :) to nie rewolwer,z którego małpa strzeli ;D ;D ;D moja 2,5letnia córka cieszy się ze mną, u żony nie widzę zmian ;D ;D ;D   pozdro wszystkim kolegom i ZDROWYCH SPOKOJNYCH                                         MEFIŚ

DDT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 192
Odp: PSE STINGER
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 24, 2008, 12:54:19 pm »
aha jestem członkiem POLSKIEGO ZWIĄZKU ŁOWIECTWA i wszelkie podchody jeśli chodzi o polowania z łukiem spalą na panewce...
Chyba trzeba poczekać, aż wymrze ?stara gwardia? ;)
Reflex GROWLER 70#
Podstawka - QAD Ultra LD Pro Rest
Celownik - Trophy Ridge Micro Alpha V5
Peep - G5 META MAGNESIUM
Stabilizator - LimbSaver Sims S-Coil
Spust - TRUBall LOOP MASTER
Strzaly - BEMAN ICS BowHunter 400 (385gr)
oraz kołczan - Treelimb

jaro

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: PSE STINGER
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 24, 2008, 10:55:47 pm »
Witam Mefisto, również jestem z Łodzi i jeżeli byś miał chęć postrzelać w towarzystwie to zapraszam na mój teren.Daj znać na P.W.
Reflex Highlander 60#podstawkaNAP QUICKTUNE PRO SERIES 1000,stabilizator NAP SHOCKBLOCKER 1000,celownik TOXONICS STOCK DOG PLUS, strzały Easton Gamegetter   Easton Black Stalker, kołczan BOHNING LYNX, Peep FINE-LINE,spust J.FLETCHER 117V,TRU-FIRE PATRIOT.

kissielec

  • Gość
Odp: PSE STINGER
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 25, 2008, 01:56:47 pm »
jeśli jakieś pytania dotyczące tematu polowania z łukiem to proszę ale nie przejdzie temat
Pamiętam z paru lat spędzonych w Afryce, że z muzułmanami na tematy religijne gadać nie wolno, bo zbyt łatwo ich zagiąć, a wtedy robią się "mało przyjaźni"  ;D.
Pozdrawiam.
 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2008, 09:49:07 pm wysłana przez kissielec »

Stinger

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Odp: PSE STINGER
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 23, 2009, 02:23:33 pm »
Ja posiadam Stingera i jestem z niego zadowolony, strzelałem najdalej na 45m i trafiałem w tarczę, jak na początkującego niezle.
Zmiana długości naciągu i letoff jest dziecinnie prosta, na krzywce masz odpowiednie oznaczenia A, B, C, D odpowiadające 30", 29, 28... reguluje się to dwoma śrubeczkami. potem trzeba przestawić taką jedną śrubkę po drugiej stronie bloczka w odpowiednio oznaczoną dziurę np. A 80% lub B 80%. Jak źle wkręcisz to nic sie nie stanie tylko podczas napinania poczujesz że nie ma takiego let-offu jak trzeba. Oczywiście to tych zmian nie jest potrzebna prasa.

Ja swój sprowadziłem jak $$ był 2,10 więc kosztował mnie ok. 1400 zł + transport i to z opadającą podstawką i lepszym sightem niż w kicie. Tym bardziej jestem z niego zadowolony :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2009, 02:26:35 pm wysłana przez Stinger »
PSE Stinger 60# @30"
QAD Hunter Ultra Rest
Viper Predator H1000 0.019

Stinger

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
ustawianie dł. naciągu i let-off w PSE STINGER
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 26, 2009, 11:04:57 pm »
http://www.wrzuta.pl/obraz/6NmgEU8zml/bloczek1
Na zdjęciu bloczek jest ustawiony na 30" (2 śrubki w pozycjach A i 7) i 80% let-off (śrubka blokująca naciąganie w odpowiednio oznaczonej pozycji). Żeby zmienić na np. 29" trzeba 2 śrubki przełożyć w poz. B i 3 przy czym krzywka zmieni swoje położenie. Trzecią śrubkę odpowiedzialną za let-off też trzeba przełożyć na odpowiednią pozycję - B-80% albo B-65% w zależności od tego jaki chcemy mieć let-off.
Analogicznie dla długości naciągu 28" i 27" obie śrubki przekładamy w poz. odpowiednio C-8 i D-9, przy czym śrubkę od let-offu przykręcamy z drugiej strony bloczka, tu:
http://www.wrzuta.pl/obraz/rkYnf7lbJa/bloczek2
Długości naciągu 26" i 25" chyba wymagają innej krzywki ale nie widziałem jej. Cała operacja jest prosta i szybka, nie wymaga prasy.
PSE Stinger 60# @30"
QAD Hunter Ultra Rest
Viper Predator H1000 0.019

MEFISTO

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: PSE STINGER
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 15, 2009, 08:02:03 pm »
dzięki Kolego

greg

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: PSE STINGER
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 15, 2009, 08:16:41 pm »
W tym wątku podoba mi się zacięcie Mefisto. Odpowiedzieć na post po prawie roku, to nie byle co ;D ;D ;D

MEFISTO

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: PSE STINGER
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 15, 2009, 08:51:18 pm »
 ;D ;D ;D ;D

Nemo00

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: PSE STINGER
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 13, 2021, 08:19:49 pm »
Nawiąże do tematu. Wiele osób zaczyna od stingera i później szuka informacji na forum- ja również. W stinger max jest analogicznie ze zmianą długości naciągu. Dwie małe śrubki umiejscowione naprzeciwległe-przy jednej jest bolec, który wchodzi w otwór przy odpowiedniej małej literce; trzecia śrubka przy większych literkach odpowiada za let off, ustawiamy ją tak jak tę przy małej literce. Zrobiłem to dzisiaj dzięki znalezieniu tego wątku i pomyślałem sobie że ktoś może szukać również takiej informacji. Jest to banalnie proste.
PSE Stinger Max 70 (45)
Truglo Storm
T.R.U Ball Bandit
Quad Ultra Rest Hunter
Początki uczą najwięcej

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: PSE STINGER
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 14, 2021, 10:59:09 am »
Nawiąże do tematu. Wiele osób zaczyna od stingera i później szuka informacji na forum- ja również. W stinger max jest analogicznie ze zmianą długości naciągu. Dwie małe śrubki umiejscowione naprzeciwległe-przy jednej jest bolec, który wchodzi w otwór przy odpowiedniej małej literce; trzecia śrubka przy większych literkach odpowiada za let off, ustawiamy ją tak jak tę przy małej literce. Zrobiłem to dzisiaj dzięki znalezieniu tego wątku i pomyślałem sobie że ktoś może szukać również takiej informacji. Jest to banalnie proste.


W Stinger MAX nie ma regulacji let-off-u.
Ta śrubka przy dużych literkach o której piszesz,
to jest draw stop i to nim faktycznie regulujesz dł naciągu.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Nemo00

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: PSE STINGER
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 14, 2021, 04:40:18 pm »
Zakładam, że kolega ma rację, jako bardziej doświadczony. W takim razie pytanie-jak to się ma do dwóch śrubek na wewnętrznym module, tych z małymi literami?
Pytam, bo wczoraj dodawałem sobie cal naciągu-jest zdecydowanie wygodniej- i przestawiłem małe i duże.
W tabelce załączonej do łuku jest kolumna, po angielsku, w którą jak dobrze zrozumiałem, muszę przestawić tu i tu.
Tak pytam, bo kto nie pyta jest głupi cały czas, a kto pyta-tylko do momentu uzyskania odpowiedzi.
Pozdrawiam
PSE Stinger Max 70 (45)
Truglo Storm
T.R.U Ball Bandit
Quad Ultra Rest Hunter
Początki uczą najwięcej

Nemo00

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: PSE STINGER
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 14, 2021, 05:41:51 pm »
Dobra. Już doczytałem w pdf. Kolega ma 100% racji, a ja pomimo, że u siebie zrobiłem dobrze, mogłem kogoś wprowadzić w błąd. Przy zmianie długości obie śruby muszą być na tych samych znacznikach literowych. Z let off'em nie ma to nic wspólnego.
Kurde. Przepraszam.
PSE Stinger Max 70 (45)
Truglo Storm
T.R.U Ball Bandit
Quad Ultra Rest Hunter
Początki uczą najwięcej