Autor Wątek: PSE STINGER  (Przeczytany 32398 razy)

MEFISTO

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
PSE STINGER
« dnia: Grudzień 21, 2008, 07:26:51 pm »
Witam! Czy któryś z kolegów miał do czynienia z PSE STINGER?? Jakie wrażenia??
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2008, 07:40:01 pm wysłana przez MEFISTO »

MEFISTO

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: PSE STINGER
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 21, 2008, 08:43:03 pm »
CZY JEST TO ŁUK TYLKO DO POLOWANIA Z ZASIADKI?????JAK KTÓRYŚ Z KOLEGÓW NAPISAŁ.CZY MOŻNA TEŻ POSTRZELAĆ NA DALSZE NIŻ 20-30 M ODLEGŁOŚCI???? A-A WYNOSI W/G PRODUCENTA CHYBA 31 1/2 CALA A NIE 30. PROSZĘ O SZYBKĄ POMOC

pleja

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: PSE STINGER
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2008, 10:29:31 pm »
Ja mam dwumiesięcznego PSE Stinger. Wrażenia jak najbardziej pozytywne, choć na zdjęciach ze mną wydaje się po prostu mały (ja mam 190 cm) 8). Ale z perspektywy strzelca tego nie widać, a to co widać i czuć  - jest wysoce zachęcające.
Mój egzemplarz A-A ma dokładnie 80 cm czyli 31.5 cala.
Ogólnie mogę napisać, że sprzęt jest jak najbardziej OK - dość lekki, idealnie leży w dłoni, nie "telepie" przy strzelaniu. Celność stwierdzono, nawet na 90 m udawało mi się parę strzał w serii wsadzić w tarczę 80x80 (co przy moich umiejętnościach jest i tak niebwałym sukcesem). Nie wiem, jakie inne szczegóły są interesujące - napisz co chciałbyś wiedzieć - postaram się odpowiedzieć w miarę moich możliwości.

pozdr

MEFISTO

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: PSE STINGER
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 22, 2008, 06:47:01 am »
WITAM!! DZIĘKUJĘ ZA SZYBKĄ REAKCJĘ :) ZAKUPIŁEM WCZORAJ NA ALLEGRO ZESTAW GOTOWY DO SPOŻYCIA ;D CENA 2370. W TYM ZESTAW IMBUSÓW I SMAR JAKIŚ DO CIĘCIW I 10 NIE 6 STRZAŁ. CO SĄDZISZ O CENIE?? ODBIERAM JUTRO OSOBIŚCIE W KRAKOWIE,JA JESTEM Z ŁODZI. CZYLI STRZELANIE NA 40-50 M POWINNO BYĆ SKUTECZNE ;). JEST TO MÓJ PIERWSZY ŁUK, DO TEJ PORY STRZELAŁEM NA STRZELNICY SPORTOEJ Z MARGULINA I MAM CZARNOPROCHOWCA COLT DRAGOON.POZDRAWIAM    MEFISTO

pleja

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: PSE STINGER
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 22, 2008, 11:12:39 am »
Ja za swój zestaw Ready to Hunt razem z przesyłką i opłatami celno-vatowymi dałem w sumie niecałe 2100. W zestawie było 6 strzał Bowhunter i zrezygnowałem ze spustu (bo już miałem).
Czyli wychodzi raczej podobnie jeżeli chodzi o cenę.


kissielec

  • Gość
Odp: PSE STINGER
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 22, 2008, 11:37:23 am »
CZY JEST TO ŁUK TYLKO DO POLOWANIA Z ZASIADKI?????JAK KTÓRYŚ Z KOLEGÓW NAPISAŁ.CZY MOŻNA TEŻ POSTRZELAĆ NA DALSZE NIŻ 20-30 M ODLEGŁOŚCI????
Krótkie łuki, mają parametry utrudniające precyzyjne strzelanie na dalekie odległości, ale strzela człowiek a nie łuk i w zakresie donośności każdego łuku, wszystko jest zawsze możliwe.
 ;)

MEFISTO

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: PSE STINGER
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 23, 2008, 05:42:48 am »
DZIĘKUJĘ KOLEGOM!!! SPRZĘCIK JUŻ U MNIE ;D ;D ;D NIE WYTRZYMAŁEM I POJECHAŁEM PO NIEGO DO KRAKOWA Z ŁODZI ;D ;D 5 GODZIN W TĄ I Z POWROTEM,ALE CZEGO SIĘ NIE ROBI... TO MÓJ PIERWSZY ŁUK :). POZDRAWIAM   MEFISTO

MEFISTO

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: PSE STINGER
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 23, 2008, 06:21:46 am »
A TERAZ KILKA PYTAŃ :) :) :): JAK USTAWIĆ SIŁĘ NACIĄGU, JAK DŁUGOŚCI CIĘCIWY, JAK LET OFF ??? CO JEST DO CZEGO ;D   CZY SIŁĘ NACIĄGU ZWIĘKSZA SIĘ DOKRĘCAJĄC ŚRUBĘ W PRAWO?? ITD, ITP... KAŻDA WSKAZÓWKA BĘDZIE CENNA....POZDRAWIAM     MEFISTO

White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: PSE STINGER
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 23, 2008, 08:28:18 am »
Witam serdecznie
KAŻDA WSKAZÓWKA BĘDZIE CENNA....POZDRAWIAM     MEFISTO
W pierwszej kolejności naciśnij klawisz CAPS na klawiaturze, bo nie musisz "krzyczeć", bo tak jest odbierane pisanie dużymi literami.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262

kissielec

  • Gość
Odp: PSE STINGER
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 23, 2008, 09:06:38 am »
Na stronie producenta Twojego nowego łuku, jest wszystko "kawę na ławę":
http://www.pse-archery.com/img/support/Bow%20Setup%20%20Tuning.pdf
ponadto warto zajrzeć również tutaj:
http://www.archeryresearch.com/media/2k6.ar.owners_owners.manual.pdf
(inny producent, ale zasady wstępnej regulacji i czynności te same)
 :)

Pioter

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 347
Odp: PSE STINGER
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 23, 2008, 12:03:45 pm »
W pierwszej kolejności naciśnij klawisz CAPS na klawiaturze, bo nie musisz "krzyczeć", bo tak jest odbierane pisanie dużymi literami.

Co, to już Noc Wigilijna? :o
SŁ "GRYF" Szczecin. Noł chojt, noł siurlok
Piszę poprawnie po polsku

MEFISTO

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: PSE STINGER
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 23, 2008, 05:43:48 pm »
sorry za duże litery :)

MEFISTO

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: PSE STINGER
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 23, 2008, 06:19:17 pm »
zajefajnie ;Dchciałem sprawdzić czy to prawda że naciąg to nie żart,mimo że trzymałem palcami cały czas , ;Dsine przedramie ;D ;D ;Dpół kontrololowane puszczenie cięciwy ;D ;D ;D nie wierzyłem...

MEFISTO

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: PSE STINGER
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 23, 2008, 06:21:42 pm »
szukam kogoś z okolic Łasku kto szyje i pomoże :D

kissielec

  • Gość
Odp: PSE STINGER
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 23, 2008, 07:22:36 pm »
Uważaj z tym półkontrolowanym puszczaniem cięciwy. "Suchy strzał" to śmierć łuku. Zawsze jak naciągasz łuk - nawet bez zamiaru strzelania - to zakładaj strzałę o ile nie stworzysz żadnego zagrożenia. W razie przypadkowego puszczenia cięciwy - do wyrzucenia strzała za dwadzieściaparę złotych a nie dużo droższy łuk.
(Jeśli miałbyś naciągając łuk ze strzałą stworzyć komuś lub czemuś zagrożenie, nie naciągaj łuku  :-\ ).