Autor Wątek: Którą postawę wolicie - boczną, czy półotwartą?  (Przeczytany 15674 razy)

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: Którą postawę wolicie - boczną, czy półotwartą?
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 30, 2016, 05:18:35 pm »
...
Polotwartą preferuję albo to jest jakaś moja własna
Najlepiej było by opanować każda postawę w stopniu dobrym aby być wszechstronnym ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2016, 10:06:30 pm wysłana przez MikeOl »

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Którą postawę wolicie - boczną, czy półotwartą?
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 02, 2016, 12:18:19 am »
Ja strzelam z bocznej. Z pól otwartej i otwartej strzela mi się znacznie gorzej.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Munin

  • Gość
Odp: Którą postawę wolicie - boczną, czy półotwartą?
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 02, 2016, 03:42:18 am »
A jeszcze pytanie uzupełniające.
Strzelacie z tych postaw z łokciem "wysokim" czy "niskim"?

Moghartsen

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Którą postawę wolicie - boczną, czy półotwartą?
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 02, 2016, 07:31:45 am »
Preferuję łokieć wysoko a kciuk ląduje za uchem (spust nadgarstkowy) :p
PSE compound 1997-1999

PSE Stinger x 2016
Qad Ultra rest hunter
PSE 3 pin celownik myśliwski
Spust nadgarstkowy Carter Like Mike

Runo

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Łucznik z Warszawskiego Podziemia
Odp: Którą postawę wolicie - boczną, czy półotwartą?
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 02, 2016, 12:12:58 pm »
Ja z reguły strzelam z takiej "delikatnej" półotwartej, bo czasem jak stoję w bocznej to zaczynam się przewracać  ;D (nie pytajcie jak). 
Łokieć mam nisko, a czasem nawet za nisko. Łokieć na dobrą sprawę nie powinien być ani za wysoko, ani za nisko, powinien być nieco wyżej niż linia strzały, mniej więcej tak, żeby ręka była skierowana do rączki majdanu. Serio, przestrzegam wszystkich żeby uważali na łokieć, bo niektórym wydaje się to mało istotne, a jest naprawdę ważne.  :)
Klub Łuczniczy "Robin Hood" Warszawa
`````````````````````````````````

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Którą postawę wolicie - boczną, czy półotwartą?
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 02, 2016, 06:56:44 pm »
Ja z reguły strzelam z takiej "delikatnej" półotwartej, bo czasem jak stoję w bocznej to zaczynam się przewracać  ;D (nie pytajcie jak). 

Może masz za mały rozmiar stopy ;)
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Którą postawę wolicie - boczną, czy półotwartą?
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 02, 2016, 07:43:19 pm »
Albo kup takie specjalne buty, jakich używają strzelcy pneumatyczni do konkurencji 10m. Sporo propozycji było w świetnym :P temacie o butach dla łuczników.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Jorguś

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
    • Szycie Osprzętu Strzeleckiego
Odp: Którą postawę wolicie - boczną, czy półotwartą?
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 19, 2017, 12:28:21 pm »
Pozwolę sobie odświeżyć temat i zaproponować metodę jaką ja stosuję od wielu lat. Pokazał mi ją trener gdy zaczynałem poważniejszą zabawę z łukiem, wtedy sportowym. Opiszę metodę dla strzelca praworęcznego. Należy stanąć lewym bokiem do tarczy w rozkroku na szerokość ramion, zamknąć oczy i złożyć się do strzału. Po prawidłowym zakotwiczeniu otwieramy oczy i sprawdzamy gdzie skierowany jest nasz celownik. Jeżeli na prawo od tarczy to robimy korektę postawy wysunięciem prawej nogi delikatnie do przodu, jeżeli celownik skierowany jest na lewo od tarczy należy prawą nogę minimalnie cofnąć do tyłu. Należy pamiętać jednocześnie że lewa noga a dokładniej pięta pozostaje zawsze na swoim miejscu, nie należy jej przestawiać. Czynność ponownego złożenia się do strzału z zamkniętymi oczami należy powtarzać do momentu gdy nasz celownik będzie skierowany centralnie w środek tarczy. Jeszcze jedna ważna informacja do tej metody, ramiona i stopy powinny pozostać zawsze w tej samej płaszczyźnie, nie należy robić jakiejkolwiek korekty mięśniami brzucha skręcając tułów. W pozycji stojącej staramy się używać minimalnej ilości mięśni, całą postawę opieramy na kościach nie napinając jakichkolwiek mięśni. Metodę tą z powodzeniem można wykorzystać w strzelectwie terenowym gdy miejsce z którego strzelamy nie jest w poziomie, a także przy postawie klęczącej pamiętając o tym że noga która jest bliżej celu zawsze pozostaje nieruchoma a korekty robimy nogą dalej od celu. 
PSE Xpression. 50#
Kolimator Pollington 33
ARC Systeme Mono Rest       
W&W HMC 22
ARC Systeme Index

humungus

  • Gość
Odp: Którą postawę wolicie - boczną, czy półotwartą?
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 04, 2019, 09:54:08 am »
strzelam z pozycji zamkniętej -  niedawno się o tym dowiedziałem - tak mi się po prostu nogi same układają (aktualnie siniaków po cięciwie brak raz na 200 strzał trafi się jakieś muśnięcie przedramienia)