Autor Wątek: Którą postawę wolicie - boczną, czy półotwartą?  (Przeczytany 15675 razy)

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: Którą postawę wolicie - boczną, czy półotwartą?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 29, 2016, 02:39:55 pm »

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Którą postawę wolicie - boczną, czy półotwartą?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 29, 2016, 04:43:27 pm »
Sory majster. Jezeli ktos cos sprzedaje nawet za 6 dolcow to znaczy ze tak chce. Robiac dla innych darmowe dowloady tak naprawde kradniesz czyjas wlasnosc bo on jako autor nie zgadza sie na taka dystrybucje. Naprawde to przykre.

To, ze warunkujesz dalsze udostepnienie od udzialu w BTK wg. mnie juz naprawde strzal w jaja.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2016, 04:46:57 pm wysłana przez gibber »
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Którą postawę wolicie - boczną, czy półotwartą?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 29, 2016, 04:59:18 pm »
Masz rację...to miało być raczej w formie żartu ale wyszło jak zwykle.

BTW. Mam nadzieję że ty też nie okradasz ludzi z ich własności intelektualnej słuchając mp3....oglądając seriale on line czy używając lewego Offica ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2016, 05:04:30 pm wysłana przez Tomasz Ryszka »
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Którą postawę wolicie - boczną, czy półotwartą?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 29, 2016, 05:53:52 pm »
Muzycznie się zatrzymałem na Pink Floyd więc nie muszę nic innego słuchać ;-)
Office i system dostałem (kupiłem) z kompem. Do edycji zdjęć Lr dostałem z aparatem.
Jak soft jest dobry to chcę zapłacić, jak słaby to i tak nie będę używał, więc nie mam takich problemów.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: Którą postawę wolicie - boczną, czy półotwartą?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 29, 2016, 06:08:28 pm »
To i pewnie abonament rtv płacisz  mimo że tv nie oglądasz choć to posiadasz a u fryzjera mechanika paragon bierzesz? Auto w autoryzowanym serwisie londuje bo tak chce producent auta?

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Którą postawę wolicie - boczną, czy półotwartą?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 29, 2016, 06:24:27 pm »
Mam się tego wstydzić, tak?
Po prostu cenię swój czas, szczególnie wolny, bo wiem ile to kosztuje. Moi dziadkowe, moi rodzice płaca abonament, ja nie płacę, bo nie mam TV (pewnie myślisz, co za śmieciarz, nie będzie oglądał jutro meczu).
Autoryzowany serwis to nie mus, ale wygoda.
Dam Ci przykład, miałem wizytę okresową, co 30k km. Po wizycie (w zasadzie po tygodniu) nawaliła uszczelka pod skrzynią, spory wyciek i komputer wyłączył możliwość jazdy. Telefon, laweta, auto zastępcze, za 1h byłem dalej w drodze. Rozumiem, że Pan Miecio z warsztatu w Pcimiu Dolnym tez by się fatygował pod Gdańsk, albo by z luzem przyjął koszty tej całej akcji i naprawy na klatę ?

Nie to, ze krytykuje małe warsztaty, sam tam serwisuje żony auto, ale auto pełniące w domu rolę auta głównego musi być jak samolot. Tzn. zawsze gotowy do jazdy, sprawny i należycie zabezpieczony jeżeli chodzi o assistance.

Paragon to dla mnie standard, wiem, ze gość wykonujący usługę nie wali w chu..Płaci ZUS, podatki i takie tam sprawy, z którym mamy nędzną, bo nędzną służbę zdrowia, straż, policję, twoi i moi rodzice emeryturę.

Tak, jestem jebnięty, coraz bardziej to czuję, pewnie stąd niedługo wyjadę.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2016, 06:34:04 pm wysłana przez gibber »
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: Którą postawę wolicie - boczną, czy półotwartą?
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 29, 2016, 06:42:03 pm »
Oj tam, nikt od razu nie mówi że jesteś jebnięty,
po prostu masz jakieś swoje zasady i sobie z nimi żyjesz..
To urocze, że są jeszcze ludzie tacy jak Ty którzy w myśl zasad ..biorą paragon od fryzjera, czy nigdy nie odgapili od kogoś gotowego rozwiązania bo woleli np samemu stworzyć swoje własne.
Tacy ludzie powinni w pierwszej kolejności obalić urząd patentowy bo co będzie gdy wymyślają coś co ktoś wcześniej już opatentowal??
Będziesz czuł się winny z tego powodu myśląc, że ukradles czyjąś własność intelektualna? Takie "know how"

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Którą postawę wolicie - boczną, czy półotwartą?
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 29, 2016, 06:52:19 pm »
Co ma urząd patentowy do obywatelskiej uczciwości to już naprawdę nie wiem i nie chcę wnikać.
Nie mam natury wynalazcy, więc nie dotyczą mnie te dylematy. Jednak, gdybym wpadł na jakiś pomysł, to bym go raczej nie opatentował tylko maksymalnie skomercjalizował, aby odskoczyć od przyszłej konkurencji na jakieś 3-4 lata. Dzisiaj patent nic nie znaczy, jak coś jest proste, to Chińczycy to podrobią, jak coś jest skomplikowane, to duże technologiczne korpo zrobią 2-3 zmiany w designie i będzie po patencie.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: Którą postawę wolicie - boczną, czy półotwartą?
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 29, 2016, 07:02:30 pm »
Aaa czyli temat twórczości i praw do niej to jednak sprawa obywtelskiej uczciwości, sumienia czyli jeśli ktoś ma sumienie to nie powinien powielać..
A co w wypadku jeśli ktoś takiego sumienia nie miał i skopiowal czyis produkt i sprzedaje to jako swój własny, czy ma do tego prawo?
Uważasz że osoby które sprzedają poradnik za 6$ wymyśliły strzelanie z łuku i że dowiem się z nich czegoś czego jeszcze nikt nie wymyślił?
Sądzisz, że stracą cokolwiek jeśli bym tego i tak nigdy nie kupił?

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Którą postawę wolicie - boczną, czy półotwartą?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 29, 2016, 07:03:26 pm »
Proszę was zakończmy tą bezsensową dyskusję. Nikomu nie mam zamiaru zaglądać do portfela ani do sumienia. Każdy robi jak uważa i z tego wierzę że kiedyś będzie rozliczany.

Zarówno ja jak i Paweł (Sipap) zapłaciliśmy za ten kurs...a to że udało się go pobrać traktuje jako sporządzenie z niego notatek. Natomiast nie uważam aby forum łucznicze to było odpowiednie miejsce aby dywagować na tematy etyki szeroko pojętej albo żeby sobie udowadniać nawzajem kto ma mniej grzechów na sumieniu.

Skupmy swoją energię lepiej nad tym jak czerpać więcej przyjemności z naszego hobby. Na forum są potrzebne doświadczone osoby jak ty Gibber więc się nie wygłupiaj z tym obrażaniem. A Polska to też zaczyna być coraz fajniejszy kraj bo przynajmniej jeszcze nas muzułmanie nie zalali a jak widać po UK Europa ma nas pełną dupę.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Którą postawę wolicie - boczną, czy półotwartą?
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 29, 2016, 07:11:25 pm »
Uważasz że osoby które sprzedają poradnik za 6$ wymyśliły strzelanie z łuku i że dowiem się z nich czegoś czego jeszcze nikt nie wymyślił?

To go nie kupuj, nikt Ciebie nie zmusza, jeżeli uważasz, że jest mało wartościowy, albo za drogi. Napisz swój poradnik i rozsyłaj go za darmo, jeżeli uważasz, że wiedza jest za darmo, albo za 1-100 PLN, jeżeli uważasz, że nie.
Cóż, jeżeli ktoś sumienia nie ma lub nie ma w sobie uczciwości to nie ma i musi z tym żyć, otoczenie niestety tak lub na szczęście nie.
Jak mnie na coś nie stać, to tego nie kupuje, jak uważam, że coś jest do dupy to już wogóle.

Ja się nie obrażam, bez jaj.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2016, 07:16:20 pm wysłana przez gibber »
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Boonk

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 210
Odp: Którą postawę wolicie - boczną, czy półotwartą?
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 29, 2016, 11:18:37 pm »
Wyglądam niecierpliwie tego dnia, gdy ktoś opatentuje system dur-moll i zestaw liter łacińskiego alfabetu. Ale nas wszystkich podliczy... Jak szef Nestle, który całkiem zdroworozsądkowo dowodzi, że woda to produkt i musi kosztować.
Wiem - luźno i dyskusyjnie związane z problemem prawa autorskiego (coś tam o tym wiem, bo kiedyś znalazłem płytę zespołu, w którym się udzielałem - na serwerze chińskiego ministerstwa wypełnionym pirackimi mp3 udostępnionymi przez sieć p2p - była kupa śmiechu) - ale w końcu wątek mój a dyskusja z tematem ustawień stóp jeszcze luźniej związana się zrobiła  8)

BTW - powrót do tradycyjnej bocznej bardzo poprawił natychmiast celność.
Łuk 1.: White Feather - Precious 50#
Łuk 2.: PSE Phenom 50#
Podst.: NAP Quik Tune 800
Cel.   : Shibuya Ultima CPX.
Lipk.  : Viper
Łuk 3 : Hoyt Ignite 60#
Strz.  : Easton C1 410; Easton Nemesis 400.

Moghartsen

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Którą postawę wolicie - boczną, czy półotwartą?
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 29, 2016, 11:28:12 pm »

BTW - powrót do tradycyjnej bocznej bardzo poprawił natychmiast celność.

U mnie też, lepiej z celnością, ale otwarta jest dla mnie wygodniejsza. No i w otwartej wyniki mam bardziej powtarzalne, i jakoś wolę więcej uwagi skupić na celowaniu niż się męczyć :p a tak odrobinę odbiegając od tematu tych dwóch pozycji, to jeszcze z pozycji otwartej w "kuckach" ( jedno kolano oparte na ziemi) dobrze mi się strzela, choć ręka łuczna dziwnie szybciej się męczy niż stojąc :p
PSE compound 1997-1999

PSE Stinger x 2016
Qad Ultra rest hunter
PSE 3 pin celownik myśliwski
Spust nadgarstkowy Carter Like Mike

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Którą postawę wolicie - boczną, czy półotwartą?
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 30, 2016, 06:22:28 am »
Ja od zawsze strzelam z bocznej i próba otwarcia obniża mi wyniki. Może to kwestia przyzwyczajenia.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Którą postawę wolicie - boczną, czy półotwartą?
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 30, 2016, 07:18:06 am »
Wracając do tematu. Strzelałem jakiś miesiąc z neutralnej, ale wróciłem do tej, która układa mi się naturalnie, czyli otwarta i jest lepiej.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex