Autor Wątek: PSE Nova pierwsze strzelanie  (Przeczytany 4330 razy)

Moghartsen

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 166
PSE Nova pierwsze strzelanie
« dnia: Maj 08, 2016, 06:36:06 pm »
Witam, postanowiłem dziś oddać testowe strzały. Pierwszy raz strzelałem z bloczka, że spustem i oporządzeniem i... I stwierdzam że strzela się nadwyraz przyjemnie. Łuk kupiony w ciemno nic o nim nie wiedząc, ale długość naciągu jest idealna :) łuk ma 38" ATA, i naciąg w okolicach 60# ( chyba) nie wiem jak zmierzyć :p
Po dłuższym celowaniu ręką łuczna ciut zaczynała drgać od wagi łuku, ale szybko idzie to ogarnąć poprawiając pozycje :) ostatecznie stwierdzam, że pomimo chęci strzelania instynktownego z bloczka, spust może się podobać i możliwe że to będzie główny sposób strzelania. Pozdrawiam :)
PSE compound 1997-1999

PSE Stinger x 2016
Qad Ultra rest hunter
PSE 3 pin celownik myśliwski
Spust nadgarstkowy Carter Like Mike

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: PSE Nova pierwsze strzelanie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2016, 09:00:56 pm »
Fajnie że Ci się podoba. Jak chcesz strzelać to styknie sam łuk. Jak chcesz trafiać to dokupisz całą resztę. Ja ostatnio sie zagadałem i zapomniałem zabudować stabilizator boczny. Szybko się zorientowałem że coś jest nie tak. Każda z tych "niepotrzebnych" zabawek na bloczku to rzeczywiste punkty na tarczy i to nie pojedyncze. 
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Moghartsen

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: PSE Nova pierwsze strzelanie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2016, 09:07:21 pm »
Celownik jest tylko niemam pojęcia jak ustawiony, wydaje mi się że górny pin ( jeden z 5) to ok 20m i tyle mogę powiedzieć póki co, no i ułożenie strzały, jedna albo dwie lotki w górę też ma znaczenie ale nie ogarniam jeszcze jaki powód :)
PSE compound 1997-1999

PSE Stinger x 2016
Qad Ultra rest hunter
PSE 3 pin celownik myśliwski
Spust nadgarstkowy Carter Like Mike

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: PSE Nova pierwsze strzelanie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 08, 2016, 09:13:24 pm »
W celowniku się grzebie non stop więc nie jest to coś co się ustawia w sklepie na dobre.

Zasada jest prosta...najwyższy pin to najbliższa odległość. Tyle ile pinów tyle masz przystrzelanych dystansów. Dziel to na równe kawałki bo niekiedy cel bierzesz między piny i wiesz że skoro pin jest na 20m i na 30m to między nimi jest 25m :)

Ustawianie też banalne. Stajesz na 10m i celujesz górnym pinem. Strzelasz. Jak poszło w górę/prawo to pinem jedziesz góra/prawo. I znowu sprawdzasz strzelając aż strzały lecą tam gdzie pin pokazuje. Następnie zmieniasz dystans na kolejny np 20m i celujesz kolejnym pinem. I cały cykl się powtarza.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Moghartsen

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: PSE Nova pierwsze strzelanie
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 09, 2016, 04:28:08 pm »
W takim wypadku mam pytanie na zawodach typu field albo 3D są ustalone odległości strzelań prawda? Mógłby ktoś podać mniej więcej jakie te odległości? :)
PSE compound 1997-1999

PSE Stinger x 2016
Qad Ultra rest hunter
PSE 3 pin celownik myśliwski
Spust nadgarstkowy Carter Like Mike

MD

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
Odp: PSE Nova pierwsze strzelanie
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 09, 2016, 04:30:55 pm »
na 3d nie znasz odleglosci, na fieldzie jeden dzien jest strzelanie do celów na nieoznaczona odleglosc a drugi dzien strzelasz na oznaczoną,
field od 5m do 60m
3D od 5m do 45m

Moghartsen

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: PSE Nova pierwsze strzelanie
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 09, 2016, 04:31:54 pm »
Właśnie o zakres odległości mi chodziło :) dziękuję najmocniej
PSE compound 1997-1999

PSE Stinger x 2016
Qad Ultra rest hunter
PSE 3 pin celownik myśliwski
Spust nadgarstkowy Carter Like Mike

Jan

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: PSE Nova pierwsze strzelanie
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 09, 2016, 06:10:05 pm »
I tu warto dodać, że ze względu na krzyżowanie się linii toru strzału i linii celownik-peep na 3-5m wykorzystuje się pin raczej na 20m niż na 10m.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Moghartsen

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: PSE Nova pierwsze strzelanie
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 09, 2016, 07:15:45 pm »
No ja swój planuje dostroić na 20/30/40/50/80 m
Ale najpierw muszę ogarnąć dobre skupienie, bo jednak strzelanie z łuku tradycyjnego i bloczka zasadniczo się różni, na klasycznym skupienie miałem dobre na 25-30 m, ok 2 - 5 cm różnicy max, a tutaj przestrzały nawet o 30 cm i nie stabilne, więc ciężko póki co będzie ustawić :)
PSE compound 1997-1999

PSE Stinger x 2016
Qad Ultra rest hunter
PSE 3 pin celownik myśliwski
Spust nadgarstkowy Carter Like Mike

maciej6619

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 197
Odp: PSE Nova pierwsze strzelanie
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 10, 2016, 12:52:52 pm »
Strzelanie z celownika wielopinowego powyżej 40 m mija się z celem. Proponuję dobrze opanować strzelanie z bloczka na mniejszych odległościach, a potem  50,80....itd:)
Mathews Apex 7
celownik CBE 3D
Shibuya Ultima
carbon one 500

Moghartsen

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: PSE Nova pierwsze strzelanie
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 10, 2016, 01:50:25 pm »
No tak narazie do 30 metrów, żeby nauczyć się zrywać osprzęt i wyrobić odpowiednią koordynację oko- ręka. Jak wyniki zaczną być powtarzalne i sensowne to dopiero zwiększyć dystans :) nie wszystko na raz bo skończę na frustracji że strzelam i du*a z tego, zero sensownych wyników hehe
PSE compound 1997-1999

PSE Stinger x 2016
Qad Ultra rest hunter
PSE 3 pin celownik myśliwski
Spust nadgarstkowy Carter Like Mike

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: PSE Nova pierwsze strzelanie
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 10, 2016, 01:57:47 pm »
Nie chodzi o frustrację z wyników...tylko każdy człowiek ma taki dystans powyżej którego amunicja się staje jednorazowa ;)
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.