Autor Wątek: Robin Hood świetny łuk  (Przeczytany 11936 razy)

spite

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 216
Odp: Robin Hood świetny łuk
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 05, 2016, 02:46:17 pm »
Ja nikogo tutaj nie próbuję obrazić lecz TEORIA I PRAKTYKA to zasadnicza różnica. W łuku tradycyjnym bardzo ważny jest dobór strzały, opierzenia i spiniu. Zmotywowaliście mnie i przy następnym strzelaniu z mojego łuku tradycyjnego zrobię filmik i przy odpowiednim doborze spinu do siły naciągu zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. To tak jak teoria mówi że prawidłowo dobrana strzała tarczowa będzie się grupować tak samo jak gdyby do tej strzały zamontować broadheada. Ale to jest teoria. Trochę zacząłem się "bawić" różnymi grotami myśliwskimi i bardzo różnie to wychodzi w praktyce. Jeden grot faktycznie leci idealnie i grupuje się jak tarczowy, natomiast drugi robi takie rzeczy że czasami nie mieści się to w głowie...
Niestety z łukiem klasycznym Ci nie doradzę bo to nie moja bajka :)

Scals

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Robin Hood świetny łuk
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 05, 2016, 02:52:09 pm »
Chciałbym łuk z możliwością zamontowania celownika a wyglądem przypominający najprostszy drewniany łuk. Lotki w moich strzałach były właśnie plastikowe. Może po prostu powinienem kupić porządne strzały.

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Robin Hood świetny łuk
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 05, 2016, 02:54:24 pm »
Kup Polarisa polecanego tutaj przez wszystkich bądź SF Optimo. To prawie to samo.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Scals

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Robin Hood świetny łuk
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 05, 2016, 03:01:57 pm »
Ok polaris mi się podoba. Czy warto kupować zestaw łuk + celownik czy kupić oddzielnie? A jeśli chodzi o strzały do tego łuku?

Munin

  • Gość
Odp: Robin Hood świetny łuk
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 05, 2016, 03:13:28 pm »
Ja kupowałbym osobno, łuk do niego dobrane strzały i celownik minimum Cartel K-Championship bo ma blokadę "wózka" na zębatce i nie spada przy strzale jak z tych tańszych Carteli do tego ma długi wysięgnik.

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Robin Hood świetny łuk
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 05, 2016, 03:15:41 pm »
Ja bym też brał osobno. Na osprzęt przeznacz max ile możesz.  To zakup długoterminowy nawet jak łuk sprzedasz, zamienisz na lepszy to osprzęt będzie kompatybilny. 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Scals

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Robin Hood świetny łuk
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 05, 2016, 03:31:56 pm »
A co myślicie o Buck Trail Longbow Black Hawk? Wiem, że to łuk tradycyjny ale także biorę go pod uwagę

MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Robin Hood świetny łuk
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 05, 2016, 04:24:31 pm »
Bedziesz poprostu strzelal intuicyjnie bez osprzetu i taka roznica :D
Jak bedziesz mial Optimo albo polarisa to jesli znudzi Ci sie strzelanie z celownikiem, to zdejmujesz podstawke, celownik, polke wyklejasz filcem i strzelasz intuicyjnie jak z Blackhawka.
Optimo mozesz rozlozyc i schowac do torby i plecaka a Blackhawka juz nie :D
W sklepie eluk.pl widzialem tez klasyka Jandao Begginer. To samo co optimo. Sprzedaja takze kompletne zestawy ze strzalami ochraniaczami itp.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2016, 04:35:10 pm wysłana przez MateuszN »
PSE Stinger X

Munin

  • Gość
Odp: Robin Hood świetny łuk
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 05, 2016, 04:50:25 pm »
Jandao jest gorzej wykonany  z jakby słabszych materiałów niż Polaris czy SF Optimo+

MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Robin Hood świetny łuk
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 05, 2016, 05:06:28 pm »
Wtakim razie bierz co chlopaki Ci radza. Polarisa albo Optimo :)
PSE Stinger X

Scals

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Robin Hood świetny łuk
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 05, 2016, 05:47:32 pm »
Bedziesz poprostu strzelal intuicyjnie bez osprzetu i taka roznica :D
Jak bedziesz mial Optimo albo polarisa to jesli znudzi Ci sie strzelanie z celownikiem, to zdejmujesz podstawke, celownik, polke wyklejasz filcem i strzelasz intuicyjnie jak z Blackhawka.
Optimo mozesz rozlozyc i schowac do torby i plecaka a Blackhawka juz nie :D
W sklepie eluk.pl widzialem tez klasyka Jandao Begginer. To samo co optimo. Sprzedaja takze kompletne zestawy ze strzalami ochraniaczami itp.

Konkretna odpowiedz :) Jeśli chodzi o strzały to są jakieś konkretnie przeznaczone do polarisa? Jakich strzał powinienem się wystrzegać? Miałem drewniane - są w miare precyzyjne ale szybko się niszczą i moje miały plastikowe lotki, podejrzewam, że przez to traciły na precyzji. Natomiast aluminiowe, te które miałem co prawda były trwalsze ale także z plastikowymi lotkami, ciężkie, wyginały się i mocno siedziały w cięciwie przez co traciły energie podczas strzału. Strzały te kosztowały 10zł za sztukę.

Munin

  • Gość
Odp: Robin Hood świetny łuk
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 05, 2016, 06:14:21 pm »
Nie ma strzał dedykowanych do Polarisa. Zazwyczaj kupuję się strzały lekkie karbonowe, tu w zależności od mocy i długości naciągu mogą to być Eston Inspire a jak łuk mocniejszy to Power Flight.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Robin Hood świetny łuk
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 05, 2016, 06:48:48 pm »
słyszałem. Teoretyków tutaj jest wielu. Chciałbym to zobaczyć na filmiku któregoś z was który strzela z łuku tradycyjnego i w tym temacie się wypowiada...

Strzelałem z takowego 4.5 roku. Lotki mi nie ocierały.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2016, 06:51:16 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Robin Hood świetny łuk
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 05, 2016, 06:59:40 pm »
Polecam easton inspire do polarisa mam strzelam do kartonu wypełnionego szmatami usunąłem z mojej skarpy wszystkie kamienie i od października wszystkie żyją kosztuja 17 zł za sztukę jak będziesz zamawiać łuk to najlepiej w tym samym sklepie strzały dobiorą ci wtedy spin odpowiedni do łuku polecam też podstawkę magnetyczną nie niszczy się jak te plastikowe a kosztuje też 20 zł
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Robin Hood świetny łuk
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 05, 2016, 09:26:02 pm »
Nie wiem czy on ma możliwości zabudowy podstawki do tego łuku.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.