Autor Wątek: EZ ARCHERY BOWMAX ktory zestaw?  (Przeczytany 14269 razy)

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: EZ ARCHERY BOWMAX ktory zestaw?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 25, 2016, 09:00:14 am »
Opadająca i dobrze ustawiona jest bardzo dobrym i uniwersalnym wyborem. Co do mówienia żonie o wydatkach na hobby to ktoś kiedyś fajnie napisał :)  - oby żona kiedyś tego sprzętu nie sprzedała po cenie, po której myślała, że go kupiłem..... :)

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: EZ ARCHERY BOWMAX ktory zestaw?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 25, 2016, 09:32:58 am »
Czyli opadajaca a nie szczoteczki.
Reszta osprzętu na początek mi wystarczy.
Strzały tylko jeszcze szklane czy aluminium?
Wczoraj bylem w majstrze i szukałem czegoś pod strzalochwyt ale lipa z tym jest myślałem coś stacjonarnego na działkę 1m x1m i do bagażnika 1m z 0.6m z czego najlepiej to zrobić?

Kumpel do erasera 20# strzalochwyt zrobił ze starego dywanu, 6cm styropianu i płyty pilsniowej i na to wszystko worek poliestrowy.. :)
Do 50# trzeba coś mocniejszego.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2016, 09:37:41 am wysłana przez MikeOl »

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: EZ ARCHERY BOWMAX ktory zestaw?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 25, 2016, 09:44:57 am »
Na cel to przeznacz karton wypełniony luźno starymi szmatami lub kostkę czyściwa ze znanego serwisu aukcyjnego. Owiń to folią i będzie git. Wytrzyma to ostrzał z najsilniejszych bloczków a kosztuje ułamek tego co popularne maty piankowe. Jedyny problem to waga, trochę to jest ciężkie. Jak stacjonarnie to możesz sobie zrobić z płyty pilśniowej, ciętej w paski. Poradników na ten temat jest mnóstwo.

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: EZ ARCHERY BOWMAX ktory zestaw?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 25, 2016, 09:55:49 am »
Kurr.. a ja ostatnio oddałem pół szafy szmat na czerwony krzyż :D

Kolega z ogłoszenia za 400zl strzelił Focha jak zadałem pytania o real foto i suchy strzal.. w ogłoszeniu napisał "łuk jak nowy strzelony 50x" i dal link do sklepu.
Jak dla mnie to trochę za mało informacji, kiedyś kupiłem pistolet asg i też była "jak nowa" potem musiałem dołożyć prawie 200zl  :-\
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2016, 09:57:32 am wysłana przez MikeOl »

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: EZ ARCHERY BOWMAX ktory zestaw?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 25, 2016, 10:02:09 am »
Przynajmniej oddałeś na szczytny cel.... Jak masz kobiety w domu to raczej nie ma z tym problemów :-) szafa pełna a ubrać nie ma co :-)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: EZ ARCHERY BOWMAX ktory zestaw?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 25, 2016, 10:18:06 am »
Opadająca i dobrze ustawiona jest bardzo dobrym i uniwersalnym wyborem. Co do mówienia żonie o wydatkach na hobby to ktoś kiedyś fajnie napisał :)  - oby żona kiedyś tego sprzętu nie sprzedała po cenie, po której myślała, że go kupiłem..... :)
Hehe tez slyszalem to powiedzenie. Co do szmat na cel luczniczy tez zrobilem sobie cos takiego zamowilem 10 kilo czysciwa na alegro w kostce 40x40 sprasowanej i wypelnilem pudlo 60x60x20.
Strzaly z 51 funtow wbijaja sie tylko na kilka cm
PSE Stinger X

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: EZ ARCHERY BOWMAX ktory zestaw?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 25, 2016, 10:29:51 am »
Kobieta jest ale taniej wyszedł by juz zakup tej pianki profesjonalnej  ;)

Wieczorem będę wiedział czy mi sprzeda bo niby była rezerwacja ale nie podał tego w ogloszeniu >:(
Widziałem bowmaxa golego za 380zł do tego musiał bym kupić celownik (max 3 piny), podstawka opadajaca, przeziernik z gumką, strzaly i spust.
Czym kierować się przy zakupie spustu?
I jakie strzaly?

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: EZ ARCHERY BOWMAX ktory zestaw?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 25, 2016, 10:38:51 am »
tak to z tymi kobietami naszymi  ;D  . Spust to sprawa bardzo indywidualna. Jeżeli planujesz jakiś nadgarstkowy to ja kiedyś miałem Tru Ball Stinger, kawał porządnego spustu. Koledze zamawiałem Jim Fletcher Calipper 44- jakiś taki delikatniejszy się wydaje ale też spokojnie daje radę. Z palcowymi to już trzeba popróbować bo to co leży jednemu dobrze, u innego się nie sprawdzi. Strzały to bym polecał carbonowe, są lekkie i wytrzymałe. Aluski jak zakupisz dobre to też Ci posłużą. Podpytaj w polecanych na forach sklepach łuczniczych a na pewno coś Ci doradzą.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2016, 10:41:30 am wysłana przez Mariusz Orzeł »

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: EZ ARCHERY BOWMAX ktory zestaw?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 25, 2016, 10:52:38 am »
Na spuscie też nie warto zbytnio oszczędzać. Tu masz niezły, zapinany na klamrę :http://www.sklep-robinhooda.pl/spust-nadgarstkowy-jim-fletcher-team-primos-44-caliper-buckle-duplikat-1.html
Lepiej kup nowego i golego. Zawsze masz wtedy pewność, że nie zaliczył suchelca.
Co do strzał polecam karbonowe Easton Powerflight 400.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: EZ ARCHERY BOWMAX ktory zestaw?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 25, 2016, 10:56:49 am »
Ja Powerflighty mam i polecam, bardzo dobre i wytrzymałe strzały. Ostatnio zakupiłem też Easton St.Excel i też bardzo fajnie latają. Cenowo tez jest ok.

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: EZ ARCHERY BOWMAX ktory zestaw?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 25, 2016, 12:39:50 pm »
Dzięki Panowie za pomoc, powoli wiem co i jak  :)
Dzwoniłem przed chwila do tedo sklepu i umowilem się ze sprzedawca na własną konfigurację
Bowmaxa i na chwilę obecna wygląda to tak.

Celownik:

http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/205,pse-gemini-3-pin

lub

? (Max 3 pinowy bo i tak długo będę używał jednego, pozostałe ustawie na sama górę)

Podstawka:

http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/897,podstawka-opadajaca-booster-full-cont-rh-black-typu-qad

lub

http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/460,qad-ultra-rest-hunter

-sprzedawca mówił, że to jest praktycznie to samo tylko inna firma..

Stabilizator:

http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/899,stabilizator-mysliwski-booster-3d-5-cali-czarny

lub

http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/615,stabilizator-4-maximal-czarny

- to samo tutaj, w sklepie powiedzieli że przy tym luku i tak to nie ma większego znaczenia dlatego polecał ten tańszy.

Spust:
Coś pewnego nadgarstkowy napewno.

Nie wiem co jeszcze,nie wiem czym kierować się przy zakupie przeziernika, tłumików cieciwy itp..

A rozpiętość od palca środkowego do środkowego to 193cm więc jakie ustawienia?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2016, 01:34:56 pm wysłana przez MikeOl »

nairaM

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: EZ ARCHERY BOWMAX ktory zestaw?
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 25, 2016, 12:44:00 pm »
Tarcza ze sprasowanego czyściwa to tani i dobry pomysł. Ja mam taką zrobioną w wymiarach 60x40x20 cm i sprawdza się bardzo dobrze. Zatrzymuje strzały z łuku ustawionego na 58# ale i z mocniejszym nie będzie problemu. Tylko trochę waży około 12 kg. Ale jego wagę można zaliczyć jako rozgrzewkę przed strzelaniem podczas wyjmowania ją z samochodu ;)

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: EZ ARCHERY BOWMAX ktory zestaw?
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 25, 2016, 12:53:34 pm »
:) 12kg to nie dużo :)
A z jakiej odległości strzelanie do tych tarcz treningowo?

Patrzyłem na spustu i ten ma ciekawy mechanizm
http://www.sklep-robinhooda.pl/spust-nadgarstkowy-tru-fire-model-hurricane-extreme-hybrid-camo.html
przydatne?

O o co chodzi z tym

http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/508,radical-maxim-mt-38
Jest jeszcze model 45 z innymi średnicach otworu, który dopasować??
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2016, 01:23:39 pm wysłana przez MikeOl »

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: EZ ARCHERY BOWMAX ktory zestaw?
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 25, 2016, 01:22:53 pm »
Cytuj
(Max 3 pinowy bo i tak długo będę używał jednego, pozostałe ustawie na sama górę)

Powodzenia w użytkowaniu tego celownika w taki sposób ;) Przestawianie ręcznie jednego pinu na każdą odległość to mordęga.
Taki krótki "stabilizator" niczego nie stabilizuje to raczej tłumik drgań i tyle. Podstawka zdecydowanie ta droższa.

Potrzebujesz łuku o DL mniej więcej 30"-30,5"

No i finalnie ja bloczka za 400zł odradzam... Zdecydowanie lepszym pomysłem byłby ten Horizone Vulture bądź używany Stinger.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2016, 01:27:12 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: EZ ARCHERY BOWMAX ktory zestaw?
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 25, 2016, 01:27:12 pm »
@Jaco
"Powodzenia w użytkowaniu tego celownika w taki sposób ;) Przestawianie ręcznie jednego pinu na każdą odległość to mordęga"

Wiec ich przestawiac nie wolno czy jak?
Myślałem o ustawieniu Max 2 pinow na 20 i na 40m. Albo na odległości takie na których strzela się wyczynowo.

Tylko tu chodzi też o ATA 30" jak w tych podanych przez Ciebie nie będzie za mało?
Do tego horizo to cena niewiele mniejsza od golego pse. Nie chciałbym przekraczać 900zl na luku z osprzętem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2016, 01:43:30 pm wysłana przez MikeOl »