Autor Wątek: EZ ARCHERY BOWMAX ktory zestaw?  (Przeczytany 14340 razy)

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
EZ ARCHERY BOWMAX ktory zestaw?
« dnia: Kwiecień 24, 2016, 04:31:27 pm »
Czesc
Mam pytanie który z podanych niżej sklepów oferuje najlepszy set?
Pytam z ciekawości bo 900zł za ten łuk to wolę dorzucić 300zł i używany pse kupić..

https://www.e-luk.pl/m/luk-bloczkowy-ez-archery-bowmax-z-zestawem,3,3842,5123

http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/695,luk-bloczkowy-ez-archery-55-lbs-z-osprzetem-usa-zestaw-rts

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5539769738

MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: EZ ARCHERY BOWMAX ktory zestaw?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 24, 2016, 06:23:18 pm »
Ja bylem. Sklepie e luk ostanio w Lublinie. PSE kupisz za 1200 ale golego. Moj Baratanek z ktorym bylem kupil Horizone Vulture ziamiast Bowmaxa. Bardzo fajny luk. Lepszy osprzet wydaje sie na bowhunting pl czyli ten link z allegro. Ogolnie oba luki mialem rekach. Bowmax jest dosc duzy ma ATA kolo 40 a hori zone jest pdobnych rozmiarow co PSE stinger x. Ja bym bral Hori-zone :)
PSE Stinger X

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: EZ ARCHERY BOWMAX ktory zestaw?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 24, 2016, 07:18:41 pm »
Miałem propozycje zakupu tego z 2 linku używanego za 400zl ale nie wiem, jak mam sobie w brodę później pluć suchy strzał itp..

Bowmax pasował będzie do tarczy bo ATA duże, a mógłbyś o tym vulture coś skrobnąć bo też wpadł mi w oko, może jakiś opis zdjecia, co kolwiek?
Na ytube jeden film po angielsku znalazłem, facet to nawet zachwala ale to jest raczej reklamówka.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2016, 07:38:54 am wysłana przez MikeOl »

MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: EZ ARCHERY BOWMAX ktory zestaw?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2016, 07:56:17 pm »
Zbieram sie do recezji tego luku bo pisalem tutaj na forum ze chce cos takiego zrobic ale jestem ostanio nieco zajety. Ten luk ma platikowa podstawke, takie ciasteczko :)
Celownik jedno pinowy. Bratanek kupil do niego celownik Maximal 3 pinowy. Pozatym luk nie wyglada na tajwanska produkcje ani chinska. Majdan i camy sa aluminiowe, solidne wykonanie i bardzo fajnie strzela. Oczywiscie mniejsze ata mniej wybacza bledy ale Bratanek jest zadowolony i ja takze jestem pod pozytywnym wrazeniem. Do luku mozna oczywiscie zalozyc dowolne wyposazenie, i jest latwy w regulacji.
PSE Stinger X

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: EZ ARCHERY BOWMAX ktory zestaw?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 24, 2016, 08:00:37 pm »
Jakie ATA?
Regulacja jak w bowMax?

O tym luku za dużo znaleźć nie można, a dobrze by było gdyby to była godna alternatywa dla łuków za 2tyś. Podejrzewam, że wiele osób uprawia "niedzielne" łucznictwo a niższa cena dobrego sprzętu zachęciła by więcej osób.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2016, 09:34:36 pm wysłana przez MikeOl »

MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: EZ ARCHERY BOWMAX ktory zestaw?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 24, 2016, 08:31:11 pm »
Ata ma 30, dual camy. Regulacji sily odbywa sie przy odkrecaniu srub na koncach ramion a dlugosc obracajac moduly na obu camach podbnie jak w bowmaxie.
https://www.e-luk.pl/m/luk-bloczkowy-hori-zone-vulture-camo-zestaw,3,5615,5613
To ten zestaw. W zestawie nie ma przeziernika oraz spustu. Sa w zestawie dwie s trzaly aluminowie 30 cali ale nie wiadomo jaki maja spin. Bratanek ma luk ustawiony na 54 funty i strzaly Easton Powerflight o spinie 400. Lataja elegancko, tez mam takie. Spust podstawowy Trufire Patriot. Plastikowa podstawka jak narazie spisuje sie dobrze. Jak mu sie zespusje kupi sobie opadajaca. Jakies cobry z allegro nie maja startu do tego sprzetu. Bow max tez jest bardzo fajny, ale bratankowi bardzie je podobal horizonek. Kupilismy ostatni egzemplarz jaki mieli w sklepie w Lublinie. Jest opcja zamowienia golego luku w klorze czarnym za okolo 700 zl.
PSE Stinger X

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: EZ ARCHERY BOWMAX ktory zestaw?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 24, 2016, 10:17:40 pm »
Jest jeszcze jeden model budżetowy, myślę że lepszy od Horizone i na pewno lepszy od Bowmaxa:
http://sklepluczniczy.pl/kinetic/2301-kinetic-rave.html
Ale tu z kolei chyba lepiej dołożyć jeszcze stówkę i kupić nowego PSE Stinger-X
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: EZ ARCHERY BOWMAX ktory zestaw?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 24, 2016, 10:24:30 pm »
Ten tez fajny. Strzelalem troche z Horizona i z czystym sumieniem mogo powiedziec ze niczego ku nie brakuje i ma takie same parametry co Kinetic Rave. Ma tylko nieco mniejsze Ata.
PSE Stinger X

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: EZ ARCHERY BOWMAX ktory zestaw?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 24, 2016, 10:35:49 pm »
Wracając jeszcze do Bowmaxa,to tego łuku tez nie warto przekreślać. Tylko trzeba go odpowiednio dozbroic w osprzęt. Dlatego lepiej kupić goły łuk i dokupić osprzet osobno.
Strzelam na Siekierkach z dwoma Kolegami,którzy maja ten łuk i są zadowoleni. Jednak zamontowali na nim niezłe celowniki,podstawkę opadającą i peepa na gumie,co by nie denerwować się jego przekręcaniem. Do tego z przodu jakis krótki stabilizator i strzelają na 30-40 m z dobrymi wynikami. Moc ustawiona na jakieś 50# i łuk działa bardzo stabilnie. Te duże ATA jednak jest poważną zaletą.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: EZ ARCHERY BOWMAX ktory zestaw?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 24, 2016, 10:58:26 pm »
A no właśnie ATA, ja mam 187cm i z takim krótkim łukiem ok30" chyba wyglądałbym śmiesznie. Tylko choruje na cammo, wygląd też jest wazny..
Do tego interesują mnie konstrukcje z duża regulacja mocy jako że nie strzelalem jeszcze z niczego mocniejszego niż 20# nie wiem na start jaki naciąg będzie odpowiedni, a chciałbym mieć w zanadrzu zapas mocy (na zombie apokalipse;) ).

Znalazłem jeszcze łuk shadow Rex czy jakoś tak podobny do horizona parametry a tanszy tylko nie wiem jak osprzęt bo się nie znam.
https://youtu.be/CqOC8676gQ8

Co jest lepszym materiałem na majdan; hartowane aluminium czy stop magnezowy?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2016, 11:27:53 pm wysłana przez MikeOl »

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: EZ ARCHERY BOWMAX ktory zestaw?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 24, 2016, 11:45:35 pm »
Proszę, odpuść sobie ten łuk. Nawet niech on będzie Tyranosaurus Rex to i tak go nie kupuj.Tego Bowmaxa można sporo odpuścic i 45# spokojnie naciągniesz.
Ewentualnie jednak dołóż kasy i kup Stingera- tylko model o mocy 60#  żeby dało go radę odpuścic na początku nauki do tych 45#.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: EZ ARCHERY BOWMAX ktory zestaw?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 25, 2016, 12:03:36 am »
Spokojnie :) czekam aż mi kolo odpisze na tego bowmaxa za 400zl. Już rozglądam się za osprzętem do niego, muszę jakiś kosztorys zrobić.
Jakie podstawki są lepsze 3szczotkowe czy takie pełne?
Jeśli sprzedawca chce sprzedać spust nadgarstkowy a nie podaje firmy tz. że chinczyk za 11$ ?

Te pozostałe luki są za małe poza tym gdybym miał do wydania te 900zl to bral bym już pse.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: EZ ARCHERY BOWMAX ktory zestaw?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 25, 2016, 01:22:15 am »
Nie kupuj podstawki szczotkowej, tylko jakaś opadającą. Szczotkowa to jest dobra do myślistwa,gdzie oddajesz bardzo mało strzałów. Z czasem włosie się wyrabia,nie trzyma juz tak dobrze strzały. Oprócz tego bardzo spowalnia strzałę. Podstawka to bardzo ważny element wyposażenia łuku. Co do spustu,to nikt ci nie odpowie. Nie jesteśmy wróżbitami. Musisz się po prostu gościa spytać,jaki spust oferuje.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: EZ ARCHERY BOWMAX ktory zestaw?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 25, 2016, 07:19:30 am »
Spokojnie :) czekam aż mi kolo odpisze na tego bowmaxa za 400zl. Już rozglądam się za osprzętem do niego, muszę jakiś kosztorys zrobić.
Jakie podstawki są lepsze 3szczotkowe czy takie pełne?
Jeśli sprzedawca chce sprzedać spust nadgarstkowy a nie podaje firmy tz. że chinczyk za 11$ ?

Te pozostałe luki są za małe poza tym gdybym miał do wydania te 900zl to bral bym już pse.
Jesli Cie interesuje tarczowka to chyba lepszy ten bowmax dla Ciebie. Mam pdobny wzrost co to 51 funtow naciagu, i daje rade bez problemu. Pierwsze spotkanie z takim lukiem jest fajne, o ja piernicze ale ciezko :D
Do do szczotkowej podstawki to wg mnie lepsza jest 3 szczotkowa niz pelna. Trzyma strzale delikatniej niz ciasteczko. My wybralismy takie luki bo chcielismy zakrecic sie kiedys w mysliwstwo bloczkowe. Ale jak juz wspomnialem w porownaniu do stingera horizonkowi nic nie brakuje. Zonie nie powiedzialem ile wydalem na Stingera ale czego oczy nie widza tego sercu nie zal :D
PSE Stinger X

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: EZ ARCHERY BOWMAX ktory zestaw?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 25, 2016, 07:23:38 am »
Też polecam opadające podstawki. Nie muszą wcale kosztować bardzo dużo.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.