Autor Wątek: Klub lub instruktor w Warszawie  (Przeczytany 4484 razy)

krzyzakov

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Klub lub instruktor w Warszawie
« dnia: Kwiecień 21, 2016, 10:45:17 pm »
Czy moglibyście mi polecić dobry klub, który przyjmie lub zgodzi się szkolić osobę po 40, która niekoniecznie myśli o zawodach (chociaż kto wie)? Chodzi mi o wyrobienie dobrych podstaw, tak żeby nie trzeba było za kilka lat walczyć ze złymi nawykami.

PS
I żeby były łuczniczki w przewadze;>
SF Forged plus
SF PREMIUM+ PLUS Carbon 30#

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Klub lub instruktor w Warszawie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2016, 08:49:53 pm »
W Warszawie jest kilka klubów jednak z tego co wiem w każdym jest składka klubowa lub opłata za "szkolenie". W Mokotowskim klubie sportowym jest to 50zl za jeden trening co dla mnie jest chorą cena dla początkujących(później można dołączyć do klubu i jest to wtedy 50zl/mies). Na Marymoncie jest klub w którym jest sporo osób powyżej kategorii juniora ale z tego co rozmawiałem z nimi naa zawodach to mają swój sprzęt, nw jak było z nimi na początku czy klub pozwalał im strzelać z łuków klubowych (w tej kwestii najlepiej zadzwonić do Pana Adama Pazdyki który prowadzi ten klub oraz sklep łuczniczy Łuksport, z pewnością wszystko  spokojnie wyjaśni). Jest też klub drukarz Warszawa który ma tory w parku bodajże Skaryszewskim ale nie dam sobie głowy uciąć, tam też jest składka 50zl/mies ale nw jak tam jest i czy przyjmują do sekcji seniorów (bez urazy kolego, mówię tak bo kategoria senior zaczyna się od chyba 22 lub 23 lat). To chyba wszystko co jest w samej Warszawie. Pod Warszawą maasz klub w Radzyminie(składka 50zl/mies), Ożarowie maz(nw jak jest  ze składkami) Teresinie (żadnych składek, trenerem jest medalistka olimpijska ale tam są głównie młode osoby także nw jak z przyjęciem ale myślę że bez problemu) i to chyba wszystko z tego coo mi się wydaje. A jest jeszcze klub w Zalesiu górnym ale on podlega pod klub drukarz, trenuje tam ten sam trener więc pewnie podobne warunki

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Klub lub instruktor w Warszawie
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2016, 09:16:06 pm »
Nie wiem czy wiek nie stanowi tu bariery. Poza tym kiedyś wyczytałem że jak się zdecydujesz na takie coś to będą pewne sprawy obligatoryjne niezależnie czy chcesz czy nie chcesz. Raczej udział w zawodach jest obligatoryjny.

Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

krzyzakov

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Klub lub instruktor w Warszawie
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2016, 10:54:18 am »
Chyba źle się wyraziłem pisząc "klub"  - nie szukam nauki za darmochę:)
Może to:
http://robinhood.waw.pl/oferta
?
SF Forged plus
SF PREMIUM+ PLUS Carbon 30#

Boonk

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 210
Odp: Klub lub instruktor w Warszawie
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 24, 2016, 01:17:45 pm »
Najsensowniej wykupić z dwie, trzy lekcje u trenera - czy to tam, gdzie podałeś, czy w którymś z wyżej podanych klubów, w większości prywatne lekcje są obecne. Cena nie odstaje mocno od choćby godziny korepetycji z matematyki - a przecież dochodzi sprzęt, z którego uczeń korzysta...
Te kilka lekcji na początek to wg mnie konieczność. Raz, że się człowiek decyduje w końcu, czy chce to robić i inwestować w sprzęt, a dwa, że na samym początku ma się bardzo niewielką świadomość własnego ciała w tym temacie i ktoś musi korygować ten układ, bo nagle wszystko dzieje się naraz.
A potem, jeśli się załapie dobrze podstawy, a nie chce się strzelać od razu zawodów - filmy, książki i szlifujemy żmudnie. W jęz. angielskim jest sporo świetnych podręczników, gdy pomyszkować po sieci (z brzegu choćby proponuję słówka kluczowe takie jak: "archery+nuts+bolts" - tuning i regulacja, "archery+2012+human+kinetics" - technika krok po kroku, plany treningowe, odżywianie).
A jeśli się chce iść do zawodów, strzelać zawodniczo... Mało który klub tak po prostu bierze seniorów, bo a nuż coś z nich będzie. Młodych można ukształtować, potraktować jako jakąś tam jednak inwestycję. Starsi z reguły nie mogą tak po prostu nagle wykroić czterech, pięciu treningów w tygodniu, żeby to miało ręce i nogi... I chyba tak się podchodzi do tematu. Dorosły sam zaczyna brać odpowiedzialność za swoje szkolenie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2016, 01:23:06 pm wysłana przez Boonk »
Łuk 1.: White Feather - Precious 50#
Łuk 2.: PSE Phenom 50#
Podst.: NAP Quik Tune 800
Cel.   : Shibuya Ultima CPX.
Lipk.  : Viper
Łuk 3 : Hoyt Ignite 60#
Strz.  : Easton C1 410; Easton Nemesis 400.

Bartoliomeus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Klub lub instruktor w Warszawie
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 25, 2016, 12:10:20 pm »
Hej
w Robin Hoodzie po raz pierwszy strzelałem z prawdziwego łuku (leszczynowych nie liczę). Około 20 złotych za półtorej godziny pod okiem instruktora - przy czym jeśli nie ma tłumów to nikt nad Tobą z zegarkiem nie stoi. Można strzelać w pomieszczeniu na małą odległość, ewentualnie jeśli instruktor uzna że nie stanowisz zagrożenia :) to można iść na zewnątrz na większe odległości.
Nie wiem jak Ci pasuje dojazd (można dojechać obwodnicą, potem Poznańską, a potem się Pan zapyta:), ale w Ożarowie jest bardzo fajne miejsce - od kwietnia do października na otwartych torach, w zimę na hali. Można wziąć 3 strzelania z instruktorem za około 80 zeta - nie pamiętam ile dokładnie. Potem 80 zeta miesięcznie (za łuk klasyczny, tradycyjne i bloczki jakoś trochę drożej) i w zasadzie możesz nie wychodzić ze strzelnicy :) Z Ożarowem jest tylko problem, że w maju zeszłego roku ukradli im cały sprzęt i nie wiem na ile dorobili się nowego.

Runo

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Łucznik z Warszawskiego Podziemia
Odp: Klub lub instruktor w Warszawie
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 26, 2016, 11:15:55 pm »
Witam,
Serdecznie zapraszam do klubu "Robin Hood" do którego uczęszczam od prawie trzech lat. Zdecydowanie jest to wyjątkowy klub, nie tylko dlatego, że zapraszamy do klubu osoby, które pragną profesjonalnie zajmować się łucznictwem sportowym trenując 12 godzin tygodniowo i osoby chcące się wyluzować, odpocząć od pracy przy łuku, ale także dlatego, że nasz trener jest fantastycznym człowiekiem, a wszyscy w klubie się znają i jesteśmy prawie jak rodzina. Płatność nie jest jakaś duża (szczególnie, że wraz z twoimi umiejętnościami trening coraz mniej kosztuje  ;) ). Jeszcze raz serdecznie zapraszam, w nauce strzelania pomogą Ci najlepsi  :) .
Pozdrawiam, Runo
Klub Łuczniczy "Robin Hood" Warszawa
`````````````````````````````````