Autor Wątek: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?  (Przeczytany 21411 razy)

Adam Waligóra

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 160
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 23, 2016, 10:38:43 am »
Wildgear robi naprawdę dobre maty i inserty. Poniżej insert po 1500 strzałów. Można by było dalej strzelać, ale ja już na tym etapie wysyłam do regeneracji.






Hoyt - Defiant 65#
Spot Hogg - Father 1Pin
Trophy Taker - Smackdown Pro
Spot Hogg - Wiseguy
Easton - Aftermath .340

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 23, 2016, 10:50:05 am »
No to zostaje na pilśni jednak. 1500 strzałów to robię w miesiącu. Jaki jest koszt regeneracji?
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Adam Waligóra

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 160
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 23, 2016, 11:53:53 am »
Ja też, ale z pianek to nie znajdziesz nic lepszego ( oczywiście w cenie do 400 pln) . Koszt regeneracji to połowa ceny insertu. Poniżej dla porównania cel Yate XL 60x30 po około 3-4 miesiącach strzelania. Yate się łatwiej regeneruje bo wystarczy stara karimata i trochę czarnego stretch'a. Zaletą pianek Yate jest też stosunek gabaryty/waga bo są naprawdę lekkie.




« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2016, 11:57:19 am wysłana przez Adam Waligóra »
Hoyt - Defiant 65#
Spot Hogg - Father 1Pin
Trophy Taker - Smackdown Pro
Spot Hogg - Wiseguy
Easton - Aftermath .340

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 23, 2016, 12:17:42 pm »
Może warto inwestować w pianki bez insertów takie jak na przykład z oferty centrum łuczniczego ? Potencjalnie jest tam więcej przestrzeni do "wystrzelania". Wiadomo ze pózniej to już tylko śmietnik.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 23, 2016, 12:19:04 pm »
Nie warto, pianka ma kiepski stosunek żywotność/cena. Ale czasem jest konieczna gdy nam zależy na mobilności.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 23, 2016, 12:40:38 pm »
ja akurat mam kostkę Rineharta tyle, że nie mam kiedy jej używać więc właściwie jest jak nowa. Ale takiej pianki z jakiej ona jest wykonana to tylko pozazdrościć, jak ktoś chce strzelać bardziej terenowo (mobilnie), albo nie ma miejsca na pełnowymiarową matę to rozwiązanie idealne, nie wiem czy z grotów tarczowych można ją zajechać. Niezła jest też chyba kostka od SRT (wydaje się być podobna do Rineharta)

http://sklepluczniczy.pl/maty/1542-tarcza-piankowa-rinehart-18-1-sklep-luczniczy.html
http://sklepluczniczy.pl/maty/1354-srt-cubo.html
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 23, 2016, 12:56:50 pm »
Już dawno bym ją kupił, ale dla mnie to min 55x55 - 60x60 cm bo strzelam albo na 18 albo na 50m.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Adam Waligóra

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 160
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 23, 2016, 12:58:07 pm »
Też się zastanawiałem kiedyś nad kostką Rinehart, jest ktoś na forum kto oddał do niej parę tysięcy strzałów z grotów tarczowych ?. Ciekaw jestem, jaka jest faktyczna wytrzymałość. Kiedyś trafiłem na ten wątek na AT a tu tak kolorowo to nie jest, gość pisze że to tylko 6000 strzałów. http://www.archerytalk.com/vb/showthread.php?t=820456
Hoyt - Defiant 65#
Spot Hogg - Father 1Pin
Trophy Taker - Smackdown Pro
Spot Hogg - Wiseguy
Easton - Aftermath .340

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 23, 2016, 01:06:10 pm »
Jak ktoś planuje rozwój w kierunku strzelania tarczowego to ona się nie nadaje. Na 18m jest za mała i nie zmieści trzech dwudziestek i na 50m też jest za mała bo nie zmieści 80 chociażby do pola 5-6. Pod kątem polowaczki i ustawienia łuku na 18-30m z field pointami i grotem jak najbardziej ok.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 23, 2016, 01:10:46 pm »
z tego co tam czytam to było też 573 strzałów z grotami myśliwskimi, które niestety tną taką piankę i pewnie przy wyciąganiu też wyszarpują. Gdyby w ciągu 12 miesięcy po 6 tys strzałów strzałka miała przelecieć na wylot to Rinehart chyba by zbankrutował. Tak jak Tomek pisał 1500 strzałów na miesiąc to jest gdzieś z 10-15 treningów, to w 4 miesiące taka kostka byłaby skasowana, a gdzie 12 miesięcy.

To jest zupełnie inna pianka niż te nasze inserty np. z HMA które mają niestety tendencję do wykruszania się przy wyciąganiu strzały i potem robi się taki kalafior. Niestety każdy cel się zużywa, czy pianka, czy pilśnia, pytanie co łatwiej naprawić czy wymienić.

Nie wiem jak inserty kolegów z Rypina się sprawują, może zrobili coś dobrego bo patrząc na wagę ich maty na pewno jest z gęstej pianki.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 23, 2016, 01:29:34 pm »
Nie ma co wyważać otwartych drzwi. Wszyscy wiemy z czego jest najbardziej wytrzymała i ekonomiczna mata. Pianki to zło konieczne wynikające z konieczności transportowych. Sam posiadam piankę ale używam jej sporadycznie na 50m. Normalnie wole spotkać sie z kolegami na strzelnicy a tam wiadomo - stacjonarki.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 23, 2016, 01:35:30 pm »
Prawda jest taka, że mało kogo u nas stać na PRO maty piankowe choć już prawie cały świat do takich mat strzela, a zawodów jakiejś wyższej rangi to na pilśniach nie kojarzę ;)
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 23, 2016, 01:39:55 pm »
Sie nie dziwie pózniej oburzenia ze strony zawodników ze świata jak z trudem wyciągają obklejone pilsnia promienie. To tak jakby zapłacić w domu publicznym i dostać panią z okresem.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 23, 2016, 01:51:19 pm »
Porównanie dobre ;-), ostatnio jak byłem na 3D w Góraju to mieli pilśnie zrobioną przez Steico. Pięknie strzały wychodziły, wiadomo, ze nie jak ze szmat albo pianki, ale bez gumy szło karbonowe strzały wyciągać.

https://photos.google.com/share/AF1QipOqpHnkxh0VRV4_4mfpFIuCogYzApeiakwz9COatGZs1e4gDZD7Qf63wZe__0sTCQ/photo/AF1QipMQZnAY5zYUMUpTarhzaz2Z82CTHxDOixL9SXXK?key=UzlQb3NPbTBrTkhKSWstY2F6MWtwXzZnay1LYXRB
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Munin

  • Gość
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 23, 2016, 02:17:09 pm »
niezła ta mata :)