Autor Wątek: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?  (Przeczytany 21407 razy)

Munin

  • Gość
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 01, 2016, 11:54:32 am »
tu jest link do poradnika jak zrobić matę łuczniczą z materaca kokosowego http://forum.arcus-lucznictwo.pl/viewtopic.php?f=14&t=3846 a tu jak to to działa z łukiem tradycyjnym 35# https://www.youtube.com/watch?v=JfWU2MBPIHY

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 01, 2016, 12:40:07 pm »
Niezły pomysł dla słabszych łuków. Każda metoda wyhamowania strzały, która jej nie niszczy jest dobra :) Jeszcze nie było tylko piłek kauczukowych ;)
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 01, 2016, 01:48:47 pm »
I wygląda fajnie, estetycznie jak pianki sklepowe..
Szkoda że nieodpisal jak sobie mata radzi z 55# i ile waży?

Z wymiarów wynika, że mata ma 60x60x8~9cm, ta tarcza też fachowo wygląda, ja myślałem żeby sprayem na worku poliprpoylenowym zaznać 2 kolory i tyle.

Munin

  • Gość
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 01, 2016, 02:19:42 pm »
Zapytam Sebastiana czy nie ma filmu jak ta jego kokosowa mata radzi sobie z mocniejszymi łukami. On głównie strzela z mocno przeciąganych 50-io lbs-ów. Wrzucę linka jak coś dostanę
Gdzieś w videotece youtubowej Sebastiana jest film ze strzelania na plaży, tam powinno być bardziej widać tę matę w akcji z koreańskim łukiem tradycyjnym.
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2016, 02:22:35 pm wysłana przez Munin »

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 01, 2016, 07:48:42 pm »
To Wy się wszyscy znacie? :)

Munin

  • Gość
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 01, 2016, 09:50:47 pm »
I tak i nie.
Internet ułatwia kontakty ale osobiście nikogo z forum nie znam.

Ponury

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 06, 2016, 11:40:01 pm »
Witam,

Osobiście polecam matę od polskiego producenta z Wrocławia WILDGEAR. Mam matę o wymiarach ok. 50x50x25 cm z wymiennym insertem. Stabilna, solidna i łatwo wyciąga się strzały. Cena przystępna. Wg mnie jakość spokojnie może konkurować ze światowymi producentami.

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 07, 2016, 03:25:03 pm »
Jak długo używasz tej maty? Ile ten insert ostrzału wytrzymuje i w jakiej jest cenie?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Munin

  • Gość
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 07, 2016, 05:11:56 pm »
Za insert 19 cm średnicy i 25 cm grubości zapłaciłem 145 zł jeśli dobrze pamiętam. Na stronie wildgear.eu Dobieslaw podaje numer telefonu do siebie, zawsze można puścić txt z pytaniem.

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 07, 2016, 09:55:08 pm »
145 to kosmos...
Ja inspirowany pomysłem kolegi co lepił zwierzaki 3D zrobiłem matę z 2kartonów z biedro po owocach a między nimi szmaty i pianka zbrojona siatka z moskitiery.
Z mojego bloczka o niewiadomej sile (podobno 45#) easton400 z 30m wchodzi na 15cm całość ma 22cm grubości.
Mata jest lekka, a strzaly fajnie wychodzą.
Po 100 trafieniach najszybciej znika karton ale to nie problem;)
Koszt 14zl pianka, 5zl siatka moskitiere z ogrodniczego, kilka szmat i 2 kartonowe tacki po pomidorach.

Teraz kombinuje z folia, workiem polipropylenowej i plastikowymi okraglymi opakowaniami po pizzy z biedro.

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 07, 2016, 10:01:34 pm »
Kosmos to jest jak trzeba wydać ponad 1000zl za same inserty do maty klubowej po kilku miesiącach strzelania.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Munin

  • Gość
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 07, 2016, 10:19:53 pm »
To ja przytoczę test kolegi.
Inser od wildgear.eu + łuk tradycyjny koreański 50# @31" i 10m odległość od celu https://www.youtube.com/watch?v=2puXMppEdsA

Ponury

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 22, 2016, 03:31:35 pm »
Insert z tego co pamiętam ok. 140 zł .
Na stronie producenta jest kontakt więc można spytać o dokładne ceny i parametry:

www.wildgear.eu

Strzelałem do kilku różnych mat ( WILDGEAR, kostki reinhard. Swego czasu kupiłem matę z firmy AMEOLI na allegro STRONG 100x 100x30 cm. Dostawca twierdził , że to jest bardzo mocna mata i do bloczka 50-60 ibs się nadaje. Trzy pierwsze strzały z 30 m pokazały, że przebijają na wylot i wg mnie jest zbyt słaba i mało trwała do luków bloczkowych. Jednak po wystrzelaniu środka wyciąłem go nożem i wstawiłem insert WILDGEAR i jest ok. ) Teraz strzelam na strzelnicy , gdzie są również te maty z WILDGEAR.


Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 22, 2016, 04:50:31 pm »
Myślę że też się skuszę na Wildgeara :)
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Munin

  • Gość
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 22, 2016, 05:50:40 pm »
pmtarget.pl też wypuścił swoją matę. Figury 3D robią rewelacyjne.