Tematy ogólne > wszystkie inne tematy związane z łucznictwem ;)

Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?

(1/14) > >>

dreamer_echelon:
Witam,
rozpoczynam dopiero przygodę z łukiem i nie ukrywam, że nie będzie ona jakoś bardzo intensywna. Bardziej rekreacyjnie od czasu do czasu ze znajomymi ;) Wszystko co potrzebne już posiadam, jednak brak mi maty! Na początku strzelałam do zwykłego worka z sianem, ale ze wsi transport takiego worka jest nieporęczny. Szukam lepszej alternatywy ;)
Nie chciałabym z siana maty, ze względu na to, że wszędzie gubią słomę i są dość nieporęczne z tego co czytałam. Znalazłam dwie interesujące maty i zastanawiam którą lepiej kupić, dlatego zgłaszam się z prośbą do Was :D

Piankowa mata z militaria.pl:
https://www.militaria.pl/tm/mata_lucznicza_piankowa_60x60x10_cm_ze_stelazem_065-193_p52951.xml
Czy lepszy model Mybo Rotten Robbie:
http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/752,mata-przenosna-cel-luczniczy-mybo-rotten-robbie-60-cm

Obie w podobnej cenie. Najbardziej mi zależy by nie była trudna w transporcie (np waga) oraz w montażu (czy trzeba przywiązać itp)
Macie jakieś doświadczenia z tymi modelami lub podobnymi?  :D

Darek1982:
Nie wiem z czego strzelasz, ale radIlbym te z centum luczniczego, wytrzyma strzał z mocnych lukow bloczkowych i latwo sie wyciaga strzaly. Tej z militaria nie probowalem. Obawiam sie ze moga strzaly przechdzi z szybszych bloczkow.
Jesli moge polecic najprostszy a zarazem najtanszy sposob. Kup czysciwo bawelniane na alegro kostka 40x40x20 owin streczem i masz mate za 15 PLN waga 10 kg.

Tomasz Ryszka:
Ta jak radzi Kolega wyżej. Jak masz kasę to : http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/345,mata-piankowa-100x100x22

Jak mniej kasy ale za to dostęp do pilśni to na pewno mata pilśniowa. Niestety ciężka jest i jej zdolności transportowe są bardzo ograniczone. Na stacjonarki super. Mam dwie takie.

Jak jeszcze mniej kasy a zależy Ci na tym aby strzały nawet z bloczka nie przechodziły to czyściwo prasowane w paczki z allegro. Jak strzelasz z klasyka to przesyp sobie to do kartonu po telewizorze bo dej prasowanej paczki może się nawet nie wbić. Zamiast kartonu ludzie robią sobie ramę z desek i dają siatkę taką jak na woliery z przodu i z tyłu i zasypują to też szmatami.

dreamer_echelon:
Łuk nie ma wielkiej siły - 18lbs- Eraser Beetle, zależy mi jednak też na tym żeby strzały z nieco mocniejszego łuku też dobrze się "chwytaly" ;) Bloczków nie zamierzam mieć i znajomi nie mają więc tarcza nie musi być na bloczki. Funduszy, wiecej niż 200 nie rozważam

Tomasz Ryszka:
Zrób sobie na początek wariant z kartonem.  A później zrób to: http://www.archerytalk.com/vb/showthread.php?t=2203668

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej