Autor Wątek: Pytanie od podstawki  (Przeczytany 2953 razy)

MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Pytanie od podstawki
« dnia: Kwiecień 07, 2016, 09:35:51 am »
Witam
Czy do klasycznych łukow montuje sie podstawki chwytajace?
Oraz czy sa osoby ktore strzelaja z lukow klasycznych przy uzyciu spustow?
Czy dzieki temu strzelanie na takich lukach jest celniejsze?
Pozdrawiam
PSE Stinger X

siema

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Pytanie od podstawki
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2016, 11:18:38 am »
Witaj!

Czy przez podstawkę chwytającą masz na myśli taką bloczkową z 3 szczotami dookoła strzały? Jeśli tak, to w przypadku strzelania z palców pozbawiasz się możliwości użyciu buttonu co z pewnością nie wpłynie pozytywnie na celność.

Tak na pewno gdzieś na świecie są ludzie, którzy tak strzelają, co nie znaczy, że jest to dobre rozwiązanie. W zawodach pod patronatem WA używanie spustów przez łuczników klasycznych jest dopuszczalne tylko w przypadku łuczników niepełnosprawnych z niepełnosprawnością ręki cięciwnej.

Celność to bardzo indywidualna sprawa. Samo użycie spustu w łuku klasycznym wprowadza dodatkowe komplikacje w związku ze znaczącym zmniejszeniem ruchu cięciwy w płaszczyźnie poziomej i komplikacje w tuningu łuku.

Podsumowując: Nikt nie broni próbować, w zawodach w ten sposób nie wystartujesz (z wyłączeniem sytuacji opisanej powyżej), w mojej opinii więcej z tym zachodu niż pożytku.

Jeśli bardzo chcesz zapożyczać udogodnienia bloczkowców, zacząłbym od peep-sight'a. Będzie tańszy, sprawi mniej problemów, będzie go można łatwo zdjąć przed zawodami, albo po prostu używać drugiej cięciwy bez. Sam ciekaw jestem ile to by dało.

PS Mieliśmy w klubie zawodnika, który przez jakiś czas próbował spustu w klasyku i zrezygnował.

Pozdrawiam,
Adam

MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Pytanie od podstawki
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 07, 2016, 12:20:06 pm »
Dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz. Zadalem to pytanie z czystej ciekawosci. Bardzo podobaja mi sie bloczki, ale gdybym kiedys probowal klasyka to bez sprzetu i strzelalbym intuicyjnie.
Pozdrawiam
PSE Stinger X