Autor Wątek: Porównanie dwóch łuków  (Przeczytany 42115 razy)

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 28, 2016, 11:03:43 pm »
Dzięki Ci z góry  za troskę ☺ do tej pory popracuj nad poprawną polszczyzną bo mogę tego nie znieść albo nie zrozumieć jak już będę stary. Znacznie łatwiej i przyjemniej się czyta jak ktoś szanuje nasz piękny język ojczysty  :D Z góry serdecznie dziękuję.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2016, 11:06:41 pm wysłana przez Mariusz Orzeł »

estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 29, 2016, 01:33:36 pm »
Dzięki Ci z góry  za troskę ☺ do tej pory popracuj nad poprawną polszczyzną bo mogę tego nie znieść albo nie zrozumieć jak już będę stary. Znacznie łatwiej i przyjemniej się czyta jak ktoś szanuje nasz piękny język ojczysty  :D Z góry serdecznie dziękuję.

 ;D

a co do PL to staram sie nie robic bledow ale pisze bez polskich znakow no ale zrobie Ci tą przyjemność :)

dziś pierwsze strzelanko.. odpadł zaś.. zgadnijcie co.. przeziernik -.-
noi myślę sam go założyć, poprostu włożyć go w środek tych wszystkich sznurków tak? i znowu będę musiał luzować  ramiona, i takie pytanie co ile mogę luzować obrotów na jednym ramieniu? mogę jeden obrót tu i drugi tam? czy musze po pół obrotu lub gęściej?

i mogę zaciągnąć cięciwe pod przeziernikiem zwykłą nicią?
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2016, 01:48:22 pm wysłana przez Mateusz250 »
*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 29, 2016, 01:36:05 pm »
Cytuj
mogę jeden obrót tu i drugi tam?

Możesz.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 29, 2016, 02:36:23 pm »
Dzieki Jaco, chociaż i tak jakoś wole co pół obrotu hehe :)



Mam trzy pytania dla was ludziska.


1. czy podnieść ten przeziernik tak jak strzałka pokazuje na zdj?







2. czy przypadkiem podstawka nie opada zbyt późno? spróbuje teraz postrzelać prowadzącą lotką do majdanu czy na drugim widełku będzie to samo :)








3. co do nock pointa czy jak to się nazywa. mianowicie dlaczego niema drugiego zacisku? mogę go sobie założyć?
ale najważniejsze to że czy nasadka niepowinna być zaraz pod zaciskiem tym górnym(na zdj lewo)? ponieważ tam mocno wchodzi i do tej pory strzelałem tak jak wchodzi na zdjęciu. więc gdzie ją wsadzać?

*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #109 dnia: Maj 29, 2016, 03:21:24 pm »
1. Nie musisz podnosić nock pointa
2. Zrób test szminkowy - te uszkodzone miejsca posmaruj szminką i sprawdź czy zostawia ślady na lotkach albo promieniu.
3.Zrobili Ci wersję dla ubogich. Wywal ten metal i zrób sobie z nici dwa pointy albo dorób jeden wyżej jak chcesz mieć ten zacisk. Mozesz użyć nici dentystycznej jak nie masz takiej na owijki.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #110 dnia: Maj 29, 2016, 03:31:47 pm »
1. Nie wiem, peep ma pasować tobie nie mi ;)
2. Raczej tak, może to też wskazywać na złe ustawienie podstawki albo siodełka.
3. Najlepiej wywalić zaciski i zrobić siodełko z nici na owijki. Nasadka powinna być przy zacisku a dolny węzeł Dloopa powinien być bliżej zacisku.

Co do smarowania jak Tomek radzi tyle że posmaruj krawędzie lotek a nie podstawkę.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #111 dnia: Maj 29, 2016, 04:36:33 pm »
1. Widzę że nie ma różnicy gdzie go ustawie :)


3. co do nock pointa to tak, wkladam teraz strzale odrazu kolo zacisku i powiem ze tak jakby lepiej, teraz jak wyceluje idealnie tzn wiem że jak puszcze w dobrym momencie to strzała w celu. a co za różnica czy jest owijka czy zacisk? jakie to ma znaczenie? na dobrą sprawe niewiem czy czego kolwiek potrzeba więcej bo nasadka bardzo mocno siedzi na owijce niema szans jej przestawic (to dobrze czy źle?)

2. co do tej podstawki niemusze smarować szminkami, ponieważ teraz ustawiłem strzały odwrotnie i kilka strzał i jest to samo z dwoch stron :)
obserwujący mnie twierdzi że podstawka opada gdy dotkną jej lotki chociaż niewiem czy to możliwe jest zobaczyc(że słychać też..). tak więc sam dam rade to zrobić by wczesniej opadała?

PS2: od nastepnego strzelania nie będę już strzelał w jeden cel, nakupiłem przy łuku tych tarcz 3x20cm i w takie będę strzelał bo nie raz strzała styka o strzałe aż to słychac. a dziś taki pech :D  ale na 30m, więc niema co płakac :D strzały ogólnie wbijają sie prosto na zdj innaczej bo strzelałem z różnych stron ze wzgledu na cień




teraz lotka wygląda tak: ale powiem że niemam zamiaru jej wymieniać ponieważ strzała zachowuje się jak reszta nawet na dalekich lotach.




PS: widzę że nie mam problemu ze strzelaniem prawo lewo, bo strzały najczęściej układają się w lini prostej od góry po dół.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2016, 04:47:29 pm wysłana przez Mateusz250 »
*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #112 dnia: Maj 29, 2016, 04:47:27 pm »
1. Jest różnica to jeden z ważniejszych punktów ustawiania łuku
2. To że nasadka siedzi bardzo mocno to źle. Ma się zatrzaskiwać ale powinna dać się przesuwać. I to siodełko powinno ja w tym ograniczać a nie mocny wcisk.
3. Obserwujący przy tej prędkości nie jest w stanie niczego stwierdzić. Moment opadania podstawki ustawia się regulując długość sznurka.

PS. Weź nie rób jaj tylko wymień tą lotkę. I pow. 18m kup sobie strzały karbonowe.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #113 dnia: Maj 29, 2016, 04:48:44 pm »
a nasada wgl się nie wciska od samego początku po sam koniec wchodzi ciężko, nawet bardzo, tak więc co? spiłować nasadki aby wchodziły lżej?
*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #114 dnia: Maj 29, 2016, 04:49:28 pm »
Zmienić owijkę bądź kupić większe nocki. I pisz składniej bo ciężko czasem zrozumieć.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #115 dnia: Maj 29, 2016, 07:12:40 pm »
Widzę dużo tematów na tym forum o tej podstawce i każdy posiadacz tej podstawki ma identyczny problem.

tak więc pomyślałem że bardziej naciągnę ten sznurek i będzie bardziej czulszy na opuszczenie cięciwy. nobo innej mozliwości nie widzę

co do strzał to karbon niezbędny na odległość 30m? z tylu mam zamiar strzelać bo z mniejszych dystansów mnie nie cieszy a z większych niema zabardzo warunków (wieś-góry) musiałbym na głównej drodze szczelać hehe..

kupiłem te gamegattery bo ludzie je polecają a są na promocji po 17zł, wy polecacie te cross x a jak one wypadają przy eastonach power flight? bo roznica 1zł
*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #116 dnia: Maj 29, 2016, 07:20:33 pm »
Ech... naciągając sznurek spowodujesz że podstawka będzie jeszcze później opadać. Prześledź sobie w głowie co się dzieje podczas naciągania łuku z podstawką i jak się ma do tego długość sznurka.

Ja to robię tak:
naciągam i odpuszczam powoli łuk patrząc na podstawkę i tak reguluję sznurek aby zaczynała opadać mniej więcej po jednym calu. Nie ma w tym wielkiej filozofii.

Co do dystansu to podstawowy dystans outdoor dla bloczka to 50m. GameGettery są po prostu zbyt ciężkie na dystanse ponad 20-30m Ale na upartego można nimi strzelać na 30m. Ja nimi strzelam wyłącznie 18m ze względu na grubość.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2016, 07:23:11 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #117 dnia: Maj 29, 2016, 07:34:35 pm »
no co do podstawki to mam tak zrobić aby przy naciągnięciu łuku to tak na styk się podniosła (te kreski aby się złączyły napewno wiesz oco chodzi)? wtedy zaraz opadnie
wtedy będzie luźno a nie tak jak wcześniej twierdziłem żeby usztywnic

czy mam się przejmować tym że znów za szybko opadnie?

edit" dobra Jaco.. tak zrobilem jak napisałem, mozna powiedzieć że przy pełnym naciągu podstawka wznosi się do 89,66stopni. na próbę wysmarowałem całą podstawkę szminką że zrobiłem z niej ripcorda. noi poszło 18strzałów i ani deka szminki na lotkach jedynie majdan cały w szmince i promienie.

a co do nasadek to włożyłem płaski śrubokręt i obróciłem raz, i nasadka elegancko wchodzi a na końcu się zatrzaskuje.

tak więc nic tylko strzelać. nie trafiłem dwa razy, strzała na końcu się wygięła ale naprościłem ją, tak więc karbonowa by pękła? bo chyba poszło w skałę.

dziś jeszcze zamówie to czyściwo albo mate jeszcze zobacze. ale grunt że łuk śmiga jak należy. Oczywiście temat nie do zamknięcia będzie spam w nieskończoność  8)
no poprostu nie będę robił nowych tematów.



Dziękuję wszystkim serdecznie za tyle wyczerpujących odpowiedzi !! :)
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2016, 08:38:59 pm wysłana przez Mateusz250 »
*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #118 dnia: Maj 30, 2016, 08:18:25 am »
Przynajmniej sie czegoś nauczyłeś.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #119 dnia: Maj 30, 2016, 11:39:14 am »
Taki sobie Mateusz microtunning z chlopakami zrobiles ze dwie strony tematu na to poszlo :D
Pozdro
PSE Stinger X