Autor Wątek: prosba o porade  (Przeczytany 15501 razy)

kamcio21

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
prosba o porade
« dnia: Grudzień 04, 2008, 10:34:29 pm »
witajcie

jezeli napisalem nie tu gdzie trzeba to sorry

szukam sobie luku.choruje na to juz jakis czas.raz mi przeszlo, a mialem juz na oku uzywanego browninga...
i teraz mam do was kilka pytan.
chce sobie kupic luk.jakis czas temu troche strzelalem(z bloczkowego).ten ktory mam zamiar kupic teraz to pierwszy luk z "prawdziwego zdarzenia".przeszukuje allegro i ebay i tak sie zastanawiam-czy lepiej w ciemno nowy blizej nie okreslonej firmy, czy moze uzywany "renomowanej firmy", ale rowniez w ciemno.
interesuje mnie tylko i wylacznie luk tradycyjny(bloczkowe nie wchodza w gre), 15-20kg naciagu max, raczej z tworzyw sztucznych.
byloby cudownie gdyby byl produkowany przez jakas europejska/amerykanska firme a nie jakiegos azjatyckiego specjaliste od wszystkiego.
cena ok 500-600zl
co byscie mi polecili?jakies konkretne firmy itd?
licze na wasza pomoc

mad

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: prosba o porade
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2008, 10:49:56 pm »
Nie wiem co to za uprzedzenie do łuków wschodnich pproducentów:)
Z pełnym sercem polecam windfightera , i SAMICKA SKB oraz samicka MIND50.
Wydaje , mi się ,że na żadnego nie będziesz narzekał:). przejzyj oferte łuksport.pl , lub sklepluczniczy.pl. Tam znajdziesz dobre łuku:).

RedPunica

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 116
    • o mnie na Facebooku
Odp: prosba o porade
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2008, 11:20:37 pm »
Szanowny Kamcio, ale to w Stanach podrabiają azjatyckie łuki. Niewiarygodne, co?  :D

A jeśli naprawdę szukasz łuku tradycyjnego, przyjrzyj się ofercie koreańskiej firmy SAMICK. Napisz do nich, przyślą Ci piękne dwa katalogi. Jeden z łukami klasycznymi (z nich strzelają olimpijczycy, ci prawdziwi), a drugi właśnie z tradycyjnymi: koreańskimi (to gatunek, nie pochodzenie), longbowami, myśliwskimi składanymi i jednoczęścowymi, węgierskimi. Sporo tego produkują.

kissielec

  • Gość
Odp: prosba o porade
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2008, 11:50:22 pm »

interesuje mnie tylko i wylacznie luk tradycyjny(bloczkowe nie wchodza w gre), 15-20kg naciagu max, raczej z tworzyw sztucznych.


Nie znam się na tradycyjnych, ale wydaje mi się, że tradycyjny nie może być z tworzywa sztucznego (?) :-\

RedPunica

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 116
    • o mnie na Facebooku
Odp: prosba o porade
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2008, 12:46:11 am »
Piotr, zależy jak bardzo szkło czy węgiel jest sztucznym tworzywem...  ;-)

Skoro generalnie łuki refleksyjne były kompozytowe: z drewna, kości, ścięgien itp. to niejako z automatu w tych konstrukcjach zastosowano nowsze "ścięgna" i "kości".

Właśnie przeglądam katalog SAMICK z tradycyjnymi i większość (myśliwskich również) ma Glass Limb lub Glass Carbon. Jednak.

Ale oczywiście prawdziwi fetyszyści tradycji nie dotknęliby takich łuków, jak sądzę.

Rosomak

  • Gość
Odp: prosba o porade
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2008, 07:29:00 am »
Łuk tradycyjny to łuk historyczny w kształcie ale z nowoczesnych materiałów..
Łuk historyczny to natural...
Tradycyjna replika moze kosztowac do 1000 , Historyczny łuk 3-4 razy tyle . Mówie oczywiscie o łukach refleksyjnych bo drewniane są dostepne od 200 zł .

Jesli chcesz wydac 500-600 zł to zostaje Ci samick
http://www.sklepluczniczy.pl/produkt/samick-skb-50-103.html
, oczywiscie Bisoki
http://www.lukbis.pl/o_firmie.html
i grozer
http://www.grozerarchery.com/
http://www.nomadbows.eu/index_m.htm
pozdrawiam R.

Ivar Trzy Strzały

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 107
    • Posłannicy Chorsa
Odp: prosba o porade
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 05, 2008, 07:40:27 am »
No właśnie  :)
Jak się zastosuje podział, że są łuki historyczne (jak najbardziej tradycyjne), które kształtowo i materiałowo nawiązują do swych pierwowzorów, a wszystko to, co ma jedną  ;D cięciwę, nie ma bloczków i jest z drewna, szkła i węgla jest tradycyjne (choć zupełnie niehistoryczne) to wszystkie spory o nazewnictwo znikają.
...i już!  :)
"Mój sekret celności? - PRAKTYKA" - Simo Häyhä

kamcio21

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: prosba o porade
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 05, 2008, 10:09:54 am »
aha.czyli jednak polecacie cos japonskiego/koreanskiego.
co do mojej wypowiedzi o tradycyjnym-tradycyjny z "wygladu".o to chodzilo a nie o materialy.

dobrze byloby, gdyby mial wymienne ramiona, i mozliwosc zamontowania tego najniezbedniejszego osprzetu.
jak bede mial chwile to przejrze oferte luksport.pl
przeslijcie linki do konkretnych modeli jesli mozecie
z gory wielkie dzieki.


edit
co powiecie o tym?
http://www.luksport.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=529&category_id=129&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=31

myśliwskimi składanymi

wlasnie dokladnie cos takiego by mnie rajcowalo.to moze taki jak z linka, ktory zamiescilem wyzej?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2008, 10:43:15 am wysłana przez kamcio21 »

N.E.M.O

  • Gość
Odp: prosba o porade
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 05, 2008, 11:10:24 am »
Widzę że dyskusja o tradycyjności i historyczności dotarła również i tutaj  :D
Cytuj
Łuk tradycyjny to łuk historyczny w kształcie ale z nowoczesnych materiałów..
No to jakimi łukami są te składane lub jednoczęściowe łuki myśliwskie  hmm?
ślepą uliczką ewolucji a może brakującym ogniwem w teorii Darwina ? ;D
hehehe....

Z tego co widzę to nasz nowy kolega ma już-mówiąc z japońska- jako tako ustalony zakres poszukiwań, z tym ze jeśli zamontuje ten cały "niezbędny osprzęt" to w opinii wielu osób będzie już....niemal "olimpijczykiem"a nie tradycjonalistą :D

Co do SHT to u nas strzela z niego Saladyn i jest bardzo zadowolony... łuk jest szybki i przyjemny.

Uważam że łuki Samick`a sa naprawdę warte swojej ceny,zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę relację ceny do jakości wykonania.

Co do "podrabiania" Samicków przez amerykanów to faktycznie też juz jakiś czas temu zauważyłem identyczne modele łuków tylko że Greatree a nie Samick




« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2008, 01:03:10 pm wysłana przez N.E.M.O »

N.E.M.O

  • Gość
Odp: prosba o porade
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 05, 2008, 11:17:50 am »
Cytuj
Jak się zastosuje podział, że są łuki historyczne (jak najbardziej tradycyjne), które kształtowo i materiałowo nawiązują do swych pierwowzorów, a wszystko to, co ma jedną cięciwę, nie ma bloczków i jest z drewna, szkła i węgla jest tradycyjne (choć zupełnie niehistoryczne) to wszystkie spory o nazewnictwo znikają.
...i już!


Powinieneś za to dostać Nobla Drogi Ivarze ;D

Pozdr

Ivar Trzy Strzały

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 107
    • Posłannicy Chorsa
Odp: prosba o porade
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 05, 2008, 11:19:48 am »
Widzę że dyskusja o tradycyjności i historyczności dotarła również i tutaj  :D
Cytuj
Łuk tradycyjny to łuk historyczny w kształcie ale z nowoczesnych materiałów..
No to jakimi łukami są te składane lub jednoczęściowe łuki myśliwskie  hmm?
ślepą uliczką ewolucji a może brakującym ogniwem w teorii Darwina ? ;D
hehehe....

...oj, ktoś tu prowokuje kolejną dyskusję...  ;D ;D ;D
...a za co ja NIE powinienem dostać Nobla... ;)
Pozdrowionka, N.E.M.O :)
"Mój sekret celności? - PRAKTYKA" - Simo Häyhä

N.E.M.O

  • Gość
Odp: prosba o porade
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 05, 2008, 11:29:30 am »
Cytuj
...oj, ktoś tu prowokuje kolejną dyskusję... 

Wybaczcie, to był przedostatni raz ;D

pozdr

adamc1

  • Gość
Odp: prosba o porade
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 05, 2008, 11:37:56 am »
Ja jakoś nie widzę istotnej różnicy między łukami takimi czy innymi, łuk jest łukiem i niczym więcej.

RedPunica

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 116
    • o mnie na Facebooku
Odp: prosba o porade
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 05, 2008, 11:58:22 am »
Cała przyjemność podyskutować sobie na poziomie o różnicach i definicjach. Wszak zima za oknem. Jesień właściwie...

A mam pytanie do bloczkowców. W sklepie u Adama Pazdyki widziałem łuk bloczkowy sprzed kilkuset lat. No, może sprzed kilkudziesięciu ;-) w każdym razie był wykonany w stu procentach z drewna. A bloczki miał takie tyci, jakby ich nie miał w ogóle. Wyglądał na tak historyczny i tradycyjny, że właściwie nie wiem do czego to-to zaliczyć. No i pytanie: czy są JUŻ bloczki tradycyjne i historyczne, czy przyjdzie na nie poczekać jeszcze stulecie?

N.E.M.O

  • Gość
Odp: prosba o porade
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 05, 2008, 12:15:13 pm »
Jeśli chodzi o drewniane (klasyczne(?)) bloczki to zerknij na te stronę,jest tam również cała masa innych "dziwolągów"

http://www.archeryhistory.com/index.php