Autor Wątek: RANKING SKLEPÓW  (Przeczytany 116054 razy)

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #150 dnia: Sierpień 18, 2016, 07:35:29 am »
Może jakieś problemy zdrowotne, cholera wie.
Generalnie rok, półtora temu nie było problemu z wysyłką i kontaktem.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Munin

  • Gość
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #151 dnia: Sierpień 18, 2016, 12:28:56 pm »
Oni zawsze mieli problemy z kontaktem mailowym, jak zadawalem pytanie to minimum tydzień czekania na odpowiedź miałem, nie wspominam o rekordzista :p
Robiłem tam zakupy kilka razy w ciągu ostatnich pięciu lat i zawsze były jakieś drobne niezgodności z zamówieniem. Dostawałem "lepsze" i minimalnie droższe podstawki czy inne butony czy inną "drobnice" w zamian zamówionych których nie było. Niestety nigdy nie dostałem maila z informacją o tym fakcie przed nadaniem przesyłki. To zawsze niespodzianka musiała być.

nairaM

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #152 dnia: Sierpień 18, 2016, 12:39:20 pm »
W tamtym miesiącu tj 27.07.2016 zamawiałem u nich towar i nie było problemu z kontaktem i wysyłką.

spite

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 216
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #153 dnia: Sierpień 18, 2016, 03:05:32 pm »
fakt że czasami kontakt mailowy był opóźniony ale w końcu się udawało. Telefoniczny też nie był najlepszy ale po kilku telefonach Łukasz odbierał.  Teraz nie ma już żadnego kontaktu i myślałem że ktoś ma może jakieś info. co się dzieje. Czy zamykają, czy pojechali do Rio czy faktycznie jakaś choroba...?

Amator_

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #154 dnia: Sierpień 19, 2016, 12:15:17 am »
Polecam ŁUKSPORT!. Mili ludzie. Bardzo fajny kontakt!

wczoraj o 10:15 zamówiłem mailowo.
o 13:38 dostałem ostateczne zamówienie do akceptacji
o 17:50 maila, że przesyłka wyszła
a dziś o 9:20 kurier był u  mnie :)
23 godziny i 5 minut czas realizacji :)

Polecam innym sklepom brać przykład!

TreQ

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 265
    • XMS Multigaming
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #155 dnia: Sierpień 19, 2016, 10:06:18 am »
AyE!

A ja ze swojego doświadczenia polecę e-luk. Dobry kontakt mailowy, odbierają telefony :) Kilka zamówień, większe, mniejsze i kompletna drobnica - ten sam dobry poziom kontaktu. Po akceptacji zamówienia - paczka jest dostarczana w przeciągu 24 godzin.

Pozdrawiam!
Ludzie kiedyś byli bliżsi sobie... Musieli. Broń nie niosła tak daleko.
Dzidownica: Samick Polaris 30# 70" Dzidy: Easton Inspire 630
FB: Grupa Łucznicza "Sagittarius"
www.lucznicy.dl.pl - Mapka łuczników

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #156 dnia: Sierpień 19, 2016, 03:20:54 pm »
e-łuk jest spoko jak potrzeba drobnicy albo czegoś już w pudełku, szybko. Z mojej obserwacji na temacie zna się chyba tylko właściciel.

Dawid i sklepluczniczy.pl jak zwykle bez zarzutu jak dla mnie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2016, 03:24:23 pm wysłana przez gibber »
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

tintirintin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #157 dnia: Sierpień 19, 2016, 03:26:50 pm »
ja zamówiłem na próbę w Robin Hodzie komplet strzał + kilka pierdół i żałuje. Czekam już 3 tygodnie. Na maile nie odpisują, a telefon w ogóle nie odpowiada...
Urlop mi zleciał i tyle sobie postrzelałem :) liczyłem że może być opoźnienie z tydzień, ale nie 3 :)
PSE Stinger X 70#
Samick Ideal + Explore W1 68'' 40#
Samick SKB 50 45#
Samick Polaris 70" 38#
+kilka własnych wyrobów

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #158 dnia: Sierpień 19, 2016, 03:55:52 pm »
Czyli wniosek. Można tam zamawiać, jak czegoś nie potrzebujesz ;-)
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #159 dnia: Sierpień 19, 2016, 04:42:35 pm »
Wystarczy poczytać, które sklepy poleca zdecydowana większość. Dawid i Sklepluczniczy.pl. pl i będziesz zadowolony .Solidność, swietny kontakt, fachowość i życzliwość dla lucznikow, sprawia że ten sklep polecam wszystkim.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

tintirintin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #160 dnia: Wrzesień 15, 2016, 12:27:32 pm »
dopiero dzisiaj udało mi się w końcu dodzwonić do robin hooda i się dowiedziałem, że w tamtym czasie czyli jakieś 3 miesiące temu :D moje części nie były dostępne w żadnych hurtowniach, a poźniej byli na urlopie. Po krótkiej rozmowie pan sprawdził dostępność sprzętu i się umówiliśmy, że w przyszłym tygodniu dostane części... mam nadzieje :)
PSE Stinger X 70#
Samick Ideal + Explore W1 68'' 40#
Samick SKB 50 45#
Samick Polaris 70" 38#
+kilka własnych wyrobów

Boonk

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 210
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #161 dnia: Wrzesień 25, 2016, 03:23:23 pm »
Duża część internetowych sklepów łuczniczych w Polsce ma mylącą klientów nazwę "sklep", co naturalnie kojarzy się ze sklepem internetowym - podczas, gdy są to bardziej kolorowe witryny ułatwiające dogadanie się i umówienie z jakąś osobą, która założyła firmę po to, by załatwiać sprowadzenie rzeczy z raptem kilku miejsc na świecie. To mniej więcej tyle, co takie ładniejsze programy pocztowe do wysyłania maili z prośbą o płatną przysługę - i dopóki dostępność towarów łuczniczych i popyt na nie nie wzrośnie, to nie ma się co... napinać.  ;D
Łuk 1.: White Feather - Precious 50#
Łuk 2.: PSE Phenom 50#
Podst.: NAP Quik Tune 800
Cel.   : Shibuya Ultima CPX.
Lipk.  : Viper
Łuk 3 : Hoyt Ignite 60#
Strz.  : Easton C1 410; Easton Nemesis 400.

BaJER

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #162 dnia: Październik 07, 2016, 07:59:47 pm »
Jako nowy na forum też dołożę 3 grosze do tego wątku.

Jako, że mieszkam w Warszawie mam bardzo ułatwioną sprawę, dwa na prawdę dobre sklepy w mieście: Łuksport i Bowhunting. Trudno wybrać który lepszy, w obu profesjonalna kadra z tym że Łuksport lekko w stronę sportowych a Bowhunting bardziej myśliwski, daje się to odczuć i trudno się dziwić znając upodobania właścicieli tych sklepów :).

Do Łuksportu trafiłem w pierwszej kolejności i dotychczas praktycznie tylko tam robiłem zakupy, ale po kolei:


Łuksport - ocena 10/10

kontakt z klientem - dla niektórych osób może być tam ciutek sztywno, raczej panowie (czasem panie) sprzedawcy nie są gadatliwi ale konkretni, a na pewno znają się na rzeczy.

Cenowo - Warszawa :)

Ostatnio kupowałem nową cięciwę, robią również na miejscu na zamówienie.
Czas realizacji - 26min. od momentu wejścia do sklepu :P.
Cena - 40pln - cięciwa FF do łuku tradycyjnego 58"

Jak ktoś ma szczęście to może trafić na Norberta Kopczyńskiego, który tam pracuje. Podobno kręci najlepsze cięciwy ;). Często jednak jest nieobecny na miejscu i akurat cięciwę ktoś inny mi przygotował.
 
U Pana Norberta kupowałem swój pierwszy łuk - Artemis.
Zmierzył mnie, dopasował łuk, strzały, wyjaśnił dlaczego na początek to i to a nie co innego i dlaczego lepiej taki słabszy naciąg, zaproponował parę dodatków jak karwasz, skórkę i kołczan i to te najtańsze na początek, a nie najdroższe na półce itp, itd..

Generalnie sklep polecam również dla początkujących.



Bowhunting.pl - Ocena 10/10 ?


Drugi sklep czyli bowhunting.pl - to taki mały fenomen z tego co tu czytam :). Poleca go parę osób, które nic zupełnie tam nie kupiło, w tym i ja :P., a brak zakupu tylko i wyłącznie ze względu na ceny.


Obsługa - pełna fachura, wyposażenie bdb. chociaż w odróżnieniu od Łuksportu nie kupisz, a na pewno nie od ręki,  np. promieni drewnianych (w Łuksporcie świerkowe lub cedrowe, spinowane lub nie), za to chyba lepiej wyposażony pod względem bloczków i osprzętu do nich, chociaż tylko na oko to oceniam bo sam nie interesuję się nimi.

Powinien być mały minus za to, że dopiero za drugim razem do nich trafiłem mimo że byłem wcześniej pod sklepem i chciałem zajść przy okazji. Zajeżdżasz pod wskazany adres a tam ani widu ani słychu tego sklepu :P, ale jak ktoś chce to znajdzie.
Po prostu mają siedzibę w kamienicy, do której trzeba wejść przez portiernię z jednej strony, przejść podwórko do jakiejś klatki schodowej i tam dopiero są drzwi sklepu. Domyślam się, że czynsz w Warszawie jest horrendalnie wysoki więc każdy radzi sobie jak może jak widać.
Stąd też ceny w obu sklepach, najtańsze nie są ale ja nie muszę płacić dodatkowo za przesyłkę i na nią czekać.

Pozwoliłem sobie i tutaj również wystawić ocenę 10/10 dlatego, że kontakt, obsługa jest jak najbardziej w pożądku, co zresztą potwierdzili już moi poprzednicy i w końcu coś tam kupię.

Mają o 1pln tańsze promienie PowerFlight niż w Łuksporcie ;) - zamierzam sobie złożyć karbonowy zestaw i cenowo wyszłoby mi około 27 - 28pln za strzałę jeżeli sam wszystko do kupy poskładam. Byłem już na miejscu, wszystko wyliczone z usługą za złożenie i bez ale wstrzymała mnie jeszcze cena lotek naturalnych, bo tutaj są już po 3pln szt. Strasznie podrożały. W Łuksport chyba ostatnie wykupiłem po 2,40pln

Dla odmiany gotowiec w Łuksport, na takim samym promieniu, kosztowałby mnie 33pln, a w Bowhunting.pl wyliczyli 34pln.


i tutaj pojawia się trzeci sklep, tym razem z Wrocławia: http://www.arrowfactory.eu/pl/
w którym lotki naturalne (naprawdę porządne, porównywalne z Trueflight albo nawet tej firmy właśnie) są w cenie 1,85pln szt, jeszcze....


Arrowfactory.eu/pl/  - ocena 8/10

Z dwóch powodów:
1. jest to sklep specjalistyczny, nastawiony wyłącznie na sprzedaż strzał drewnianych oraz półproduktów i narzędzi do ich produkcji.
Można też zakupić łuk ale wybór ogranicza się do 1 modelu + ewentualnie na zamówienie pozostałe łuki Bearpaw (jest dystrybutorem ich sprzętu i jak sprawdzałem w necie to taniej w europie się chyba nie kupi).
Tam też nabyłem swojego Bodnika. Pojechałem żeby obadać na miejscu. Miałem możliwość wziąć do ręki o różnej sile naciągu i sprawdzić jak działa w praktyce. Napiłem się kawy, pogadałem.... atmosfera bardzo towarzyska 10/10.

2. Mam jednak zastrzeżenia co do kontaktu na odległość ze sklepem. Wysyłam maila, odpowiedź po jakiś 3 dniach - OK można przeżyć. Odpisuję na drugiego maila, że chcę zamówić coś czego nie można wybrać w sklepie internetowym (cięciwa do łuku) i cisza od 3 tygodni ;(.
Nie miałem ciśnienia, że musi być koniecznie ta od Bodnika i poszedłem do Łuksportu.....

Wcześniej zamawiałem komplet strzał, zostałem uprzedzony, że trzeba czekać 3 tygodnie, czekałem chyba 2 miesiące... bo mieli problem z dostawą materiałów.

Po za tym nie mam żadnych zastrzeżeń jeżeli chodzi o jakość produktów, a jeżeli ktoś para się produkcją własnych strzał drewnianych lub chce gotowy komplet to polecam jak najbardziej.
Robią tylko strzały świerkowe, promienie były od Bearpaw ale ostatnio zmienili na nieco droższe ale podobno lepsze jakościowo firmy Heritage Longbows z Wielkiej Brytanii.


Jak do tej pory korzystałem tylko z tych 3 sklepów, w każdym byłem osobiście na miejscu.
Internet czasami kusi ceną, ale doliczam koszt przesyłki i czas oczekiwania to mi się już nie bardzo kalkuluje.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2016, 08:01:59 pm wysłana przez BaJER »

slawek290

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #163 dnia: Listopad 01, 2016, 10:43:52 pm »
Miałem przyjemność robić zakupy w
http://www.centrum-lucznicze.pl/

Polecam zakupy osobiste i kontakt z Kamilem.
Wyjechałem z własnym łukiem i poradami jak mam strzelać. Nie byłem traktowany jak dojna krowa wręcz odradzano mi zakupy drogiego sprzętu którego i tak nie wykorzystam ale potrafili też dobrać sprzęt trochę droższy który moim zdaniem zdaje u mnie egzamin w 100%
Potrafili wytłumaczyć czemu warto dopłacić do trochę droższego.
Pan Kamil wie czego trzeba kupującemu i nie koniecznie za najwyższą cenę.
Będę tam wracać po łuk dla starszego syna
Ocena 10 


gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #164 dnia: Listopad 03, 2016, 08:55:38 am »
Brzmi jak reklama i audycja odtwarzana z płyty, ale spoko. Każdy ma prawo przecież być zadowolony i nie zadowolony. Był tu przecież kolega z PSE Freak, jeżeli ktoś pamięta.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex