Autor Wątek: RANKING SKLEPÓW  (Przeczytany 116317 razy)

matrix

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 282
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 11, 2016, 04:53:43 pm »
Każdy wyraża swoje opinie na temat sklepów... Po co od razu z nerwami?  :o duzy minus dla centrum-luczniczego ze nie kleją strzał (mi również wydaje sie to podstawą dla sklepu łuczniczego) no ale z reszta to OK, tak jak Darku piszesz ceny przystępne  ;)

A co do wysyłki... Centrum wysyła tylko przez firmy kurierskie wiec nie do konca to jest takie fajne. Ktoś woli pocztę polska i rowniez z tego powodu moze rezygnować z zamówienia. (heh wyślijcie ten temat szefowi ze sklepu niech wie nad czym ma popracować) :D ...a może ma tu wgląd.
Łuk-  Bowtech RPM 73,2# 28''
Celownik- Viper Predator Micro Realtree 5 pin
Podstawka- Quad HDX
Strzały- Axis N-Fuse 300 26,2''
Stabilizator- Latarka Nitecore CG6 Green
Spust- T.R.U Ball Hornet
Dalmierz- Bushnell Tour V2
Camera Shot Track HD

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 11, 2016, 10:49:12 pm »
Dzwoniłem wczoraj i chciałem kierownika do telefonu to się dowiedziałem, że to firma rodzinna i wszyscy to kierownicy. Nikogo więcej też nie zatrudnią bo po sezonie pracy malo..

Ceny mają przystępne, w mailu są cierpliwi ale jak tu ich mam ocenic za te nerwy, pomyłkę, brak info, zero zainteresowania klientem?
Na pierwszej stronie tego topica ktoś napisał, że to nie jest sklep dla ludzi kupujących pierwszy łuk (czy jakoś tak) i ja się z tym zgadzam.
W mojej ocenie max 3 punkty bo koniec końców sprzęt strzela... drugi raz łuku tam nie kupię, w odpowiedzi na pytanie za co potracają 100zl przy zwrocie towaru czytam że za ustawienie łuku:

"... Jeśli chodzi o ustawienia to w 90% tyczy się to podstawki- ustawienie jej osiowości w stosunku do cam'ów i prędkości opadania zajmuje najwięcej czasu. Ustawiana jest też "ściana", czyli trzeba ustalić skręcenie kabli i wykonać odpowiednią regulację- to kluczowe sprawy przy ustawieniu i za to potrącana jest odpowiednia kwota przy zwrocie.
..."

Moja podstawka jest tak ustawiona, że wyrywa lotki strzalą, a z jej futerka już za wiele nie zostało mimo, że strzeliłem niewiele ponad 300 razy(chyba za wolno opada?).
Pojechał bym do eluku a potem rachunek za ustawienie łuku przesłał do centrum ale to nic nie da bo to firma rodzinna.
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2016, 11:01:39 pm wysłana przez MikeOl »

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 11, 2016, 11:04:42 pm »
Wszystkie sklepy łucznicze w Polsce to takie mikro firmy. Dlatego kontakt rzadko jest natychmiastowy. Jedyne czego oczekuje to sprawnego towaru i szybkiej realizacji. Porobisz zakupy w innych sklepach to wyrobisz sobie opinie.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 11, 2016, 11:14:48 pm »
Dlatego wydaje mi się ze obiektywnie podchodzę do tematu; rozwazylem za i przeciw, wszystko opisałem tak aby nie być gołosłownym, skrupulatnie aby wszystko miało pokrycie.
Każdy sklep trzeba oceniać osobno, a nie na tle innego sklepu bo to zaburzy obiektywizm.
Z drugiej strony zakupy w internetowym sklepie luczniczym w żaden sposób nie różnią się od zakupów w internetowym sklepie np. agd. Jest towar cena sprzedawca opis informacje dot wysyłki kontakt itd. Jeśli to wszystko gra to zakupy są udane a gra tylko wtedy gdy nad pracownikiem stoi ktoś kto to z tej pracy rozlicza ale jeśli pracownikiem jest kierownik lub kilku kierowników to klient nie ma nigdy racji i schodzi na drugi plan.
Teraz wiem jakie będzie moje pierwsze pytanie gdy będę dzwonił do nowego sklepu internetowego
;)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #109 dnia: Maj 11, 2016, 11:22:46 pm »
MikeOL płaciłeś dodatkowo za przygotowanie i ustawienie łuku do strzelania? Wiesz ze taki tani łuk bardzo często trzeba po kilkuset strzałach podregulować na nowo?
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2016, 11:25:29 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #110 dnia: Maj 12, 2016, 06:14:19 am »
Niekiedy ludzie kupują sprzęt którego nawet sie nie da trwale ustawić.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #111 dnia: Maj 12, 2016, 10:22:18 am »
Nic nie placilem dodatkowo, cena łuku plus podzespoły w razie zwrotu sklep potrącą 100zl za ustawienie tego wszystkiego.

Tak myślałem że Cieciwa czy kable po jakimś czasie się trochę rozchodzą i trzeba będzie to sprawdzić.
Ten stringstoper o którym wcześniej pisałem tak się wyciera po przekreceniu o 90st i oddaniu 100 strzał wytarcie jest znaczne.. Ustawiony jest na grubość karty kredytowej (bo już szukałem tematu), widocznie z jakiegoś kiepskiego tworzywa jest. Gdzie takie coś można kupić?

Kupiłem łuk za 600zł na początek żeby się nauczyć strzelać, nie wymagam od niego jakości jak w lukach za 4tyś. Tylko tak sobie myślę że mogłem wziąć Bear attidute 1700zł i a ta 2" większe.

MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #112 dnia: Maj 12, 2016, 10:25:37 am »
Odbijak cieciwy u mojego bratanka nie jest tak zuzyty jak u Ciebie. Poprostu jest zrobiony z gumy o nizszej jakosci i tyle. Zuzyj do konca i wymienisz np na pse
http://www.sklep-robinhooda.pl/damper-gumowy-pse-bumper-backstop-sts-czarny.html
Trzeba zmiezyc u Ciebie srednice gwinta i sprawdzic czy da sie zamontowac.
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2016, 10:30:48 am wysłana przez MateuszN »
PSE Stinger X

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #113 dnia: Maj 12, 2016, 10:51:02 am »
To tak jest z zakupami Mike, że lepiej inwestować w sprawdzone rozwiązania u porządnych sprzedawców i wtedy jest wszystko jak należy.  Poleca się tu różne sprzęty ale głównie te od renomowanych producentów.  Kupując nawet Stingera cieszysz się ze strzelania przez długi czas i nie musisz ciągle przy nim grzebać.  Przy takich markach jak to co kupiłeś nigdy nie dorówna a przynajmniej jeszcze na pewno przez długi czas,  produktom ze stajni np. PSE czy BEAR. Argument ceny w tym hobby jest na prawdę złudny ponieważ coś tam zaoszczędzisz na początku ale ciągle się zastanawiasz czy można było coś lepiej....?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #114 dnia: Maj 12, 2016, 11:49:44 am »
Oj tam Mike. Strzelaj az sie rozpadnie to osprzet Ci zostanie i kupisz sobie jakis goly Bear, Pse lub inny topowy sprzet :D
PSE Stinger X

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #115 dnia: Maj 12, 2016, 12:08:51 pm »
Jak będzie chciał strzelać do tarczy to ten osprzęt wcześniej wyrzuci niż łuk

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #116 dnia: Maj 12, 2016, 01:01:21 pm »
Zdaje sobie sprawe ze to nie jest osprzet do typowo do tarczy :)
Poprostu ja bym sie nie przejmowal tym odbijakiem. To luk za 600 zl a nie za 2000 wiec romumiem ze moze miec braki w technologii produkcji :)
PSE Stinger X

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #117 dnia: Maj 12, 2016, 01:24:14 pm »
Taka bariera finansowa jest taki moment gdy na sprzęt wydamy na tyle mało ze doprowadzi nas to do uszczerbku na zdrowiu.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #118 dnia: Maj 12, 2016, 01:33:32 pm »
Oj tam Mike. Strzelaj az sie rozpadnie to osprzet Ci zostanie i kupisz sobie jakis goly Bear, Pse lub inny topowy sprzet :D
Taki był plan:) chciałem sprawdzić czy będzie żarło i żre:D
Natepny kupię jakis hoyt albo pse Już zaczynam odkładać a w tym czasie będę katowal vulture

lukasz_g

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #119 dnia: Maj 12, 2016, 06:53:29 pm »
To ja też może dorzucę swoje trzy grosze na temat sklepów z którymi miałem okazję coś załatwiać:

sklep-robinhooda.pl 9/10
Jeden punkt odpada za kontakt na początku - napisałem maila z zamówieniem i prośbą o ewentualne uwagi (majdan, ramiona, celownik i trochę drobiazgów). Po 3 dniach bez odpowiedzi zacząłem dzwonić - udało się po kolejnych dwóch. Podczas rozmowy po 5 sekundach mój mail się znalazł, potem już było z górki - odpowiedzi na wiadomości miałem po kilku godzinach za każdym razem. Rozumiem, że to nie zła wola, tylko "zarobienie", ale jednak. Na koniec dostałem całkiem przyjemny rabat. Jednej rzeczy mi nie spakowali - kiedy zadzwoniłem o to zapytać, okazało się, że już się połapali i paczka czekała na wysłanie. Ogólnie - polecam.

lukibytom.pl 1/10
Ogólnie byłem dość zrażony opiniami tego sklepu, ale że mam blisko to myślałem, że zaryzykuję, bo zależało mi na odbiorze osobistym. O dziwo - pierwszy telefon i od razu odebrany (trochę po 10 rano), niestety okazało się, że pan dopiero wybierał się do sklepu i dostępność towaru mógł mi sprawdzić za około godzinę. Obiecał oddzwonić i w razie braku tego, czego potrzebuję - zaproponować alternatywę. Na tym kontakt się skończył, oczywiście nie zadzwonił, nie udało mi się też dodzwonić pomimo wielokrotnych prób. Z racji tego, że byłem tego dnia w Bytomiu, podjechałem do sklepu, ale tutaj kolejna niespodzianka - odbiłem się od drzwi. Postałem jakieś 15 minut (krata zabezpieczająca była otwarta, myślałem, że ktoś za chwilę wróci), ale w końcu się poddałem i pojechałem do domu.

sklepluczniczy.pl 9/10
Chciałem kupić plecak, zadzwoniłem z pytaniem o dostępność na miejscu. Udało się za drugim razem, pan miał sprawdzić magazyn i oddzwonić po 5 minutach. Po 20 zadzwoniłem jeszcze raz, okazało się, że zapomniał, ale ok, zdarza się jak się ma dużo pracy. Dalej już było ok, dogadaliśmy się, kupiłem i dorzuciłem jeszcze kilka rzeczy do przesyłki.
Keep calm and allons-y!