Autor Wątek: RANKING SKLEPÓW  (Przeczytany 115390 razy)

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 06, 2016, 09:13:41 pm »
jak napisałem tak zrobiłem w pierwszym poście macie podsumowanie wszystkich którzy ocenili w skali od 1 do 10. Jeśli kogoś jakiś sklep zachęci lub zniechęci, ktoś będzie kupował łuk to też niech napiszę swoją opinię będę co jakiś czas edytował
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 07, 2016, 06:38:26 am »
Super robota, generalnie średnie z małym wyjątkiem układają się wg. mojego odczucia.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

1Maliniak1

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 13, 2016, 09:49:25 am »
Jeśli ktoś z was robił zakupy w e-łuk osobiście to warto dodać czy chodzi o Lublin czy Wrocław.

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 15, 2016, 03:28:18 pm »
Z mojego subiektywnego doświadczenia z kilkoma sklepami:
1. sklepłuczniczy - 9,5/10
2. łuksport - 8,5/10
3. e-łuk - 7,5/10

W pozostałych nie kupowałem. Rozmawiałem z dwoma telefonicznie  w sprawie zakupów, jednak zrezygnowałem.
Sage 35#

wojo

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 62
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 28, 2016, 10:13:32 pm »
Ja polecam zakupy w Poznańskim Centrum Łuczniczym.
Nikt z Was nie robi tam zakupów?
Ogólne wrażenie to 9/10

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 28, 2016, 10:37:09 pm »
Ja polecam zakupy w Poznańskim Centrum Łuczniczym.
Nikt z Was nie robi tam zakupów?
Ogólne wrażenie to 9/10

Maja dość skromna ofertę.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


sikora

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 136
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 29, 2016, 09:52:41 am »
Centrum-lucznicze 9/10

Bardzo dobry kontakt mailowy. Spory wybor i ceny nie z kosmosu. Minus za nie sprawdzenie sprzetu przed wysylka. Kupilem od nich ramiona do polarisa ale jedno bylo albo za silne albo za slabe i tiller z automatu byl 2cm. Przez znaczna roznice w pracy ramion nie szlo ustawic celownika bo tak wysoko trzeba bylo podniesc ze chowal sie nad oknem. Reklamacje natomiast przyjeli bez wiekszych problemow tylko trwalo to prawie 3tyg. Szkoda ze nie maja oddzialu w centrum PL.

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

Samick Polaris 30# 70"
Easton Inspire 630

Hoyt/Easton T/D4 Gold Medalist H25 - 70" 34#
Staby AGF-CA
AVALON CARBON COMPOSITE 600

WNS Forged Elite Alpha H25
SF Archery Elite Carbon Hight Foam 70" - 34#
Shibuya DX Gold Tip, klicker Beiter Silver,

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 29, 2016, 12:54:30 pm »
Myślę że ten brak oddział w centrum Polski nie miał wpływu na te trzy tygodnie realizacji. Dzisiaj transport praktycznie z każdego zakątka Polski trwa nie dłużej niż dwa dni
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

siema

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 29, 2016, 01:09:27 pm »
Miałem okazję kupować w kilku sklepach łuczniczych, te które pozytywnie zapadają w pamięć:

e-luk.pl - 9/10 - Tu robiłem zakupy zarówno przez internet jak i osobiście (Lublin). Jedyne za co mogę ująć punkcik to mały wybór sprzętu dla tarczowców ale jak ktoś wie czego chce, to ściągnięcie tego z hurtowni nie stanowi żadnego problemu. Znakomity kontakt zarówno mailowy, jak i telefoniczny. Ceny są na przyzwoitym poziomie, wysyłki po ustaleniu dostępności szybkie i zawsze dobrze zabezpieczone.

poznanskiecentrumlucznicze.pl 8/10 - Najbliżej mnie zlokalizowany sklep stacjonarny. Tu zakupy z marszu zrobią raczej tylko łucznicy tradycyjni i historyczni, za to zostaną fachowo zaopiekowani, bo prowadzący sklep mają w tym temacie duże doświadczenie praktyczne. Bardzo dobry kontakt mailowy i telefoniczny. Ściągnięcie innego asortymentu na zamówienie również bezproblemowe, nie wiem jak wyglądają przesyłki bo tu bywałem tylko osobiście.

sikora

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 136
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 29, 2016, 03:54:40 pm »
Myślę że ten brak oddział w centrum Polski nie miał wpływu na te trzy tygodnie realizacji. Dzisiaj transport praktycznie z każdego zakątka Polski trwa nie dłużej niż dwa dni

Ależ oczywiście że od tego nie zależy. Chciałbym po prostu mieć sklep stacjonarny blisko siebie :D
Samick Polaris 30# 70"
Easton Inspire 630

Hoyt/Easton T/D4 Gold Medalist H25 - 70" 34#
Staby AGF-CA
AVALON CARBON COMPOSITE 600

WNS Forged Elite Alpha H25
SF Archery Elite Carbon Hight Foam 70" - 34#
Shibuya DX Gold Tip, klicker Beiter Silver,

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 06, 2016, 08:02:53 pm »
Zanim ocenie ten sklep
http://www.centrum-lucznicze.pl/luki

chce abyście przeczytali jak od 2tyg realizują moje zamowienie.

Zamówiłem mailowo tydzień przed majowym weekendem Horizone vulture w wersji camo (plus osprzęt, strzaly, klucze, pokrowiec - praktycznie wszystko co potrzebne jest do strzelania za 1637zl)
Z powodu utrudnionego kontaktu telefonicznego
-rzadko ktoś odbiera, zamówienie złożyłem mailowo.

Po wymianie ok 10 maili i przelaniu pieniędzy na konto sprzedawcy, zostałem poinformowany, że będę miał łuk na weekend majowy.
:)

Nagle jednak okazuje się ze wszystkie podstawki pod strzale(którą zamowilem)wyszly :( i wysylka nastąpi w przyszłym tyg. to znaczy tym tygodniu, a konkretnie dzisiaj(piatek).
Tylko na ich stronie stanu magazynowe pokazywały co innego -telefonicznie dowiedziałem się, że w sklepie pracują tylko 4 osoby i nie są w stanie na bieżąco aktualizować systemu..

Ok pomyślałem sobie, wytrzymam :/
Jako że sklep nie realizuje dostawy za pomocą poczty bylem zmuszony zgodzić się na kuriera K-EX.
Oczywiście zaznaczyłem godziny dostawy i prosiłem aby kurier dotyczył MNIE paczkę, skoro podałem swój adres.

Dzisiaj kurier przyjechal 2h wcześniej niż o to prosiłem i po nieudanej próbie dodzwonienia się do mnie otrzymałem SMS o treści:
"Paczka pod 3"

?? :O

...W tym bloku mieszkam od 2tyg i nawet nie wiem kto tam mieszka, sprawdzam śledzenie paczki i jak byk dostarczona nie do mnie tylko podpisuje się jakiś pan X, którego na dodatek od 14 do teraz 19.35 pod "3" nie ma w domu..
Dzwonię więc o 14 do kuriera i słyszę, że on zrobił mi łaskę zostawiając paczkę u obcej mi osoby, która powiedziała mu że paczkę przekaże, dalej mówi że mógł zostawić awizo ale był wspanialomyslny dla mnie..
Dzwonię więc do sklepu i po sześciu długich telefonach ktoś w końcu odbiera;
 Kobieta mówi mi, że to nie ich wina tylko kuriera..
Więc informuje ją; że kupowałem od nich, a nie od kuriera i to oni winę ponosza i że nie odpowiadam jeśli przesyłka będzie uszkodzona.
Pani miała zadzwonić do centrali kuriera i coś załatwić.
Czekałem na telefon i na sasiada...
Telefonu się nie doczekałem za to sprawdziłem o 17 epoczte a tam Pani ze sklepu w mailu o 15.30 pyta czy kurier jeszcze raz do mnie dzwonił?
Wodać, że była mocno zarobiona i sklep oszczędza na telefonach skoro wolała napisać mail niż zadzwonić i z tego co widać nie interesowała już jej odpowiedź.

Przepraszam za chaos w tym poście ale aż kipię ze złości.

W między czasie dowiedziałem się że pod "3" nie mieszka pan X tylko pan Z. (wiem, robi się telenowela :)  )

Napisałem więc trzy maile do sklepu, skoro nikt nie odbiera telefonu komórkowego po 17, co o nich myślę ale też jakoś mi nie odpisali.

Na razie to tyle, cały czas czekam na lokatora/lokatorkę z pod "3" -nogi lekko ugięte w kolanach...

20.30
Jest łuk, odbieram lekko zgnieciony karton od starszych ludzi którzy po prostu chcieli być mili dla zapracowanego Pana kuriera..
Zamowienie sztukowo się zgadza ale Max o godz16 miałem wyjechac z Olawy do rodzinnego miasta na weekend i działkę strzelać.
Cóż pojadę jutro.
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2016, 08:55:41 pm wysłana przez MikeOl »

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 06, 2016, 09:43:26 pm »
Aż się boję,co będzie jak okaże się że z łukiem jest coś nie tak. No ale trzeba czytać forum przed zakupem w jakimś sklepie, no i słuchać rad. Bo potem zamiast przyjemności i radochy, mogą być nerwy i stracona kasa. Mam nadzieję,że będziesz zadowolony i wymóg sprzętu w malowaniu camo, zamiast kupna w dobrym sklepie nie odbije Ci się czkawką.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 06, 2016, 09:44:30 pm »
Normalny kurierski proceder jak ktoś nie zaznaczy przy nadaniu przesyłki że "do rąk własnych".

Ja wolę korzystać z PP bo przynajmniej nie muszę kwitnąć na chacie w oczekiwaniu na przesyłkę....a jak mnie nie ma to odbieram na poczcie.


Życzę miłego strzelania i oczekuję na ciąg dalszy opowieści.....po oględzinach i oddanych pierwszych 200 strzałach :)
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 06, 2016, 11:12:40 pm »
Po wstępnych oględzinach stewierdzam:

1. do celownika nie ma opakowania ani instrukcji, nie wiem czy te piny są ustawione na jakieś odległości czy sam mam to zrobić i jak?
2. smycz do luku została podmieniona z oryginalnej widocznej na zdjeciach (imo lepszej) ich oferty na jakiś plastikowy badziew od maximala -boję sie że to pęknie jak dokrece tłumikiem,
3. Kolczan oryginalny ze wstawka w camo na 5 strzał został podmieniony na jakiś czarny plasticzan no name 7strzał.
4. D loop zawiązana jest tak, że oba węzły wychodzą w tym samym kierunku, a nie po przekatnej jak to widziałem na Youtube..?
5 prosiłem o ustawienie naciągu na 45# i nie ma tu żadnego info na ten temat. Jeśli tyle jest to bardzo lekko to chodzi..
6 przeziernik zablokowany jest na górze, na dole jest cieciwa rozpuszczona tak abym mógł w razie czego ustawić odp wysokość. Nie ma info jak i czym powinienem to zablokować jak sobie ustawie wysokość ?
7 nie wiem czym ustawić długość trzpienia spustu -czy odpuścić na pasku? Wydaje mi się ze spust jest za blisko nadgarstka.

Jutro wrzucę zdjecia bo nie wiem czy z tym zrobili mi na korzyść czy zrobili mnie w jajo?

Ciekawi mnie czy ktoś ze sklepu jutro zainteresuje się czy odebrałem łuk?

Przed zakupem sprawdzałem temat i wszyscy tu chwalą ten sklep, na maile w miarę szybko i cierpliwie odpisywali.
Tylko teraz wydaje mi się że pisali to co chciałem przeczytać.
Może po prostu w sklepach nie bardzo chcą sprzedawać tanie łuki bo mało się na nich zarabia, a ustawić trzeba tak samo jak te drogie??
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2016, 09:52:19 am wysłana przez MikeOl »

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 06, 2016, 11:58:47 pm »
No nie wiem czy dobrze jest to oceniany sklep,bo ja znalazłem parę bardzo słabych ocen. Ktos tam dał 9-tkę za to że sobie z nimi sympatycznie gadał przez telefon,ale nic nie kupił. To dopiero rzetelna ocena. Zresztą w tym temacie powinni się wypowiadac ludzie,którzy korzystali z ofert róznych sklepów i kupili już naprawdę sporo sprzętu,a nie początkujący którzy kupili parę dupereli i polecają sklep. Potem są takie kwiatki. Tu też odbija się na przyszłych potencjalnych klientach fakt,ze w temacie o sprzedaż uzywanego łuku jako nowego i dodatkowo uszkodzonego,że autor nie podał wyraźnie jaki to sklep.
Ale Kolego MikeOl,pisałem do ciebie i polecałem Ci sprawdzony sklep. To juz kolejny raz ,jak rady bardziej doświadczonych Kolegów są olewane. Tam gdzie polecałem Ci zakupić sprzęt,nie został byś tak potraktowany i uniknął byś nerwów. Ale jak widać pseudo super okazje i gładka gadka dalej działają.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500