Autor Wątek: RANKING SKLEPÓW  (Przeczytany 115383 razy)

TTT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 23, 2016, 08:47:42 pm »
Łuksport - 9, wszystko w porządku, o opóźnieniach związanych z koniecznością zamówienia w hurtowni informują, -1 tylko ze względu na ceny. Więcej nie ma co dodawać, nie ma się czego czepiać. Nie byłem w lokalu nigdy, zawsze zamawiam przez internet.

łukibytom - 1, dno i wodorosty, na początku odpisują na maile wszystko się wydaje ok, jest decyzja, zamawiam, robię przelew, dostaję maila, że będzie dłużej bo to co zamówiłem jest nieobecne na magazynie trzeba zamówić w hurtowni. Odpisuję, że ok nie ma problemu, po odczekaniu czasu jaki sobie sami wyznaczyli piszę bardzo kulturalnie, że rozumiem ale proszę o informację co z moim zamówieniem - cisza, po tygodniu znów piszę - brak odzewu, dzwonię na obydwa numery podane na stronie - nie odbierają (to już wg moich zasad chamstwo totalne i tchórzostwo). Po kolejnym tygodniu napisałem maila i wysłałem smsy na obydwa numery, że do tego i tego dnia czekam na odpowiedź w przeciwnym wypadku zgłaszam sprawę na policję, nie dłużej niż 2 minuty po wysłaniu maila zrobili przelew, oddali całą kwotę i napisali maila z informacją, że nie mają na magazynie towaru więc zamówienie anulowane i zwrot pieniędzy. Stracony czas i nerwy.
"Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie - nie poddawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz"
Muhammad Ali

Dopóki myślisz, że możesz przegrać, przegrasz na pewno.
<---------------<<<

dar_o

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 23, 2016, 09:10:10 pm »
Oczywista oczywistość - chodziło o użytkownika seavolve....
Już poprawiam w poście :)
 8)

Munin

  • Gość
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 23, 2016, 11:23:08 pm »
Dla mnie w chwili obecnej w zakupach online liczą się dwa sklepy a powód jest prozaiczny, możliwość płacenia za pośrednictwem paypal bo żaden z Polskich sklepów łuczniczych nie miał możliwości płacenia kartą co przy kupowaniu z za granicy jest bardzo korzystną opcją.

luksport.pl - 9 właściwie tylko jedna rzecz jest która mnie drażni w tym sklepie mianowicie prędkość odpowiadania na maile, jeszcze jak na zadane pytanie ze skryptu strony odpowiedzi przychodzą w ciągu jednego dnia tak na pytanie zadane z klienta poczty można czekać i grubo ponad tydzień. Wysyłki realizowane w ciągu jednego dnia o ile w zamówieniu nie ma cudów typu przycięcie i sklejenie kilku tuzinów strzał bo wtedy trzeba odczekać stosowny czas na realizację usługi. Raz miałem sytuację, że mailem zamówiłem jakąś torbę na łuk + groty i nasadki do karbonów + wysyłka zagraniczna i oczekiwałem na fakturę pro forma, kilka dni po zamówieniu dostałem fakturę wraz z towarem kurierem tak jak było proszone w zamówieniu.

e-luk.pl - 8 skrypt sklepu jakiś taki mało dla mnie intuicyjny, opisy niekompletne albo w ogóle ich nie ma, czasem się trafiały drobne wpadki typu zamawiałem groty gwintowane / nakręcane na promienie nietaperowane dostawałem nakręcane ale na zatemperowany promień, czy przy zamówieniu łatek i rękawic LH dostawałem RH. Można powiedzieć, że takie ludzkie wpadki jakie się zdarzają gdy jest w zamówieniu dużo drobnych rzeczy na których wyłożyć się można. Kontakt mailowy bezproblemowy, odpowiadają w przeciągu kilku godzin od wysłania maila.

Robiłem raz zakupy w Sklepie Robinhooda i mam takie same zastrzeżenia jak już ktoś wspominał, słaby kontakt mailowy, mimo że dostałem dużo lepszy towar od zamawianego w cenie zamawianego nie zostałem o tym poinformowany co jest mocno irytującą rzeczą.

maciej6619

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 197
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 24, 2016, 07:44:26 pm »
Każdy ze sklepów ma swoje plusy i minusy, ale po kolei:
9- łuksport - pełny profesjonalizm, dobry kontakt, dbałość o klienta, każdy towar do ściągnięcia za odpowiednią cenę.
9- e-łuk - dwa sklepy Lublin i Wrocław, we Wrocławiu e-łuk szukał swego miejsca i chyba znalazł, sklep dobrze zaopatrzony choć kierunek typowo myśliwski czyli boczki i tradycyjne w większości hunter, sprzedawcy udzielają pomocy i dla bloczkowców i łuczników tradycyjnych, czas oczekiwania w zależności od dostępności towaru czyli jak w większości.
9- sklep Robin Hooda - bardzo dobra komunikacja tak telefoniczna jak e-mailowa. dobre doradztwo, świetny towar, szybka dostawa, asortyment i dla hunter i dla tarczy.
O tych z którymi miałem złe doświadczenia nie piszę, bo myślę że warto zrobić ranking sklepów dobrych i bardzo dobrych, a te gorsze może zaczną do nich równać  ;D
Mathews Apex 7
celownik CBE 3D
Shibuya Ultima
carbon one 500

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 24, 2016, 09:23:02 pm »
A może Koledzy dla poprawy przejrzystości przyjmiemy na przykład następujący wzór:

Nazwa sklepu - adres www - adres e-mail

Szerokość asortymentu [1-5]:
Konkurencyjność cenowa [1-5]:
Kontakt ze sklepem  [1-5]:
Czas realizacji zamówienia (tego co mają na półce) [1-5]:
Zabezpieczenie przesyłki [1-5]:
Uwagi:

Będzie elegancko i praktycznie.


Może zacznę więc...

Sklep Robin-Hooda - http://www.sklep-robinhooda.pl/ - sklep@s-rh.pl

Szerokość asortymentu [1-5]: 5
Konkurencyjność cenowa [1-5]: 4
Kontakt ze sklepem  [1-5]: 4
Czas realizacji zamówienia (tego co mają na półce) [1-5]: 4
Zabezpieczenie przesyłki [1-5]: 5
Uwagi: Dobry sklep mający dużo klientów. Stąd czwóreczki za czas realizacji bo po prostu nie wyrabiają z zamówieniami ;)


DAKO - http://sklepluczniczy.pl/ - info@sklepluczniczy.pl

Szerokość asortymentu [1-5]: 4
Konkurencyjność cenowa [1-5]: 4
Kontakt ze sklepem  [1-5]: 5
Czas realizacji zamówienia (tego co mają na półce) [1-5]: 4
Zabezpieczenie przesyłki [1-5]: 5
Uwagi: Dobry sklep mający dużo klientów. Stąd czwóreczki za czas realizacji bo po prostu nie wyrabiają z zamówieniami ;)


E-ŁUK Wrocław - https://www.e-luk.pl/ - SKLEP@E-LUK.PL

Szerokość asortymentu [1-5]: 3
Konkurencyjność cenowa [1-5]: 4
Kontakt ze sklepem  [1-5]: 5
Czas realizacji zamówienia (tego co mają na półce) [1-5]: 5
Zabezpieczenie przesyłki [1-5]: 4
Uwagi: Fajny sklep dla początkujących bo posiada dużo budżetowego asortymentu. Nie każdy tam potrafi rzeczowo doradzić natomiast nikt się do tego nie przyzna. Bardzo szybka realizacja.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2016, 09:36:08 pm wysłana przez Tomasz Ryszka »
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Jan

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 24, 2016, 09:47:10 pm »
Sklepluczniczy.pl i Dawid - pełna, że się tak wyrażę, profeska...

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


scibor1

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 25, 2016, 06:32:57 am »
Pozostanę przy skali 1-10;)

1. sklepluczniczy.pl - 7
Bardzo dobry kontakt, bardzo profesjonalnie i polecam jak najbardziej, ale... Zamówiłem u nich łuk figurujący na stronie, że jest dostępny. Dzwonią, że jednak nie ma, proponują model wyższy w tej samej cenie. Ok. Przyjeżdża ten lepszy, ale okazuje się wadliwy: nie pasują ramiona do majdanu. Zwrot. Reklamacja uwzględniona, przychodzi wreszcie ten który chciałem na początku, jest ok.
Druga obsuwa z lotkami. Nie mają tyle ile oferują na stronie, proponują inne. Ok.
Duży plus za kontakt i dbałość o klienta, obsuwy biorą na klatę;)

2. e-luk.pl - 9
Dobry kontakt, szybkie wysyłki, jedna obsuwa ze strzałami: nie ma tyle ile zamawiałem, dogadujemy się na inne.

3. polluk.pl - 8
Dobry kontakt, ale jak zamawiałem 12 strzał z teoretycznie dostępnych 26, to okazuje się, że praktycznie jest tylko 8 i muszę czekać na dorobienie pozostałych 4. Na zawodach dwie z nich rozlatują się na słojach po uderzeniu w matę.

4. Łuksport - 7
Jedyny sklep w którym byłem osobiście. Ceny warszawskie, obsługa profesjonalna ale nieco uciążliwa: ja wiem, że chcą dobrze, ale jak wchodzę do sklepu po cięciwę, to chcę cięciwę a niekoniecznie piętnastominutowy wykład jak mam trzymać łuk;)
Martin Saber TD

spite

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 216
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 25, 2016, 12:18:54 pm »
 1. http://www.sagittarius-archery.eu/  ocena 0 na 10 Dzwonię i w rozmowie telefonicznej i mailowej udaję zielonego. Pan jest najbardziej uprzejmy ze wszystkich. Sam odzawania gdy powiedziałem że przemyślę ofertę. Super wszystko tłumaczy. Chce jak najszybciej wcisnąć to co ma akurat na stanie. Robi promocje byle by przelać kasę JUŻ.
Jeśli chodzi o asortyment sklepu większość łuków które na stronie widnieją jako dostępne są niedostępne. Zamawiam łuk, po czym dostaję maila że go nie ma, (według niego nigdzie go nie ma nawet na hurtowni :) ale może być inny dużooo lepszy oczywiście w jego mniemaniu i akurat jest promocja ale tylko dziś.  :o  NIE POLECAM szczególnie zielonym w temacie łuków.

 2. https://www.e-luk.pl/ ocena 7 na 10 Kupowałem u nich drobnicę. Rękawice, groty, tarcze. Małe problemy z wysyłką ze względu na kilka sklepów i dostępność towarów w różnych oddziałach.  Poza tym o.k

3. http://sklepluczniczy.pl/ ocena 2 na 10 Byłem osobiście. Sprzedawcy nawet nie chciało się odpuścić ramion celem potestowania łuku. Dopiero po dłuższej konwersacji stwierdził że jednak ja chyba chcę kupić jakiś łuk a nie przyjechałem ot tak.
Generalnie nie zrobił na mnie dobrego wrażenia. Szalę goryczy przelało zamówienie. Zadzwoniłem z zapytaniem czy interesujące rzeczy są na stanie gdyż potrzebuję je szybko. Stwierdził że tak. Po kilku dniach zadzwoniłem zapytać co z przesyłką. Stwierdził że groty musiał zamówić bo nie ma na stanie i przesyłkę dopiero wyśle.... Żenada.... Ja osobiście już tam żadnych zakupów nie robię i nie polecam.

4. http://www.bowhunting.pl/sklep w tym sklepie kilka razy byłem o krok od zakupu jednak zawsze kupowałem gdzie indziej, ponieważ ma według mnie najdroższe ceny. Przykładowo różnica w cenie 3 grotów myśliwskich między tym sklepem a konkurencją to 40 -50zł. Jednak ma bardzo fachowe doradztwo. Faceci wiedzą o co chodzi, umieją doradzić i podpowiedzieć. Gdyby nie Warszawskie ceny na pewno byłbym ich klientem.

5. http://www.centrum-lucznicze.pl/  Sklep z w miarę przystępnymi cenami jednak z doradztwem nie jest za kolorowo. Według mnie nastawiony na myślistwo. Proponuje łuki typowo myśliwskie. W nim również nic nie kupowałem. Dla zielonych odradzam zakup pierwszego łuku

6. http://www.sklep-robinhooda.pl/  ocena 8/9 na 10 To tutaj robię praktycznie wszystkie zakupy.
Byłem w nim osobiście. Rzetelne i profesjonalne podejście do klienta. Spędziłem w sklepie kilka godzin i po twarzy sprzedawcy nie było widać że ma mnie już dość :)  Potrafi doradzić i pomóc w doborze łuku jak i osprzętu.
Ma najniższe ceny ze wszystkich sklepów w jakich robiłem zakupy.
Ponadto łuk na zamówienie przyszedł w błyskawicznym tempie.
Jedyne do czego można się przyczepić to kontakt mailowy. Czasami jest tak że odpowiedź dostaniesz za 10 min, czasami za 4 -5 dni. Poza tym jednym minusem to mój ulubiony sklep.

Boonk

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 210
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 25, 2016, 12:44:24 pm »
1. Centrum-łucznicze.pl - 7/10 - Korzystałem tylko wysyłkowo. Sporo drobnych i średnich rzeczy kupiłem. Trochę ciężko czasem się dodzwonić, ale gdy już mi się udało, to całkiem przychylnie. Doradztwo telefonicznie jest; uniknąłem na początku wynikającego z niewiedzy niedobrania elementów, sprzedawca sam zadzwonił, żeby się upewnić, czy się nie pomyliłem. Raz na 8 zakupów zdarzyło mi się, że towaru nie było realnie, ale to była gorączka przedświąteczna, więc mogło się zdarzyć.

2. Bowhunting.pl - 8/10 - Godziny i dni otwarcia trochę bywają nieżyciowe. Zdecydowanie bardzo profesjonalna ekipa, choć miewałem momentami poczucie traktowania z góry i kierowania mnie na co droższe zabawki z poziomu autorytetu. (offtop: prawda jest taka, że takie sytuacje bardziej zależą od konkretnej osoby, a nie całego sklepu). W sumie jednak OK. Asortyment na stanie bardzo w porządku.

3. Łuksport - 9,5/10 - Jednocześnie bardzo profesjonalni specjaliści i ludzie z dojrzałym podejściem do klienta. Bardzo poważne i cierpliwe podejście, dobieranie sprzętu tak, żeby na pewno klient był zadowolony. Z wymienionych trzech sklepów najbardziej "sportowy" jak sama nazwa wskazuje (pozostałe dużo mocniej zdają się stawiać na myślistwo). Zdjąłem pół punktu trochę dla zasady, bo można by się czepiać niewielkiego asortymentu na stanie - ale, szczerze mówiąc, dla mnie to nawet bardziej solidne centrum kompetencyjne z możliwością kupna, niż typowy sklep, więc nie ma co przesadzać. Blisko sklepu jest profesjonalny tor łuczniczy; nowicjusze mogą od razu umówić się na przeszkolenie.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2016, 06:14:28 pm wysłana przez Boonk »
Łuk 1.: White Feather - Precious 50#
Łuk 2.: PSE Phenom 50#
Podst.: NAP Quik Tune 800
Cel.   : Shibuya Ultima CPX.
Lipk.  : Viper
Łuk 3 : Hoyt Ignite 60#
Strz.  : Easton C1 410; Easton Nemesis 400.

TreQ

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 265
    • XMS Multigaming
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 05, 2016, 03:17:14 pm »
AyE!

No to KAZIU jak już założyłeś temat to się nim zaopiekuj, a nie zostawiłeś go samemu sobie. Zbierz info, i zrób ranking w pierwszym poście. Nie warto robić biegunki tematycznej żeby sam ranking wkleić - chyba że ktoś będzie łaskaw go przykleić.

Pozdrawiam!
Ludzie kiedyś byli bliżsi sobie... Musieli. Broń nie niosła tak daleko.
Dzidownica: Samick Polaris 30# 70" Dzidy: Easton Inspire 630
FB: Grupa Łucznicza "Sagittarius"
www.lucznicy.dl.pl - Mapka łuczników

Avis

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 06, 2016, 01:08:59 am »
Łuksport 9/10
Bardzo sympatyczny sklep z warszawskimi cenami. W środku wygląda bardziej na warsztat i taka właśnie atmosfera tam panuje. Kupuje tam drobiazgi, korzystam z serwisu i w tym zakresie mogę polecić to miejsce. Na grubsze zakupy raczej za drogi.

Centrum-łucznicze.pl 9/10
Korzystałem tylko przez internet. Nie ma się czego przyczepić, dobre ceny.

http://www.sagittarius-archery.eu 0/10
Masakra. Chciałem kupić u nich podstawkę która na ich stronie była za 379, do tego smycz i kostkę v-bar- razem coś koło 450pln. Wrzuciłem do koszyka, zamówiłem, zapłaciłem i.... zwrotnie dostałem kuriozalnego maila, że podstawka którą chce kupić nie kosztuje 379 ale 561 pln, bo kurs euro się zmienił itd.. Do tego cena smyczy też inna, a i v-bar mają trochę inny, reasumująć moje zamówienie jest warte 652 pln. Dodam, że chodzi o QAD Ultra-rest LD (LD, nie HD), smycz za 25pln i najtańszy v-bar.
Oprócz tego zostałem poinformowany, że podstawki QAD należy kupować dedykowane do łuku, cytat z maila:
"W rym miejscu pozwolę sobie zwrócić Pana uwagę na konieczność dopasowania podstawki do producenta łuku. Pod poniższym linkiem proszę zapoznać się z wymogami w wspomnianym uprzednio zakresie:
http://www.qadinc.com/ultrarest-custom/"
KONIECZNOŚĆ!!
Tak drodzy moi, jak nie kupicie podstawki z nalepką HOYT (o jakieś 100- 150pln droższej), to wasz biedny HOYT dostanie depresji, kataru albo czegoś gorszego. To samo dotyczy Matthewsa, Bowtecha itp..
No i na koniec. aby trochę osłodzić niekorzystne wrażenie, zaproponowano mi rabat- 599pln za całość. Specially for you, today only.
Omijajcie z daleka to miejsce.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2016, 01:25:05 am wysłana przez Avis »
Mathews Apex 7

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 06, 2016, 07:17:44 am »
Dziś wieczorem po pracy zrobię podsumowanie i wkleje średnie oceny sklepów jakie podaliscie
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 06, 2016, 10:35:47 am »
http://www.sagittarius-archery.eu 0/10
Masakra.

Miałem "przyjemność". Pojechałem tam ustawić łuk na początku mojej przygody ze strzelaniem.

W skład ustawienia za 100 PLN wchodziło:
1. Popisówka - pokaz strzelania prowadzącego sklep na 100 yardów czy metrów - nie wyszło, za chiny nie chciały dolecieć do tarczy. Stwierdził, że jednak CE Maxima Red latają lepiej a tu strzela z jakiś tanich Carbon Expressów. Trwało to ze 30 minut.
2. Zmierzenie DW wagą za 80 PLN zawieszoną na gałęzi drzewa.
3. Pomiar prędkości strzały.
4. Sugestia do zmiany długości naciągu. Niestety nie miał pasujących TORXów. Te w PSE od modułów są jakieś specjalne? No raczej nie.
5. Sugestia wymiany ślizgu na rolkowy, celownika na IQ Bowsight 5 pinowy, podstawki opadającej na QAD.
Generalnie dobrze się gadało, ale zmarzłem zajebiście i wydałem na pokaz 100 PLN.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Avis

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 06, 2016, 02:39:04 pm »
W mailu była też propozycja, obok "Service Standard", "Service Pro" obejmującego między innymi (cytaty z maila) "wyznaczenie "kręgosłupa strzały"" i "splanowanie celownika w trzech osiach". Za, zapewne niewielką, dopłatą do Service Standard wycenionego na jedyne 549,99pln.
Nie pytałem, ile ta dopłata miałaby wynosić, zabrakło mi odwagi.

BTW: Ktoś z Was splanował sobie celownik? :)
Mathews Apex 7

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: RANKING SKLEPÓW
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 06, 2016, 03:14:43 pm »
Zapomniałeś o "tuningowaniu spustu" i "planowaniu camów" ;) Też się z tego uśmiałem.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)