Autor Wątek: Trening na siłowni  (Przeczytany 3361 razy)

1Maliniak1

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Trening na siłowni
« dnia: Luty 21, 2016, 12:09:39 pm »
Witajcie Koleżanki i Koledzy.
Chciał bym wzmocnić swoją siłę po to by móc pewniej i celniej strzelać.
Czy ćwiczycie na siłowni? Jeśli tak to jak wygląda Wasz trening? Jakie ćwiczenia wykonujecie? A może macie ułożony cały plan takich treningów którym zechcielibyście się podzielić? ;-)
Chce zaznaczyć że nie mam problemów z napięciem mojego 70# łuku. Ale z drugiej strony nie jestem dość silny by mieć komfort mierzenia przez minutę lub dłużej gdy zajdzie taka potrzeba, naprzykład podczas zawodów 3D gdy wieje wiatr. Celowania i ustabilizowanie pozycji przy strzelaniu pod dużym kątem (szczególnie w dół) po kilkudziesięciu strzałach również sprawia mi problem.
Jakie są wasze doświadczenia?

Boonk

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 210
Odp: Trening na siłowni
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2016, 12:20:22 pm »
Na ławeczce w skosie 45st. (i mniej) robię odwrotne rozpiętki twarzą do ławki - ale nie dociągam ich, bardzo oszczędny ruch.
Guma trenażerowa dla łuczników to w ogóle podstawa absolutna, jak podglądam sekcję przez okno czasem ;) Ja sobie podobne ćwiczenia robię gumami do rozciągania, czasem biorę przeciętą dętkę rowerową, żeby zasymulować coś podobnego.
Są też takie fajne niby-pompki, które się robi z samych pleców, na prostych ramionach.
No i czasem izometrycznie plecami do ściany rytmiczne odepchnięcia z samych łokci. Można też napierać izometrycznie łokciem na ścianę w bok.
Generalnie raczej więcej właśnie takich długo wykonywanych izometrycznych, bo tu bardziej wytrzymałość niż siłę do jednorazowego spięcia trzeba wyrobić.
Łuk 1.: White Feather - Precious 50#
Łuk 2.: PSE Phenom 50#
Podst.: NAP Quik Tune 800
Cel.   : Shibuya Ultima CPX.
Lipk.  : Viper
Łuk 3 : Hoyt Ignite 60#
Strz.  : Easton C1 410; Easton Nemesis 400.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Trening na siłowni
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2016, 12:48:18 pm »
Bo nikt nie mierzy przez minutę ;) 10 sekund celowania to już powiedziałbym że za dużo.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Munin

  • Gość
Odp: Trening na siłowni
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2016, 12:56:53 pm »
Jak już jesteś na tej siłowni to rozejrzyj się za wiosłami, ot takie ekg które rozwija wszystkie mięśnie łucznicze i wiele innych o ile ćwiczenie na ergometrze wioślarskim jest robione w sposób poprawny. Na YT jest sporo filmów z ćwiczeniami (martwe ciągi przeważnie) na wzmocnienie odpowiednich mięśni, jest ciekawa seria z koreańskimi łucznikami klasycznymi.
Anka Sokólska z AMM Archery jakieś filmiki publikuje z ćwiczeniami dla łuczników na poprawę stabilności i nie tylko.

1Maliniak1

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Trening na siłowni
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2016, 08:53:18 am »
Dzięki za rady!

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Trening na siłowni
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 22, 2016, 08:57:46 am »
Polecam tez basen. Mi dużo pomógł a jak ktoś lubi wodę to chyba mniejsza monotonia niż siłownia.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.