Autor Wątek: Spusty - recenzje  (Przeczytany 84909 razy)

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 24, 2016, 06:41:57 am »
Martin Damsbo tez go już używa.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 26, 2016, 12:40:48 am »
No i ciekawe czy dalej używa. Bo w eliminacjach strzelił jak na niego słabiutko. Był nawet za Wojtasem. Ale już w pojedynkach wystrzelił jeden z lepszych wyników. Ciekawe czy powodem nie był powrót do starego spustu.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Moghartsen

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 26, 2016, 12:50:50 am »
Panowie a tak wracając do tematu spustów i ich recenzji
Wise guy od Spott Hogg'az otwartym hakiem, ktoś miał kontakt, coś może powiedzieć. Wiem że Cartel też ma podobny w swojej ofercie, też nadgarstkowy, ale cena średnio dwa razy wyższa :)
PSE compound 1997-1999

PSE Stinger x 2016
Qad Ultra rest hunter
PSE 3 pin celownik myśliwski
Spust nadgarstkowy Carter Like Mike

Adam Waligóra

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 160
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 26, 2016, 01:13:19 pm »
Witam,
poniżej porównanie trzech spustów nadgarstkowych.


Spot Hogg – Wiseguy
Rodzaj: nadgarstkowy
Sposób wyzwalania: trigger na palec wskazujący
Regulacja twardości języka spustowego: regulowane śrubą
Regulacja długości: metalowa szyna z ząbkami skok około 2mm, wersja na pasku poprzez zmianę długości paska.
Wersje: sztywne mocowanie pasek z klamrą, sztywne mocowanie pasek z rzepem, głowica na pasku nylonowym pasek na rękę z klamrą.
Strona: http://spot-hogg.com/releases/
Opis: Jak wszystkie produkty spot hogg pancerny, język spustowy w porównaniu do innych spustów chodzi dość ciężko. Język spustowy trzeba po każdym wyzwoleniu podnieść.
Minusy: Jedyny jaki znalazłem to że śruba do regulacji czułości jest za językiem spustowym i przy pewnych ustawieniach może nieznacznie wystawać.
Plusy: Wersja ze sztywnym mocowaniem ma możliwość złożenia co znacznie ułatwia wyciąganie strzał.




Hot Shot - Nano
Rodzaj: nadgarstkowy
Sposób wyzwalania: trigger na palec wskazujący
Regulacja twardości języka spustowego: regulowane śrubą
Regulacja długości: wersja na pasku poprzez zmianę długości paska.
Wersje: głowica mocowana na pasku pasek na rękę z klamrą, głowica mocowana na pasku pasek na rękę z rzepem
Strona: http://hotshotmfg.com/releases/nano
Opis: Bardo precyzyjnie wykonany spust. Język spustowy w porównaniu do innych spustów chodzi bardo lekko. Język spustowy trzeba po każdym wyzwoleniu podnieść.
Minusy: Jak każdy spust z głowicą na pasku dynda przy wyciąganiu strzał.
Plusy: Jedna ruchoma szczęka, śruba do regulacji czułości jest po przeciwnej stronie języka spustowego.





T.R.U.BALL – Super Hornet
Rodzaj: nadgarstkowy
Sposób wyzwalania: trigger na palec wskazujący
Regulacja twardości języka spustowego: regulowane śrubą, język spustowy sam wraca na pozycję po wyzwoleniu.
Regulacja długości: pięć pozycji skok około 4-5mm.
Wersje: sztywne mocowanie na ruchomym przegubie pasek z rzepem.
Strona: http://www.truball.com/Hornet.html
Minusy: Nie wyprofilowany język spustowy w przekroju poprzecznym przypomina prostokąt,śruba do regulacji czułości jest za językiem spustowym i przy pewnych ustawieniach może nieznacznie wystawać.
Plusy: Mocowany na ruchomym przegubie kulowym, sam dopasowuje się do d-loopa.



« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2016, 01:15:07 pm wysłana przez Adam Waligóra »
Hoyt - Defiant 65#
Spot Hogg - Father 1Pin
Trophy Taker - Smackdown Pro
Spot Hogg - Wiseguy
Easton - Aftermath .340

Moghartsen

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 26, 2016, 01:39:01 pm »
Dziękuję Adam :) chyba się zdecyduję na tego Wise guy'a. Rozwiałeś cześć moich wątpliwości :)
PSE compound 1997-1999

PSE Stinger x 2016
Qad Ultra rest hunter
PSE 3 pin celownik myśliwski
Spust nadgarstkowy Carter Like Mike

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 09, 2016, 12:34:46 pm »
To i ja wrzucę krótką recenzję i opis 3 spustów Cartera: Target 4+,Whisper i Too Simple:


Pierwszy spust palcowy który trafił w moje ręce to: Target 4+



Rodzaj: Palcowy
Opcje ustawień: Regulacja skoku i czułość za pomocą śrub
Uzbrajanie: Wciskamy dźwignię uzbrajania i ręcznie zamykamy hak na pętelce.
Zwalnianie spustu:  poprzez wciskanie triggera lub za pomocą techniki BT
Duży zakreś regulacji czułości. Od twardego do wyzwolenia przez delikatny dotyk.
Legendarny już spust,którego używało wielu łuczników na całym świecie i który zbierał(i zbiera) bardzo dobre opinie.
Spust trzyma się bardzo pewnie,mimo że nie ma całkowitej zabudowy palca wskazującego,rotuje się bez problemu i użycie techniki jest możliwe
Jako jedyny z prezentowanej trójki spustów ma dłuższe ramię z hakiem.

Carter Whisper

Rodzaj: Palcowy
Opcje ustawień: Czułość regulowana za pomocą magnesów,długość skoku za pomocą śruby
Uzbrojenie: następuje poprzez naciśnięcie dźwigni uzbrojenia.
Typ zaczepu: otwarty hak
Wyzwalanie:Trigger za pomocą użycia techniki BT lub przez naciśnięcie triggera
Jeden z najciekawszych spustów Cartera z nowatorskim sposobem regulacji czułości za pomocą wymiennych magnesów. Mamy ich 3 sztuki i wtedy spust jest dość twardy.
Po wyjęciu drugiego, odczujemy już znaczne zmiękczenie . Z jednym spust jest już baaardzo czuły. Fajne jest,że po wyjęciu magnesów z ich gniazd,nie musimy się martwić,że je zgubimy. Producent to przewidział i w korpusie są dodatkowe otwory w które możemy włożyc nieużywane magnesy.
Z powodu swojej konstrukcji ,spust jest bardzo cichy(co nawet wskazuje jego nazwa) i dlatego chętnie uzywany przez myśliwych.
Palec wskazujący wygodnie leży w otworze i stanowi powtarzalną oś obrotu w trakcie rotowania spustu. spotkałem się w sieci z opinią,że ktoś odczuwał niewygodę podczas naciągania łuku. Mnie też na początku robiły się odciski i odczuwałem po dłuższym treningu  lekki ból palca wskazującego. Ale potem wszystko się uspokoiło i nie odczuwam juz absolutnie żadnego dyskomfortu. Przez co ten spust jest w tej chwili moim podstawowym.
Akurat do tego modelu powstało sporo różnych elementów tunningowych,szczególnie jeśli chodzi o wyzwalanie. Kilka rodzajów triggerów o różnych kształtach,z czego dwa o specjalnej konstrukcji mającej eliminować zjawisko target panic.
https://www.jvd.nl/product/60659-main-squeeze.html

Ramię z hakiem krótkie. Własnie z takim ramieniem, kotwiczy mi się najbardziej powtarzalnie . Lubię dłuższe pętelki i nie muszę skracać długości naciągu w łuku.

Spust trzeci : Too Simple


Rodzaj: Palcowy
Opcje ustawień: Regulacja skoku i czułość za pomocą śrub
Sposób uzbrojenia: bardzo wygodny,naciśnięcie dzwigni uzbrojenia powoduje zamknięcie się haka
Zwalnianie spustu: poprzez wciskanie triggera lub za pomocą techniki BT
Użyłem go na razie tylko do paru strzałów w domu. Jak zwykle w Carterach duzy zakres regulacj  czułości . Duże wypustki powodują,że spust trzyma się bardzo pewnie.
Także rotowanie przy technice BT nie sprawia kłopotu i jest bardzo naturalne. Oczywiście możemy go odpalić poprzez normalne naciśnięcie kciukiem.
Śruba regulacji czułości,jest z boku blokowana śrubką kontrującą. Przez co nie musimy się bawić żadnymi klejami,aby zabezpieczyc ją przed zmianą położenia.
Przeznaczony dla osób z dłońmi średnich lub małych rozmiarów. Dla osób o dużych dłoniach będzie za mały.
Ramię z hakiem krótkie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2016, 12:36:36 am wysłana przez sipap248 »
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 09, 2016, 01:35:28 pm »
Napisz coś więcej na temat twojej przeróbki owijkowej w target4. Czyżby jednak nie wszystko super ok?
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 09, 2016, 02:31:06 pm »
Tomku popatrz na jakiekolwiek zawody. Ponad połowa łuczników tape'uje sobie spusty róznymi plastrami czy owijkami.
Został mi kawałek owijki po owijaniu gripu i owinąłem sobie nią tę ostatnią część spustu pod mały palec,żeby lepiej mi się rotowało. Bo ja ogólnie lubię spusty pod 3 palce . Ztą owijką czy bez spust jest świetny.Tyle tylko,że musiał bym skracać pętelkę i zmniejszyc długość naciągu o 0.5 cala.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 09, 2016, 08:13:33 pm »
Myślalem że jakiś dyskomfort odczuwałeś bo słyszało się to i owo na temat obtartego palca właśnie  w tym miejscu.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 09, 2016, 08:50:10 pm »
Nie,absolutnie nie. Chodziło tylko o lepsze rotowanie. W tym spuscie nigdy nic mi się nie poobcierało czy odgniotło. Lekkie odgniecenia i dyskomfort przy naciąganiu(przy dłuższym treningu) miałem z Whisper'em. Ale to na początku naszej (mojej i spustu) współpracy. Teraz nie dzieje się nic i jak napisałem ,jest to teraz mój spust nr. 1 . Ale oczywiście jeszcze nie przestrzelałem Too Simple'a. Może on wywalczy pozycję number one.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 09, 2016, 09:37:52 pm »
Mój HBC ma takie antypoślizgowe wyżłobienia które mogą dać w kość po paru godzinach strzelania. Just B-Cuz to pełna kultura i wygoda. Swoją drogą dzisiaj pierwszy raz z Podiuma na 50m i już w pierwszej serii rekord pobity a średnio wyniki poszły o 10 pkt w górę. Ewidentnie mi leży nowy łuk  8)
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 09, 2016, 09:47:00 pm »
Fakt od HBC na trzech palcach po strzelaniu to aż zgrubienia na palcach się robią. Tomku cieszy ze nowy luk tak przypasował  :)

Nowoczesny telefon komórkowy z dotykowym ekranem ...

Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 10, 2016, 09:16:38 am »
Mój HBC ma takie antypoślizgowe wyżłobienia które mogą dać w kość po paru godzinach strzelania. Just B-Cuz to pełna kultura i wygoda. Swoją drogą dzisiaj pierwszy raz z Podiuma na 50m i już w pierwszej serii rekord pobity a średnio wyniki poszły o 10 pkt w górę. Ewidentnie mi leży nowy łuk  8)

10 pkt w górę na jedną serię czy na całe 'zawody'? Bo jak na serię to coś bardzo oszczędzałeś żółte pola :P
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 10, 2016, 09:20:36 am »
Zawody.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 10, 2016, 12:58:06 pm »
Raczej odległość :)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)