Autor Wątek: Spusty - recenzje  (Przeczytany 84912 razy)

oldolo

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 63
    • http://bron.iweb.pl/viewforum.php?f=38
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 30, 2016, 06:25:01 am »
Skott Lonhorn 3

Rodzaj: palcowy
Sposób zwalniania: rotacyjnie (BT)
Opcje ustawień: regulacja drogi jałowej poprzez ustawienie blokady , Kąt natarcia główki i ustawienie czułości poprzez regulację półksiężyca. Możliwość ustawienia  cyklu zwalniania spustu z klikiem.

Budowa: Ruchoma główka. Chwyt wykonany pod trzy palce z wymiennym bolcem podparcia kciuka. Pozwala na kotwiczenie płytkie (końcówkami palców) i na głębokie całą dłonią. Materiał to aluminium malowane proszkowo. Lekki - 69 gr pokazała moja waga kuchenna.
Główka z hakiem zaczepu bez magnesu. Tutaj producent umożliwił jednak zastosowanie gumki lub oringu co powoduje ustawienie  haka w odpowiedniej pozycji ( spełnia swoje zadanie )

Ogólna ocena: prostota budowy i kształt tego spustu w pierwszym kontakcie mogą przerażać i zniechęcać.
Regulacja  jest bardzo prosta, ustawienie już nie. Tu trzeba znaleźć równowagę pomiędzy naturalnym ustawieniem ręki a twardością. Jeżeli kąt natarcia główki będzie mały to ułożenie ręki na spuście jest naturalne. Dobrze się zapina, naciąga i kotwiczy. Nie ma ryzyka oddania nie kontrolowanego strzału. W takim ustawieniu spust staje się jednak twardy. Nie potrafiłem go kontrolować. Ustawienie bardzo krótkiej drogi jałowej nic nie pomagało. Cykl strzału trwał za długo lub za krótko, utrata powtarzalności. Ściąganie łopatek raz powodowało strzał a innym razem trzeba było pomagać palcami, uczucie jakby spust się zaciął.
Ustawienie dużego kąta natarcia  główki powoduje znaczne zmiękczenie. Tu mocno trzeba kontrolować cykl naciągania i kotwiczenia. Ręką trzeba utrzymać odpowiedni kąt. Powodowało to u mnie duży dyskomfort i znowu utratę kontroli. Jedna wielka irytacja, już chciałem wracać do starego triggera. Stwierdziłem, że tego spustu nijak nie idzie ustawić. Zrobiłem nawet dwa łuki leszczynowe  i jeden z pcv i zasuwałem na sucho aż się porozlatywały xD 
Z sznurków na kciuk, całą dłoń, krótszych, dłuższych strzelałem w każdej wolnej chwili.
Po paru tysiącach strzałów na sucho i 6-8 wizytach na strzelnicy, po e-ntej regulacji...strzelam, strzelam i jest super. Czy to ten spust ? .... pomyślałem wtedy.
Od tamtego czasu strzelałem jeszcze kilka razy i jest bosko. Mogę rozerwać układ w dowolnej chwili przy pełnej kontroli i powoli zapominam o kilku dolegliwościach łuczniczych. Co będzie dalej czas pokaże.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2016, 11:11:25 am wysłana przez oldolo »
Andrzej T

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 10, 2016, 07:49:59 am »
Takie male porównanie długości roboczych dwóch spustów - Jim Fletcher Flathead i Spot Hogg Friday Nigh Delight.



Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 30, 2016, 08:54:40 pm »
Carter Just B-Cuz

Rodzaj: palcowy
Sposób wyzwalania: trigger
Opcje ustawień: regulacja skoku śrubą (set screw)...regulacja czułości poprzez wymianę sprężyn (ITS - 3 w komplecie). Dodatkowo regulacja gałki spustu mimośrodowo (Adjusto trigger).
Rekomendowany sposób użycia na zasadzie back tension z kciukiem ułożonym na spuście.
Ogólna ocena wrażenia (subiektywna) : Mi leży dużo bardziej niż Chocolate. Szkoda że nie ma tego patentu z czekolady, który polega na tym że po zazbrojeniu spustu zamyka się hak. Pomimo tego B-Cuz swobodnie idzie obsługiwać w trakcie strzelania jedną ręką. Palec wskazujący fajnie leży w otworze i stanowi powtarzalną oś obrotu w trakcie rotowania spustu. Bardzo szybko człowiek się do niego przyzwyczaja ze względu na ergonomiczny kształt, który bez problemu znajduje swoje miejsce na facjacie :)



https://www.youtube.com/watch?v=Gz1F-bdYpbg
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 03, 2016, 12:48:40 pm »
Środek - Spot Hogg Friday Night Delight

Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 03, 2016, 07:00:32 pm »
Się czasem człowiek zastanawia za co oni tyle kasy chcą ;)

No nic ja skorzystałem z wątku, zachęcony recenzją kolegi Oldolo nabyłem sobie TruBalla ST4 (rozważałem też Spot Hoggi Night) Sam spust jest świetnej jakości - potwierdzam to co Oldolo pisze, nie ma sensu się powtarzać ;) Stosunek ceny do jakości baardzo przyjemny. Mechanizm spustowy pracuje bardzo przyjemnie, jak w topowych spustach mamy zero trigger travel, spust nie daje żadnego ostrzeżenia przed strzałem. Regulacja czułości, trigger travel na śrubach, spora regulacja pod kciuk. Hak sam wraca na sprężynie po strzale wystarczy uzbroić spust i zahaczyć pętelkę.

Ale to czy zostanie moim podstawowym spustem to oczywiście inna sprawa.

« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2020, 07:08:49 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 18, 2016, 05:20:13 pm »
No to już oficjalnie wiemy...


Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 18, 2016, 05:25:54 pm »
Cena...u nas będzie po 950-1000 PLN jak nic.

Przy okazji, ma i używa ktoś Tru Ball Abyss?
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

spite

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 216
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 18, 2016, 10:08:33 pm »
Się czasem człowiek zastanawia za co oni tyle kasy chcą ;)

No nic ja skorzystałem z wątku, zachęcony recenzją kolegi Oldolo nabyłem sobie TruBalla ST4 (rozważałem też Spot Hoggi Night) Sam spust jest świetnej jakości - potwierdzam to co Oldolo pisze, nie ma sensu się powtarzać ;) Stosunek ceny do jakości baardzo przyjemny. Mechanizm spustowy pracuje bardzo przyjemnie, jak w topowych spustach mamy zero trigger travel, spust nie daje żadnego ostrzeżenia przed strzałem. Regulacja czułości, trigger travel na śrubach, spora regulacja pod kciuk. Hak sam wraca na sprężynie po strzale wystarczy uzbroić spust i zahaczyć pętelkę.

Ale to czy zostanie moim podstawowym spustem to oczywiście inna sprawa.



Nie popuszcza Ci się samoczynnie śrubka od regulacji czułości? czy może zastosowałeś loctite 242 jak zalecają?

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 18, 2016, 10:11:42 pm »
Yep Loctite od początku, jak zaleca producent ;) Nowsze mają chyba śrubę kontrującą.
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2016, 10:14:32 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 22, 2016, 05:21:56 am »
W JVD pojawił się w ofercie Tru Ball Blade Pro. 342 Euro, czyli u nas będzie za 1200-1300 PLN. Chyba najdroższy spust ever.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 22, 2016, 06:20:23 am »
Chyba trochę zaczynaja przesadzać.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 573
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 22, 2016, 12:59:02 pm »
Hej. Nie patrzcie na ceny które są podane w JVD są one zawyżone. Za każdym razem gdy coś kupowałem cena była niższa.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 22, 2016, 01:01:55 pm »
Właśnie tak patrze, dostałem wycenę na kilka spustów, które są w JVD po 299-320 Euro, Blade jest 10% droższy od np. Tru Ball Abyss.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 22, 2016, 04:22:52 pm »
W jvd jest sporo drożej bo tam już mają doliczony podatek beneluxu poza tym są to ceny jakbyśmy prywatnie zamawiali tylko jedna rzecz. Sklepy mają umowy i rabaty

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 22, 2016, 04:29:34 pm »
Ceny z JVD mnożmy razy 3.5 i wychodzi mniej więcej cena. Ale to i tak dużo.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.