Autor Wątek: Spusty - recenzje  (Przeczytany 84922 razy)

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 19, 2018, 04:55:03 pm »
T.R.U. Ball Copperhead

Rodzaj - nadgarstkowy

Szczęki symetryczne, same się zamykają. Regulowana siła nacisku, można ustawić naprawdę delikatnie :) Skórzana opaska nadgarstkowa zapinana na klamrę, regulacja długości za pomocą paska.

Wykonanie rewelacyjne, na najwyższym poziomie.

Spust naprawdę rewelacyjny, mam go od ... nie pamiętam od kiedy ale ze 6 lat to minimum :) Po ustawieniu nic się nie rozkręca, nie wyciąga... Działa cały czas jak po zakupie.



Pozdrawiam - Jacek
potwierdzam, spust świetny ja mam go już kupę lat, sam nie wiem jak długo ale działa zawsze i świetnie. Obecnie używam Scotta ale ten Tru Ball zostanie ze mną do końca swoich bądź moich dni :)
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 25, 2019, 02:47:31 pm »
Ma ktoś spust TRU Ball Execute i może go zrecenzować? Widziałem, że Gibber ma taki spust, ale nie odpisuje na PW ;)
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 19, 2019, 10:48:52 pm »
Korzystał ktoś ze spustu-hybrydy, mianowicie Spot Hogg Keeton i może napisać o nim parę słów?
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

GIRAFFA2

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 07, 2019, 09:26:57 am »
Mam  i używam. Hybryda to za dużo powiedziane  , zasada działania jak klasyczny nadgarstkowy.
Natomiast zdecydowanie ułatwia płynne napięcie i trzymanie bloczka w trakcie oczekiwania na dogodny strzał
Również odpuszczanie jest wygodniejsze
Mathew TRIAX
TROPHY RIDGE 3D REACT PRO
Podstawka Ripcord ACE Micro
Mathews TRX38  ;
AXCELL + MAC Ten Zone

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 19, 2020, 01:19:18 pm »
Tru Ball the G.O.A.T
Rodzaj: Palcowy
Sposób wyzwalania: Rotacyjnie i Trigger
Opcje ustawień: Czułość i travel triggera, ustawienie kąta pod palcami (3-4 palce-flex technology), możliwość ustawienia bez kliku.

Spust-hybryda. Można strzelać poprzez back tension oraz przez zwykły trigger. Zmiana ustawienia w jakim strzelamy trwa 30 sekund. Co ważne, ustawienia BT i triggera są od siebie niezależne, także nie trzeba za każdym razem szukać własnych ustawień. Spust dobrze leży w dłoni i jest dość ciężki. Według mnie lepiej działa i jest wygodniejszy jako trigger. Jakość wykonania na najwyższym poziomie. Moim zdaniem, jeśli nie patrzeć na cenę jest to spust idealny, dla kogoś kto chce się przesiąść ze spustu nadgarstkowego, ale nie do końca wie jaki mu przypasuje spust palcowy. Tutaj w cenie jednego dostajemy praktycznie dwa spusty. Wiadomo cena jest wysoka, ale płaci się tutaj za jakość i innowacyjność.



Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 08, 2020, 03:51:10 pm »
Tru Ball, Fulkrum Quicksilver by Jesse Broadwater
Rodzaj: Palcowy,Back Tension
Sposób wyzwalania: Rotacyjnie
Opcje ustawień: Ustawienie czułości poprzez zmianę położenia półksiężyca, możliwość ustawienia 3 lub 4 palcowej opcji, możliwość ustawienia kąta pod 3 i 4 palec

Dla mnie spust- bajka. Fenomenalnie wykonany, ciężki, z super mikro regulacją czułości. Świetnie leży w dłoni, jest wygodny, oczko na palec wskazujący bardzo poprawia chwyt i w pewnie sposób daje komfort psychiczny, że po strzale spust nie wypadnie nam z ręki. Możliwość ustawienie samego haczyka w sześciu różnych pozycjach, przez co każdy znajdzie ustawienie idealne dla siebie. Podpórka pod kciuk jest chropowata i o małej średnicy co też mi bardziej pasuje, niż takie grubsze "baryłki". Jak dla mnie spust nie ma wad, może prócz ceny, która wynosi ok 1000 zł. Ale jak to w przypadku Tru Balla bywa płaci się tutaj za jakość. Przez cenę odejmuję 1 punkt.
Ocena: 9/10



Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 08, 2020, 04:14:13 pm »
Stan, Morex, wersja Black Jack
Rodzaj: Palcowy, Back Tension
Sposób wyzwalania: Rotacyjnie
Opcje ustawień: Ustawienie czułość wyzwalania poprzez zmianę ułożenia półksiężyca, duże możliwość ustawienia kąta podpórki pod kciuka.

Zachęcony pozytywnymi recenzjami na zagranicznych forach, firmy Stanislavski i ich produktów skusiłem się na ich spust trzy palcowy w wersji medium, czyli Black Jack. Zanim spust do mnie przyjechał, bardzo dużo sobie po nim obiecywałem. Kiedy już do mnie dotarł i go otworzyłem, przeżyłem szok. Tak fatalnego spustu jeszcze nie miałem w rękach. Zacznijmy od tego, że po pierwszym wzięciu go do ręki sprawdzałem, czy przyjechał do mnie Stan czy jakaś chińszczyzna z Ali Express. Spust jest lekki, wykonany z dziwnego materiału, chyba aluminium, ale wydaje się tak kruchy i mizerny, że bardziej powiedział bym, że to plastik :P Ale mówię sobie, że wygląd się nie liczy, zobaczymy jak się z niego strzela. Na tym polu wcale nie było lepiej. Morex dziwnie leży w dłoni, dziwnie odpala i nie ma od razu ustawionego kliku przy strzale. Czyli na dzień dobry trzeba w nim grzebać. Żeby jeszcze bardziej pogrzebać ten produkt, napiszę, że jest po prostu brzydki. Ale kwestia estetyki jest już sprawą bardzo subiektywną. Co mogę napisać na koniec? Ja będę się trzymał jak najdalej od produktów Stana i po raz kolejny przekonałem się, że nie warto brać wszystkiego za pewnik to co piszą ludzie na zagranicznych forach. Szukam jakiś plusów w tym spuście i jedyny jaki znajduję to duże możliwości ustawienia podpórki pod kciuka. Ale na tym plusy się kończą i w ogólnym rozrachunku nie mogę polecić tego spustu nikomu. Cena za Morex-a to też jakiś żart. Ok 700 zł za taki spust? W takim razie spusty Tru Balla powinny kosztować z 3000 zł :P

Ocena: 2/10





Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 08, 2020, 05:14:34 pm »
Stan, Morex, wersja Black Jack
Rodzaj: Palcowy, Back Tension
Sposób wyzwalania: Rotacyjnie
Opcje ustawień: Ustawienie czułość wyzwalania poprzez zmianę ułożenia półksiężyca, duże możliwość ustawienia kąta podpórki pod kciuka.

Zachęcony pozytywnymi recenzjami na zagranicznych forach, firmy Stanislavski i ich produktów skusiłem się na ich spust trzy palcowy w wersji medium, czyli Black Jack. Zanim spust do mnie przyjechał, bardzo dużo sobie po nim obiecywałem. Kiedy już do mnie dotarł i go otworzyłem, przeżyłem szok. Tak fatalnego spustu jeszcze nie miałem w rękach. Zacznijmy od tego, że po pierwszym wzięciu go do ręki sprawdzałem, czy przyjechał do mnie Stan czy jakaś chińszczyzna z Ali Express. Spust jest lekki, wykonany z dziwnego materiału, chyba aluminium, ale wydaje się tak kruchy i mizerny, że bardziej powiedział bym, że to plastik :P Ale mówię sobie, że wygląd się nie liczy, zobaczymy jak się z niego strzela. Na tym polu wcale nie było lepiej. Morex dziwnie leży w dłoni, dziwnie odpala i nie ma od razu ustawionego kliku przy strzale. Czyli na dzień dobry trzeba w nim grzebać. Żeby jeszcze bardziej pogrzebać ten produkt, napiszę, że jest po prostu brzydki. Ale kwestia estetyki jest już sprawą bardzo subiektywną. Co mogę napisać na koniec? Ja będę się trzymał jak najdalej od produktów Stana i po raz kolejny przekonałem się, że nie warto brać wszystkiego za pewnik to co piszą ludzie na zagranicznych forach. Szukam jakiś plusów w tym spuście i jedyny jaki znajduję to duże możliwości ustawienia podpórki pod kciuka. Ale na tym plusy się kończą i w ogólnym rozrachunku nie mogę polecić tego spustu nikomu. Cena za Morex-a to też jakiś żart. Ok 700 zł za taki spust? W takim razie spusty Tru Balla powinny kosztować z 3000 zł :P

Ocena: 2/10
Pytanie czy nie przesadzasz? Lekkość to nie jest wada, Stan robi spusty w wersji HeavyMetal i wtedy są ciężkie jak np TruBalle. To że fabrycznie klik nie jest ustawiony i trzeba grzebać to też nie wada bo dla części odbiorców strzelających bez klika to będzie spust bez grzebania. Nie wspomniałeś o Treiner Lock czyli możliwości "strzału" bez strzału, czyli wkręcasz tą blokadę i bez grzebania w spuście możesz naciągać łuk spustem bez obawy o przypadkowy strzał a jednocześnie nie zmieniasz nic w ustawieniach spustu.
Miałem ten spust w rękach i uważam że zdecydowanie go nie doceniłeś bo ma wiele plusów i oferuje bardzo dużo jak za swoją cenę
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 08, 2020, 06:01:52 pm »
Chojnas
Wiem, że są wersje "ciężkie". Ja jednak miałem tę wersję i ją oceniłem. Masz rację, że zapomniałem dodać, że ma on funkcję blokady wystrzału, która jest fajna. Można dać wtedy 4/10, ale to maks. Nikt nie musi się zgadzać z tą recenzją bo jak wiadomo, wszystkie recki czegokolwiek są mocno subiektywne. Wrzuciłem ją, bo ogólnie na polskich stronach mało jest recenzji sprzętu łuczniczego i może akurat się komuś to przydać.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Mollo999

  • Gość
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 08, 2020, 09:07:04 pm »
@Legolas ma rację,  spusty od a mamy wg siebie a nie wg tego co wyczytamy w necie czy tego co myśli większość.  Tym samym kupiłem wcześniej HBC od tru ball i 2 dni później odesłałem,  kompletnie mi nie leżał...

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 08, 2020, 10:21:28 pm »
Chojnas
Wiem, że są wersje "ciężkie". Ja jednak miałem tę wersję i ją oceniłem. Masz rację, że zapomniałem dodać, że ma on funkcję blokady wystrzału, która jest fajna. Można dać wtedy 4/10, ale to maks. Nikt nie musi się zgadzać z tą recenzją bo jak wiadomo, wszystkie recki czegokolwiek są mocno subiektywne. Wrzuciłem ją, bo ogólnie na polskich stronach mało jest recenzji sprzętu łuczniczego i może akurat się komuś to przydać.
Masz rację że oceniamy to co mamy ale uznawanie za wadę lekkości kiedy samemu dokonało sie wybór wersji lekkiej to chyba przesada, to miałem na myśli ;)
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Mollo999

  • Gość
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 08, 2020, 10:27:12 pm »
W sumie racja...

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 08, 2020, 10:37:43 pm »
Chojnas
Wiem, że są wersje "ciężkie". Ja jednak miałem tę wersję i ją oceniłem. Masz rację, że zapomniałem dodać, że ma on funkcję blokady wystrzału, która jest fajna. Można dać wtedy 4/10, ale to maks. Nikt nie musi się zgadzać z tą recenzją bo jak wiadomo, wszystkie recki czegokolwiek są mocno subiektywne. Wrzuciłem ją, bo ogólnie na polskich stronach mało jest recenzji sprzętu łuczniczego i może akurat się komuś to przydać.
Masz rację że oceniamy to co mamy ale uznawanie za wadę lekkości kiedy samemu dokonało sie wybór wersji lekkiej to chyba przesada, to miałem na myśli ;)
Tutaj raczej wyraziłem zdanie, że spust jest za lekki jak na lekki i nie wydaje się być solidny ;) Nie dodałem jeszcze jednej wady, gdyż po strzale cała szczęka z hakiem zaczepiała się od nieruchomą część spustu. Nie mam pojęcia czym to było spowodowane, ale trzeba było to "ręcznie" poprawiać po każdym strzale bo zwykłe potrząsanie nic dawało.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 09, 2020, 10:42:12 am »
Tru Ball, Fulkrum Quicksilver by Jesse Broadwater
Rodzaj: Palcowy,Back Tension
Sposób wyzwalania: Rotacyjnie
Opcje ustawień: Ustawienie czułości poprzez zmianę położenia półksiężyca, możliwość ustawienia 3 lub 4 palcowej opcji, możliwość ustawienia kąta pod 3 i 4 palec

Dla mnie spust- bajka. Fenomenalnie wykonany, ciężki, z super mikro regulacją czułości. Świetnie leży w dłoni, jest wygodny, oczko na palec wskazujący bardzo poprawia chwyt i w pewnie sposób daje komfort psychiczny, że po strzale spust nie wypadnie nam z ręki. Możliwość ustawienie samego haczyka w sześciu różnych pozycjach, przez co każdy znajdzie ustawienie idealne dla siebie. Podpórka pod kciuk jest chropowata i o małej średnicy co też mi bardziej pasuje, niż takie grubsze "baryłki". Jak dla mnie spust nie ma wad, może prócz ceny, która wynosi ok 1000 zł. Ale jak to w przypadku Tru Balla bywa płaci się tutaj za jakość. Przez cenę odejmuję 1 punkt.
Ocena: 9/10



Co do Flexa to z kolegą całkowicie się zgadzam jest to spust 10/10, stronę wcześniej go recenzjonowałem, a to że kosztuje tysiak, niestety jak jest coś dobrego to musi kosztować i te 10/10 jest oceną właściwą.
Natomiast Stany mi kompletnie nie leżą, kiedyś miałem i już nigdy więcej  :)

Spust Tru Ball the G.O.A.T jest ostatnio w kręgu moich zainteresowań i poważnie rozważam jego kupno, widzę że tu kolega ma podobny gust co do spustów i recenzje są w miarę zgodne z moimi  ;)
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 09, 2020, 05:15:44 pm »
Ja czekam na TRU Ball GO2, to może być przebój .
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500