Autor Wątek: Spusty - recenzje  (Przeczytany 84911 razy)

spite

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 216
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 12, 2016, 11:59:26 am »
Czy ktoś z forumowiczów posiada T.R.U. Ball The Beast II lub assassina i może coś o nich skrobnąć? przymierzam się do zakupu;raczej tego pierwszego.

Munin

  • Gość
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 22, 2016, 01:14:45 pm »
Czy ktoś mógłby ten temat przykleić bo ucieka do "archiwum" pod naporem nowych tematów.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 22, 2016, 02:17:30 pm »
Ja niestety nie jestem w stanie.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


jazzism

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 22, 2016, 02:26:16 pm »
Czy ktoś mógłby ten temat przykleić bo ucieka do "archiwum" pod naporem nowych tematów.

Po obecnosci na forum od nieco ponad 2och miesiecy, stwierdzam, ze wlasnie  brak kilku istotnych tematow przyklejonych na gorze jest jego najwieksza wada i generuje czesto wiele podobnych pytan, ktore moglyby byc szybciej rozwiane bez zakladania nowych tematow :)
Zwlaszcza jak sie komus nie chcialo kopac czelusci archiwum ;)


Bowtech Carbon Icon
RipCord Code Red
TruBall Stinger
Easton PF340

www.instagram.com/musielak_retouching

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 573
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 22, 2016, 08:37:40 pm »
Proszę bardzo przyklejony.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 22, 2016, 08:43:36 pm »
Dzięki ;)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 06, 2016, 08:08:51 pm »
Aż dziwne,że do tej pory nie było recenzji tego spustu. To jest mój drugi egzemplarz tego modelu. Wcześniej miałem wersję 4-ro palcową w rozmiarze L.
Był on dla mnie trochę za duży,przeszkadzało mi też ,że jest pod 4 palce i do tego potrzebowałem kasy. Poszedł więc do ludzi. Jednak cały czas trochę żałowałem tego kroku.
Jak więc pojawiła się na rynku wtórnym wersja 3-y palcowa i do tego w rozmiarze M oraz w bardzo dobrej cenie,to długo się nie zastanawiałem i ten model spustu wrócił do mnie.
Chodzi mianowicie o Stan JustX.

Rodzaj: Palcowy
Opcje ustawień: Regulacja skoku i czułość za pomocą śrub
Uzbrajanie: Wciskamy dźwignię uzbrajania i ręcznie zamykamy hak na pętelce.
Zwalnianie spustu:  poprzez wciskanie triggera lub za pomocą techniki BT
Duży zakreś regulacji czułości. Od twardego do wyzwolenia przez delikatny dotyk.
Ergonomia wersji 3-y palcowej jest według mnie genialna.Specjalne wgłębienie pod mały palec,którym wspomagamy odpalenie zarówno poprzez nacisk na trigger ,jak i poprzez obrót spustu działa wspaniale. Dzięki właściwemu dobraniu wielkości , mamy odczucie,że dłoń się zespoliła ze spustem.Podczas nacisku nie widać aby trigger odbywał jakąkolwiek drogę.
Jest możliwość zdemontowania dolnej szczęki i strzelania tylko za pomocą haka.
Spust ma też możliwość zastosowania trybu suchego strzału,pomocnego do ćwiczeń ,jak również do właściwego ustawienia spustu pod siebie.
Trigger można regulować zarówno pod względem wysokości,jak również położenia pod kciukiem. Naprawdę nie ma się tu do czego doczepić.
Co dla mnie ważne(bo takie spusty lubię) JustX ma krótkie ramię szczękowe,wystające minimalnie poza dłoń.
Polecam wszystkim ten sprzęt,jednak warto właściwie dobrać rozmiar.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

seavolve

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 112
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 01, 2016, 11:33:52 pm »
Witam
Koledzy chcialbym zapytać, czy ktoś z Was używa/używał spustów TRUGLO Nitrus lub Detonator? Prosiłbym o opinie/recenzję ww. Czy lepszym wyborem jest spust jednoszczekowy i jeśli tak to dlaczego?

Pozdrawiam

GrozaIV

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 12, 2016, 05:08:06 pm »
 ;D  to da się wogóle regulować spust....ciekawe...czy to dotyczy tylko nowszych modeli? bo na swoim spuscie jim fletcher nic takiego nie widze/spust nadgarstkowy ale nie powiedziałbym o nim złego zdania...co prawda opinie mam zawężona bo to jedyny spust na jakim strzelałem ;D

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 12, 2016, 05:34:47 pm »
Jim Fletcher to bardzo dobry spust....w sensie że wart każdej wydanej na niego złotówki.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 12, 2016, 05:35:43 pm »
Lepsze/droższe spusty szczególnie palcowe mają z reguły regulację czułości jak i "drogi" spustu. Jim Fletcher np. .44 też ma regulację czułości inna sprawa że niezbyt wielką.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 26, 2016, 06:52:09 am »
Tru Ball BT Gold 3



Rodzaj: palcowy back tension
Sposób wyzwalania: rotacyjnie, back tension

Opcje ustawień: regulacja czułości półksiężycem, do dołu jest śruba blokująca, można ustawić z klikiem albo bez (trzeba wyciągnąć halfmoon i obrócić o 180st.)

Ogólna ocena wrażenia: Prosty jak konstrukcja cepa i umysł wójta, nie ma się co zepsuć ;-) nie ma precyzyjnej regulacji, ale nie odnajduje tego jako problem, przynajmniej ja z tym nie walczyłem długo, aby ustawić pod siebie. Dość krótki od kciuka do haka, raczej do mniejszych dłoni. Kupiłem go za 200PLN (używka) i uważam, że to najlepiej wydane pieniądze w mojej historii.

Carter Only L 3F/4F



Rodzaj: palcowy back tension

Sposób wyzwalania: rotacyjnie, back tension

Opcje ustawień: regulacja przy pomocy dołączanych camów. Wysuwasz go bardziej spust odpala później, wsuwasz cam w korpus odpala szybciej. Nie ogarniam dlaczego producent dał dodatkowo 3 camy, dla mnie każdy z nich odpala tak samo. Kilka nie da się ustawić, nie ma tej opcji, może w wersji Only II ?

Ogólna ocena wrażenia: Ustawienie trochę zajmuje, szczególnie jak człowiek bez sensu eksperymentuje z dołączanymi camami i ogarnie, ze to nie ma sensu. Bardzo płynnie się rotuje, beż żadnego oporu w porównaniu do spustów z półksiężycem. Długość od haka do kciuka w wersji L dobre 6mm dłuższe niż w Trubalu BT Gold. Kupiłem wersję 4F ale Dremelem zrobiłem z niego 3F i mi pasuje lepiej.
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2016, 06:57:53 am wysłana przez gibber »
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 26, 2016, 09:14:41 pm »
Tru Ball BT Gold 3

Właśnie na takim się uczyłem w klubie, a potem przesiadłem się na HBC po Tomku.
Bardzo fajny spust i faktycznie bardzo prostu. Owszem, nie ma takiej mikro-regulacji jak nowsze modele, ale to nie jest wielki problem.
Można strzelać z klikiem i bez, zmiana jest prosta, a konstrukcja ciężka do zepsucia :)

Nie wiem jak masz ustawione, ale mnie @Jaco przekonał do strzelania z klikiem i to chyba lepsze rozwiązanie niż bez :)
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 27, 2016, 06:41:47 am »
Uważam, że w moim przypadku na dłuższą metę powinienem strzelać bez klika. W moim konkretnym przypadku rotacja wynika z zacieśniania palców ręki a nie mięśni pleców. Tutaj zauważyłem, że rotuję szybko do klika a potem dopiero koncentruję się w 100% na celowaniu. Wyniki mam lepsze z klikiem, ale mam wątpliwości czy jestem jeszcze je w stanie poprawić. W przyszłym tygodniu nowa recenzja spustu od Cartera ;-)
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Spusty - recenzje
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 07, 2017, 09:55:40 am »
Carter Just B-Cuz

Rodzaj: palcowy wyzwalany kciukiem

Sposób wyzwalania: nacisk na spust

Opcje ustawień:
- regulacja czułości przy pomocy dołączanych sprężynek (jest 5 sztuk), można ustawić od czułości, że wyzwala od podmuchu wiatru do super twardego, szkoda, że skokowo.
- regulacja drogi spustu przy pomocy śrubki

Generalnie spoko spust, leży w ręce idealnie, ale to sprawa raczej indywidualna. Zaleta spora, to, że ma hak i zamknięty hak, czyli można go zawiesić na dloopie. Miejsce styku obudowy z palcami jest lekko karbowane, nie ma tendencji do wyślizgiwania się, nawet podczas strzelania w deszczu.









« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2017, 09:57:20 am wysłana przez gibber »
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex