Łucznictwo bloczkowe > Tematy związane ze sprzętem

Spusty - recenzje

(1/20) > >>

Jaco:
Proponuje abyśmy stworzyli wspólnymi siłami wątek dotyczący spustów. Chodzi o to że u nas nie ma zbytnio opcji wypróbowania spustów przed zakupem a stworzenie wątku opisującego działanie spustu, odczucia, wielu osobom ułatwiłoby podjęcie decyzję o zakupie. Proponuje pisać to wg schematu:

Rodzaj spustu: nadgarstkowy, palcowy
Sposób wyzwalania: trigger, rotacyjnie, napięciowo
Opcje ustawień: wszelkie opcje dotyczące ustawień spustu czy spust ma np regulację twardości, drogi spustu, mikroregulacje
Ogólna ocena wrażenia:

Ja zacznę:

Jim Fletcher Caliper .44
Rodzaj: nadgarstkowy
Sposób wyzwalania: trigger na palec wskazujący
Opcje ustawień: regulacja twardości języka spustowego
Ogólna ocena wrażenia: Ogólnie dobry spust wadą jest niemożność ustawienia triggera na twardo, nawet przy najtwardszym ustawieniu spust jest czuły. Charakterystyczne dla niego jest to że szczęki otwierają się samoistnie do końca po przekroczeniu granicznej siły nacisku. Odradzam wersje na rzepy. Spust posiada regulacje paska.
 

Tru Ball Ultra Tru Tension
Rodzaj: palcowy
Sposób wyzwalania: rotacyjnie
Opcje ustawień: regulacja czułości półksiężycem, klik, brak mikroregulacji, brak regulacji klika
Ogólna ocena wrażenia: prosty rotacyjny z pełnym zakresem ustawień dla osób z większymi dłońmi wadą może być krótki odstęp haka od rękojeści.


Carter Like Mike
Rodzaj: nadgarstkowy
Sposób wyzwalania: trigger na palec wskazujący
Opcje ustawień: regulacja twardości triggera w dużym zakresie, język spustowy ma bardzo niewielką drogę ruchu
Ogólna ocena wrażenia: na pewno dobry spust, ma hak zamiast szczęk przed każdym strzałem trzeba hak zatrzasnąć. Spust posiada regulacje paska.

Jeśli ktoś ma ochotę zapraszam do opisywania wg tego schematu swoich spustów.

gibber:
Jim Fletcher Flathead
Rodzaj: nadgarstkowy
Sposób wyzwalania: trigger na palec wskazujący
Opcje ustawień: regulacja twardości języka spustowego, ale działa prostacko, po prostu bardziej napina spust. Mam ustawiony na najtwardszy.
Ogólna ocena wrażenia: Można ustawić od ultra czułego do twardego i strzela się z niego prawie jak z back-tension. Ogólnie mega bezpieczny, jak się naciąga z palcem za językiem spustowym to nie ma bata, aby puścił - chyba, że pękną tulejki trzymające szczęki. Nie zjada d-loopa jak caliper .44 (który też mam). Dla mnie na razie nr 1. i boję się już eksperymentować, aby kupić coś lepszego. Próbowałem się przesiąść na caliper .44 i Tru Ball ULTRA EXTREME 4, ale jednak wracam do flathead i najlepiej mi się z niego strzela.

makato:
Dobry pomysł.

ARC Systeme Index
Rodzaj: nadgarstkowy
Sposób wyzwalania: trigger na palec wskazujący
Opcje ustawień: regulacja twardości triggera w bardzo dużym zakresie, można go ustawić na przysłowiowe dmuchnięcie , ale bez czynnika zwalniającego sam mechanizm trzyma jak beton.
Ogólna ocena wrażenia: mechanizm na łożyskach , spust najwyższej klasy, ma coś na kształt haka zamiast szczęk przed każdym strzałem trzeba hak zatrzasnąć. Spust posiada regulacje paska. Sama opaska nadgarstkowa i pasek wykonane są z bardzo grubej skóry, pierwsze strzały - tragedia jeśli idzie o sztywność opaski. Dopiero po kilku treningach ułożyło się to do mojej ręki. Teraz bajka. Zaobserwowałem że po pierwszych kilkuset strzałach łożyska musiały się trochę ułożyć gdyż strzał wymagał nieco większej siły nacisku na spust. Wymagało to minimalnej korekty śruby regulującej siłę zwalniającą.

TRU Ball Center X-S1
Rodzaj: nadgarstkowy
Sposób wyzwalania: trigger na palec wskazujący
Opcje ustawień: regulacja twardości triggera w dużym zakresie,
Ogólna ocena wrażenia: spust wysokiej klasy, ma haka zamiast szczęk przed każdym strzałem trzeba hak zatrzasnąć. Spust posiada regulacje paska. Sama opaska nadgarstkowa i pasek wykonane są z grubej ale delikatnej ekoskóry dodatkowo obszytej welurem skóry.  Z dopasowaniem do dłoni nie było żadnych problemów. Regulacja długości od mechanizmu zwalnizjcego do opaski nadgarstkowej poprzez taśmę, prostota i pewność trzymania.
Spust napewno nie da się tak wyregulować jak ARC, ale to też ceny są zupełnie inne.


Stan SX3
Rodzaj: palcowy
Sposób wyzwalania: triger
Opcje ustawień: regulacja czułości dwiema śrubami bardzo, duża możliwość ustawień, można ustawić bardzo delikatnie i na bardzo twardo. Trzeba uważać z rozmiarem. L-ka to wielkie bydlę. Ja mam M-kę. Tiger można ustawiać na różnych wysokościach, z lewej lub z prawej strony spustu, pod róznymi kątami- pełna dowolność. Bajka!
Ma możliwość całkowitego zablokowania oddania strzały poprzez wkręcenie blokady haka spustowego.
Ogólna ocena wrażenia: dla mnie spust super,

Stan Shootoff
Rodzaj: palcowy
Sposób wyzwalania: triger
Opcje ustawień: regulacja czułości dwiema śrubami bardzo duża możliwość ustawień, można ustawić bardzo delikatnie i na bardzo twardo. Trzeba uważać z rozmiarem bo jeden Stan może znacznie różnić się od innego niby w tym samym rozmiarze. Ja mam L-kę, a SX3 mam M-kę.
Tiger można ustawiać na różnych wysokościach, z lewej lub z prawej strony spustu, pod różnymi kątami - pełna dowolność. Bajka!
Ogólna ocena wrażenia: dla mnie spust super,

Tomasz Ryszka:
Carter Chocolate Lite

Rodzaj: palcowy
Sposób wyzwalania: trigger
Opcje ustawień: regulacja skoku śrubą (set screw)...regulacja czułości poprzez wymianę sprężyn (ITS - 3 w komplecie). Dodatkowo regulacja gałki spustu mimośrodowo (Adjusto trigger).
Rekomendowany sposób użycia na zasadzie back tension z kciukiem ułożonym na spuście.
Ogólna ocena wrażenia (subiektywna) : Podoba mi się to że dźwignia uzbrajania (cocklever) jednocześnie zaciska szczękę. Zdarzyło mi się zacisnąć szczękę na D-Loopie (zamiast w środku D-Loopa) w wyniku czego nastąpił niekontrolowany wystrzał w trakcie naciągania. Minus za geometrię - w moim przypadku naciska z lewej strony na kostkę "fakasa" - wprawdzie odcisku z tego nie ma ale w trakcie dłuższego strzelania może to być uciążliwe. Podoba mi się też fakt, iż w trakcie naciągania kciuk spoczywa na tym cock lever uniemożliwiając przypadkowe zadziałanie spustu.

Jaco:
Dzięki za recenzje, zachęcam innych.

Czy ktoś może posiada/strzelał ze spustów Spot Hogga Saturday/Friday Night?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej