Autor Wątek: Ściana w łuku - jak poznac czy będzie twarda czy miękka?  (Przeczytany 10956 razy)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Ściana w łuku - jak poznac czy będzie twarda czy miękka?
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 02, 2016, 08:29:39 pm »
Paweł bez jaj profi ze mnie jak koziej dupy trąba ;) Nie sądzę abym np na BTK strzelił lepiej od ciebie. Ja obecnie w zasadzie uczę się strzelać na nowo i mogę pomarzyć o średniej z ubiegłego roku. Nie ma mowy o 340 obecnie. A moje olewackie podejście do ustawień sprzętu wynika z tego że u mnie wszelkie tuningi wydają się nie przynosić żadnych skutków. Zawsze okazywało się że przyczyną słabszych wyników byłem ja. Co oczywiście nie znaczy że tak będzie u każdego bo każdy strzela w swój niepowtarzalny sposób.

Nawet ostatnio miałem ogromne wrażenie nagłej utraty całej wybaczalności łuku, każdy najmniejszy błąd skutkował gradem 8,7. Byłem prawie pewien ze coś się rozregulowało. Następny trening jak ręką odjął bez żadnego grzebania.

Zawsze byłem tez zwolennikiem teorii że wynik robi głowa nie ustawienia czy sprzęt.

Zaczyna mnie martwić pogoda na moje BTK ;(

« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2016, 08:43:06 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Ściana w łuku - jak poznac czy będzie twarda czy miękka?
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 02, 2016, 08:30:53 pm »
Też właśnie jestem znany w Klubie z "kopania" w łuku :) Praktycznie co przyjeżdżam to muszę celownik przystrzelać bo coś jest pozmieniane w setupie :)

I like it !!!
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Ściana w łuku - jak poznac czy będzie twarda czy miękka?
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 02, 2016, 10:21:31 pm »
Ha,podoba mi się to określenie"kopanie w łuku". Ja wpadłem właśnie na pomysł,żeby spróbowac strzelania z dwoma bocznymi stabami. Bo ja nie lubię,jak jeden stab mam ustawiony w bok i muszę kontrować nadgarstkiem żeby poziomiczka się prawidłowo ustawiła. Jak już naciągnę łuk to lubię jak on już jest w miarę wypoziomowany i nie trzeba skręcać dłoni. Naciągam ,wchodzę w dychę i bach.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Ściana w łuku - jak poznac czy będzie twarda czy miękka?
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 03, 2016, 11:46:53 am »
No są różne szkoły strzelania. Jedni lubią mieć układ zrównoważony inni cały czas kontrować w bok. Z jednej strony cały czas walczysz Ale z drugiej strony ciągły boczny nacisk grip powoduje przynajmniej u mnie że nie lata mi celownik tak po tarczy w osi poziomej. Każdy musi znaleźć swój złoty środek. A jedyna droga aby to osiągnąć to ciągłe próby.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 573
Odp: Ściana w łuku - jak poznac czy będzie twarda czy miękka?
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 03, 2016, 01:49:25 pm »
Mając jeden stab w bok idzie tak ustawić całość by nie przeważała w daną stronę, ja tak mam i zawsze to trochę lżej.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Ściana w łuku - jak poznac czy będzie twarda czy miękka?
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 03, 2016, 02:21:12 pm »
Ja ustawiam specjalnie aby przeważało w lewo.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Ściana w łuku - jak poznac czy będzie twarda czy miękka?
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 03, 2016, 02:23:16 pm »
U mnie też "ciągnie w lewo"...lubię jednak taki wyczuwalny boczny tension.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Ściana w łuku - jak poznac czy będzie twarda czy miękka?
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 03, 2016, 05:57:18 pm »
Próbowałem tak ustawić,ale mi zupełnie nie pasowało.Wolę takie zrównoważone wyważenie.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Ściana w łuku - jak poznac czy będzie twarda czy miękka?
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 03, 2016, 06:01:44 pm »
To te obciążenie które teraz masz na tylnym stabie podzielisz na dwa? Wiadomo że z lewej strony trochę więcej ale chodzi o samą ideę?
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Ściana w łuku - jak poznac czy będzie twarda czy miękka?
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 20, 2016, 06:53:08 pm »
Sorry Tomku,że dopiero teraz odpowiadam bo nie zauważyłem Twojego pytania.
Tak rozłożę dotychczasowe obciążenie na dwa boczne staby. Z tym ,że na lewy dam ze 2 ciężarki więcej i może go trochę więcej odsunę od majdanu. Z tym ,że na razie się z tym wstrzymam , bo znalazłem w końcu pasujące mi rozłożenie ciężarków na stabach i daje to fajną stabilność.
Druga sprawa poruszana przeze mnie w tym temacie,to sytuacja gdzie wydawało mi się,że użycie limb stopu powodowało dziwne odpały w górę i dól.
Okazało się,że to jednak po prostu była moja słabsza po zimie forma. Spróbowałem ponownie załączyć limb stop i draw stop jednocześnie(co daje mega twardą ścianę) i niezłe wyniki się utrzymują i trafiam coraz celniej i powtarzalniej.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Ściana w łuku - jak poznac czy będzie twarda czy miękka?
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 20, 2016, 07:05:10 pm »
I tak sobie zostaw ten limb stop. Co do masy to zamiast dokładać możesz zmieniać położenie staba. W końcu masz najlepszy V-bar na rynku ;) Ja próbowałem bez libm stopa jedną serię i beznadziejnie. Wyniki podobne ale odczucia takie że zamiast się skupiać na celu to ciągle praca łuku w dolinie odwracała moją uwagę. Ale to raczej subiektywne odczucia.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.