Ankieta

Czy chciałbyś zostać myśliwym-łucznikiem ?

Zdecydowanie mnie to nie interesuje. Wystarcza mi łucznictwo sportowe.
3D-tak, ale zabijać zwierzęta ? to chyba przesada.
Nie wykluczone, że łowiectwo spodobałoby mi się
Tak. Chciałbym
Zdecydowanie TAK. Chciałbym być współorganizatorem myśliwstwa łuczniczego w Polsce

Autor Wątek: Łuk w łowiectwie  (Przeczytany 385071 razy)

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #1020 dnia: Listopad 28, 2011, 10:18:07 pm »
Same kłótnie Panowie "myśliwi" - wstyd.
Padniecie nim powstaniecie, ale to Wasza sprawa
Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #1021 dnia: Listopad 28, 2011, 10:38:56 pm »
 :D :D :D :D :D :D,brzuch mnie boli ze śmiechu, ale cóż koledzy uszanujmy ich oto proszę.
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #1022 dnia: Grudzień 05, 2011, 09:54:09 am »
majdanek66 nie obrażaj ludzi. Zaczynasz troll'ować jak jeden taki bohater forumowy. Nie interesuje Cię temat, wyjdź z niego znajdź inny, taki, gdzie beż oceniania czyjejś inteligencji pokażesz swoją (wysoką nie wątpię  ;)) pozdrawiam!
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #1023 dnia: Grudzień 05, 2011, 01:28:46 pm »
Ja przyjąłem do wiadomości. Lecz dzięki temu,że z tego forum sportowego, powstaje myśliwskie, to nie zdziwcie się jeśli niebawem dojdzie do legalizacji wszystkich łuków, dzięki wam, zapewniam was że nastąpi to niebawem, wtedy my strzelający sportowo Podziękujemy wam bowhunterzy, to forum czyta wielu   ludzi ?. Proszę zamknijcie temat polowań z łukiem na ty forum. Proszę o rozwagę.
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.

Hungry

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #1024 dnia: Grudzień 05, 2011, 01:40:19 pm »
Ja przyjąłem do wiadomości. Lecz dzięki temu,że z tego forum sportowego, powstaje myśliwskie, to nie zdziwcie się jeśli niebawem dojdzie do legalizacji wszystkich łuków, dzięki wam, zapewniam was że nastąpi to niebawem, wtedy my strzelający sportowo Podziękujemy wam bowhunterzy, to forum czyta wielu   ludzi ?. Proszę zamknijcie temat polowań z łukiem na ty forum. Proszę o rozwagę.

a gdzie jest napisane, że to jest forum SPORTOWE ?

w róznorodności tematów siła i popularność tego forum wypływa :)

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #1025 dnia: Grudzień 05, 2011, 03:53:01 pm »
Piękne sformułowanie, obyś się nie mylił, czas pokarze jaki będzie status polowania z łukiem, i czy nasz cudowny rząd, już nie myśli o dodatkowych wpływach finansowych, z naszej kieszeni, nie zawsze zasobnych, chociażby rejestrując łuk jako broń myśliwską, powiedział mi pewny myśliwy, cytuję- wy nie skaczcie po śliskim lodzie urojonej inicjatywy, polowania z łukiem, i próby wbicia się w kręgi PZŁ. Nie wszyscy was aprobujemy, bo jeśli zajdzie potrzeba,wytypujemy swoich,odpowiednio przefiltrowanych kandydatów  KTÓRZY NIE WSTĄPILI PO TO BY ODBĘBNIĆ STAŻ,o długoletnim stażu MYŚLIWSKIM . itd. zapewniam was bowhunterzy licencjonowani że przeszkadzacie na tym forum, jesteście nie zbyt klarownym środowiskiem, o nikłych zarodkach myśliwskich. Załóżcie swoje urojone środowisko na jakimś łowieckim forum, i nie róbcie piany na wodzie, bo zaczyna wrzeć, na prawdę to forum zaczyna brzydko pachnieć, daleko odbiegając od PŁS. Takie jest moje zdanie,pozdrawiam was i życzę owocnej działalności Bowhunterskiej. Michał Majdan-Białogard.
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #1026 dnia: Grudzień 05, 2011, 05:22:33 pm »
Piękny świat, ilu ludzi, na szczęście tyle opinii.. :) czasy się zmieniają, nikt nie trwa wiecznie i wszystko ogólnie się zmienia, zawsze są przeciwnicy takich zmian i całe szczęście są też zwolennicy. (nie jest nudno)
Jak się czasami okazuje.. coś, co na bieżąco jest niezbyt fajne i kontrowersyjne, po pewnym czasie może, mieć pozytywny oddźwięk. Pozdrawiam
zapalony łucznik

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #1027 dnia: Grudzień 05, 2011, 06:58:36 pm »
PP   masz raję, kompromis i powszechna dojrzałość  emocjonalna społeczeństwa potrzebuje dużo czasu. Weszły wiatrówki,weszły łuki, wejdzie i myślistwo z łukiem w tle, oby odbyło się to drogą społecznej aprobaty, a, to już należy do Bowhunterów. postawiliście sobie mur Chiński przed sobą, jeden z was go nie przeskoczył, spadł jak zgniły owoc wypluty przez drzewo które pielęgnował, życzę wam dużo siły psychicznej, w pokonaniu tej bariery mentalnej waszych oponentów, i również pozdrawiam. Oby nie doszło do żadnego wypadku,bo pismaki tylko czekają jak sępy na kawałek padlinki, w postaci sensacji,jak to bywa z użyciem wiatrówek, i scyzoryków powyżej 8cm. długości.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2011, 12:02:24 pm wysłana przez majdanek66 »
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #1028 dnia: Grudzień 06, 2011, 10:46:36 am »
PP   masz raję, kompromis i powszechna dojrzałość  emocjonalna społeczeństwa potrzebuje dużo czasu. Weszły wiatrówki,weszły łuki, wejdzie i myślistwo z łukiem w tle, oby odbyło się to drogą społecznej aprobaty, a, to już należy do Bowhunterów. postawiliście sobie mur Hiński przed sobą, jeden z was go nie przeskoczył, spadł jak zgniły owoc wypluty przez drzewo które pielęgnował, życzę wam dużo siły psychicznej, w pokonaniu tej bariery mentalnej waszych oponentów, i również pozdrawiam. Oby nie doszło do żadnego wypadku,bo pismaki tylko czekają jak sępy na kawałek padlinki, w postaci sensacji,jak to bywa z użyciem wiatrówek, i scyzoryków powyżej 8cm. długości.
zgadzam się z Tobą kolego, z tym tylko, że"Hiński" pisze się przez CH czyli Chiński ;) ;D
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #1029 dnia: Grudzień 06, 2011, 11:22:56 am »
... i scyzoryków powyżej 8cm. długości.

Coś Ci się pokręciło kolego. Nie ma takich ograniczeń w tym kraju.
Sage 35#

humungus

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #1030 dnia: Wrzesień 21, 2019, 02:56:04 am »
ciekawa historia,
przeczytałem od początku,
to chyba najdłuższy wątek na tym forum :)

Haldir

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #1031 dnia: Maj 05, 2020, 09:36:50 pm »
Napiszę to co mi powiedział myśliwy, który miał przyjemność polować w Stanach, w Kanadzie i wielu innych miejscach. Dodam, że jeszcze z bloczka nie strzelałem - właśnie jedzie do mnie Stinger, ale na polowaniach bywałem. Jako nagonka. Otóż ów myśliwy - facet koło 70-tki, powiedział mi, że z jego doświadczeń - polowanie z łuku to najbardziej humanitarny i skuteczny sposób polowania. Porównał strzałę do ukąszenia osy. Powiedział, że na podstawie jego obserwacji - zwierzę trafione z łuku - zachowuje się trochę podobnie do zwierzęcia ugryzionego przez jakąż żądłówkę. Tyle że po kilku krokach - zaskoczone - pada z upływu krwi. Tak naprawdę nie wiedząc co się dzieje.
Ale - jeśli chodzi o humanitarność... Obecnie hoduje się zwierzęta w fabrykach mięsa. Każde zwierzę ma przestrzeń do życia odpowiadającą jego objętości + 0.5m kwadratowego. Szczerze, gdybym był takim zwierzęciem - wolałbym zginąć od strzały. Każdy może sobie sprawdzić, jak współcześnie hoduje się mięso.
I teraz do adrema. Broń palna ma większy zasięg. Ale z moich doświadczeń - bycia w nagonce za młodych lat - dużo myśliwych pudłuje, albo strzela ... hmmm no nie do końca celnie. Myśliwy z łukiem musi sprostać pewnym dość rygorystycznym wymaganiom. Musi podejść na dobrą odległość ok 40m, mieć pewność, że trafi w okolice komory. To nie jest proste.
Ostatnio z żoną rozważaliśmy jak to jest z jedzeniem mięsa w aspekcie tej niehumanitarnej hodowli zwierząt na mięso. Dodam, że jestem biologiem. I szczerze mówiąc uważam, że zarówno dla zwierząt jak i dla nas - mniejsza ilość spożywanego mięsa - choćby przez ustanowienie prawa o mięsie do spożycia wyłącznie z polowań, byłoby korzystne dla ogółu. Oczywiście wiem, że to utopia... Wiem, ale też dziwie się, że biznes mięsny kwitnie, zwierzęta są hodowane w absolutnie karygodnych warunkach, a rozważa się sprawę polowania przez łuczników z powodu zbyt dużego cierpienia zwierzyny. Zwierzyna mieszka w lesie. Jest narażona na ataki drapieżników, pasożytów, na strach w każdej chwili swojego życia. W mojej opinii myśliwy z łukiem - jest - pomimo czasem chybionego strzału znacznie bardziej bliski naturze niż facet ze sztucerem, który ze 150 metrów strzela sobie i do tego jeszcze nie trafia. Albo trafia źle.
Zakaz polowania pochodzi z czasów, kiedy ludzie polowali masowo, przez to władca - król, książe, hrabia miał mniej zwierzyny dla siebie. Obecnie zakazuje się polowania każdemu. Do momentu przynależności do koła. I wyrobienia sobie odpowiednich pozwoleń. Innymi słowy - starszy pan - Kowalski, z kiepskim okiem - bawi się na polowaniach okaleczając zwierzynę, a młodemu adeptowi łucznictwa z wybitnymi osiągnięciami się tego zakazuje... Jakoś logika tego prawa mi umyka. Ale to tylko moje przemyślenia.
Haldir
PSE Stinger Max (45lbs)
z zestawem i 12 strzałami

kahles

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 78
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #1032 dnia: Maj 07, 2020, 02:52:55 pm »
Hoyt RedWRX Turbo 70# Carbon ProStack 8''
Hamskea Hunter Micro Hybrid
Hamskea  Hybrid Target Pro MicroTune
Axcel Accutouch Carbon Pro 0.19 AV41; Axcel Rheo Tech PRO 0.01'' 5pins;React H5
Scott Archery Little Goose
Carter Plain 1,VAPOR REALTREE XTRA