Autor Wątek: Idzie zima. Łuki do szaf ?  (Przeczytany 10324 razy)

kissielec

  • Gość
Odp: Idzie zima. Łuki do szaf ?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 05, 2008, 10:02:49 pm »
...noo - rozpętałaś koleżanko ciekawą choć może zbyt emocjonalną dyskusję, tymi zawodami. Masz absolutna rację - czas taki, że na bezrybiu i rak...ryba. Tym nie mniej zgodnie wszyscy stwierdzili na koniec, że regulamin o nagrodach nie wyszedł Tym organizatorom ani elegancko, ani sprawiedliwie.

A o tym co sportem jest a co nie jest, możnaby dyskutować w nieskończoność. Dla mnie sport to honorowa i sprawiedliwa rywalizacja przyjaciół, a nie wojna podjazdowa spryciarzy.

Zaś co do zasady uczestniczenia lub nie - to warto sprzeciwiać się przykładowo produkcji... durnowatych programów w TV, a nie usprawiedliwiać, że jest przecież pilot w ręku i zawsze można telewizor wyłączyć  lub zmienić kanał  ;).
Pozdrawiam.
Piotr
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2008, 10:10:15 pm wysłana przez kissielec »

An

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 97
Odp: Idzie zima. Łuki do szaf ?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 06, 2008, 08:40:04 am »
Najważniejsza dla mnie jest możliwość uczestnictwa w turnieju, który moim zdaniem jest interesujący i warty przyjazdu. Pod tym kontem oceniam każdy turniej, więc może dlatego nieco zdziwiły mnie niektóre wypowiedzi. Ale od tego jest forum - by dyskutować
Pozdrawiam
An
PS. Temat ten w założeniu miał słuzyć wyszukiwaniu turniejów, więc na tym się skupię -bez emocji  ;)
Łuk TR-LB # 18 kg, strzały drewniane
chcesz pogadać o wszystkim i o niczym - GG 21864197

White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: Idzie zima. Łuki do szaf ?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 08, 2008, 11:22:00 am »
Witam serdecznie
Rolą organizatora jest przygotowanie imprezy, opracowanie regulaminu, zapewnieniu organizacji, czyli tych wszystkich elementów które mogą zachęcić do uczestnictwa.

Mam inne wrażenie. Moim zdaniem to rola organizatora jest, JAK NAJWIĘCEJ Z TEGO WYCISNĄĆ KASY".
Już wiem dlaczego nie wezmę udziału w tych zawodach!!

Organizator chce wpisowe 200zł. To nie jest mało.

Wielokrotnie organizowałem imprezy masowe, sportowe i wpisy były symboliczne, dla dorosłych, gratis dla dzieci.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262

adamc1

  • Gość
Odp: Idzie zima. Łuki do szaf ?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 08, 2008, 08:28:34 pm »
Witaj ponownie Ptaszku :) , co do zawodów to chętnie przyjadę na zwody 3d które zorganizujesz, co do wyciskania pieniędzy wszelkie zawody 3d w których organizacji pomagałem były finansową wtopą statystycznie 1500zł na każdą rundę ale może jesteś tak dobry nie dopłacisz ( nie podnosząc ceny ani nie obniżając standardów )
Pozdrawiam Adam

Pioter

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 347
Odp: Idzie zima. Łuki do szaf ?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 09, 2008, 02:47:46 pm »
Zaraz, zaraz.... Jak to "bloczki" nie są sportem? FITA i PZŁucz nas uznają. Jest jakiś dokument, który mówi, co jest sportem a co nie jest?
SŁ "GRYF" Szczecin. Noł chojt, noł siurlok
Piszę poprawnie po polsku

RedPunica

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 116
    • o mnie na Facebooku
Odp: Idzie zima. Łuki do szaf ?
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 09, 2008, 03:15:26 pm »
Całym sercem czuję, że są! Podobnie jak alpinizm czy nurkowanie. Ale ja pisałem tylko, że publiczne pieniądze bezpieczniej jest wydawać urzędnikom na sport w rozumieniu MKOl-u.
Ale jak wcześniej zauważyłeś, może już za 8 lat (za dwie olimpiady) będzie inaczej.

White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: Idzie zima. Łuki do szaf ?
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 11, 2008, 12:31:46 am »
Witam serdecznie
Witaj ponownie Ptaszku ....
Po raz kolejny w swoich wypowiedziach są podteksty co do mojej osoby. Mój nick to White_Eagle a nie jakiś "ptaszek"!!
Jesteś człowiekiem wykształconym o dużej wiedzy i doświadczeniu, jeśli chodzi i łucznictwo, a zachowujesz się jak gów..... .
W swoich wypowiedziach nigdy nikogo nie obrażałem ani nie drwiłem. Ani w stosunku do Ciebie ani w stosunku do innych użytkowników tego lub innego forum.
Zweryfikuj swoje postępowanie co do mojej osoby, bo na takie sobie nie zasłużyłem.
Chciałbym nadal Cię uważać za Kol. z tego forum.

W swoim życiu organizowałem wielokrotnie wiele imprez masowych (ponad 200 uczestników) i wszystkie odbyły się bez pobierania wpisowego. Środki na imprezę dostawałem do sponsorów.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2008, 12:33:39 am wysłana przez White_Eagle »
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262

mgo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 228
Odp: Idzie zima. Łuki do szaf ?
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 11, 2008, 08:40:56 am »
...A broniąc organizatorów (teraz sam już nie wiem, czy słusznie) miałem na myśli to, że za publiczne pieniądze nikt nie chce nastawiać karku nawet za bloczkowców. Prawo jest proste, nawet jeśli kulawe i do zmiany: łuki klasyczne to sport, a bloczkowe będą sportem już za kilka lat. Za publiczną kasę można wspierać sport, ale nie np. grę w polo. Nie trzeba nikogo przekonywać, że to idiotyzm, ale jednak obowiązujący. Więc byłbym ostrożniejszy w nazywaniu (no, nie wprost) organizatorów faszystami. Może to nie ich wina.

A od kiedy to fundusze budzetowe ida na nagrody w takich imprezach? Nikt nie musi karku nadstawiac poniewaz nagrody przewaznie sa finansowane ze srodkow pozyskanych od sponsorow i ze startowego.
Ja tam nic przeciwko takiemu podzialowi bym nie mial ale niech bedzie w obie strony to znaczy Klasyki: nagroda 3000 startowe 200PLN, Bloczek: nagroda MARCHEWKA wpisowe 2 PLN :).

Witam serdecznie
Witaj ponownie Ptaszku ....
W swoim życiu organizowałem wielokrotnie wiele imprez masowych (ponad 200 uczestników) i wszystkie odbyły się bez pobierania wpisowego. Środki na imprezę dostawałem do sponsorów.
Drogi Kolego nie watpie w to ze organizowales imprezy masowe ale nie przeceniaj swoich mozliwosci, a jezeli jestes w stanie pozyskac fundusze i nie dolozyc do zawodow to proponuje skontaktowac sie z jakims klubem i zaoferowac swoja pomoc w pozyskaniu funduszy i przygotowaniu jakiejs fajnej imprezy luczniczej wolnej od oplaty startowej. Mysle ze porownywanie imprezy masowej  do zawodow luczniczych nie dokonca ma sens bez doswiadczen na zywym organizmie.   

Hassassin

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 343
Odp: Idzie zima. Łuki do szaf ?
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 13, 2008, 04:27:11 pm »
Kolego White Eagle,
Myślę, że reagujesz niezwykle emocjonalnie odbierając jako personalny przytyk humorystyczne sformułowanie adamc1. Netetykieta przewiduje, iż w internecie każdy jest sobie równy i stosuje się na forach formułę "TY". Dla mnie stwierdzenie "Ptaszek" wcale nie było obraźliwe a sposób w jaki odpowiedziałeś adamc1 - co najmniej niestosowny bądź niesmaczny.

Mnie często skracają mówiąc Hass albo i Husajn (:P). Jakoś nie widzę w tym obrazy, a raczej humorystyczne zdrobnienie. Wyluzuj proszę, bo na razie sprawiasz wrażenie strasznie nadętego i w moim mniemaniu nie przysparza Ci to sympatii.

Ideą tego forum jest wzajemne równe traktowanie, szacunek i dystans do pozałuczniczego życia (zdziwiłbyś się zapewne, ilu menedżerów czy dyrektorów poważnych firm "przestrzeliwuje" tu swój wolny czas). Zejdź więc na ziemię i otwórz się na słowa krytyki, bo to one pozwalają się nam rozwijać.
Pozdrawiam

PS. A ja jeszcze raz bardzo dziękuję adamc1 za pomoc w korekcie mojej postawy podczas jednych zawodów. Diametralnie poprawiło to moje wyniki, za co jestem i pozostanę wdzięczny. Prosta rzecz, a cieszy ;). A jeśli tylko zbiorę zespół albo będę mógł dołączyć do innego, to sam chętnie pojadę na te zawody. I tyle.
Łucznik wart jest tyle, co jego zapasowa cięciwa.

Bowtech Sentinel 60#
Barnett Ghost 410 185#

Abrat

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 122
Odp: Idzie zima. Łuki do szaf ?
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 16, 2008, 11:25:20 am »
Spokojnie panowie, myślę, że nikt nikogo nie chciał urazić.

A co do zawodów 3D zrobionych tanio to jest ten problem, że figury są drogie i tyle. Sponsorów dla łucznictwa (w moim przypadku jeszcze tradycyjnego) nie udało nam się znaleźć. Nie jesteśmy klubem piłkarskim  ;D choć już jednemu gościowi na odchodnym powiedziałem, że w sumie do fudbolówki też możemy strzelać, czemu nie  ;D.

Jeśli są wśród nas ludzie potrafiący znaleźć sponsorów, tak aby impreza była tania dla startujących i nie kończyła się finansową wtopą organizatorów to ja się bardzo cieszę. Jest parę pomysłów na przyszły rok do zorganizowania.

pozdrawiam
Andrzej
łuki: od sasa do lasa, najchętniej coś refleksyjnego

adamc1

  • Gość
Odp: Idzie zima. Łuki do szaf ?
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 17, 2008, 09:29:21 pm »
Wyraziłem się żartobliwie ( ptaszek )  ale takiej "miłej" odpowiedzi nie spodziewałem się, a widać powinienem.