Autor Wątek: Co jest nie tak....  (Przeczytany 3335 razy)

Pocoyo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Co jest nie tak....
« dnia: Styczeń 06, 2016, 09:30:29 pm »
 Po około miesiącu przerwy w ostatni weekend miałem okazje po strzelać. Czemu strzały grupują mi się na prawo i do góry od miejsca w które celowałem (środek krzyża w przypadku zdjęć poniżej)
1 zdjęcie strzelałem z 10m ( pierwszy pin w sklepie  podczas regulacji ustawiono na 10m)

2 zdjecie strzelałem z 20m pin 2

3 zdjęcie strzelałem z około 25m

Po dzisiejszym strzelaniu stwierdziłem, że celując pierwszym pinem strzały nie szły do góry od miejsca celowania gdy stałem na 19 metrach w prawo nadal schodzą. Łuk  mam ustaw na około 55 funtów a strzału to gamegetter 400.
PSE Stinger 3G

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Co jest nie tak....
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2016, 11:53:36 pm »
Łuk być może stracił ustawienia np pod wpływem temperatury lub np sznurki sie rozciągnęły. Ew. peep mógł się przesunąć. Zrób test na odchodzenie i ustaw prawidłowo celownik.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Co jest nie tak....
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2016, 09:21:02 am »
W moim przypadku przyczyną, banalną był gruby zimowy polar, który na siebie założyłem. Kotwiczę łuk do strzału praktyczne w linii barku no i jak się tak zimowo ubrałem to już nie byłem w stanie powtórzyć tego kotwiczenia + dodatkowo skręcenie majdanu spowodowane rękawiczką. Odpuszczam sobie strzelanie poniżej 5-8 w plusie, za grubo się muszę odziać i zamiast przyjemności jest walka ze sprzętem.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Co jest nie tak....
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2016, 05:36:26 pm »
gibber - zimową porą zawsze tak jest. Jak zakłądam troszkę więcej ubrań i strzałki inaczej się grupują. Ale to chyba normalne. Ja nie odpuszczam nawet grubo poniżej 0 bo to też frajda.
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

maciej6619

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 197
Odp: Co jest nie tak....
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2016, 11:15:12 am »
Stawiał bym na zmianę sylwetki pod wpływem zbyt dużej ilości garderoby. Spróbuj na kilka minut wyskoczyć z ciuszków do normalnej ilości w jakiej strzelałeś i będziesz miał odpowiedź czy ponownie regulować sprzęt czy to zmiana ułożenia pod wpływem ilości garderoby.
Mathews Apex 7
celownik CBE 3D
Shibuya Ultima
carbon one 500

Pocoyo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Co jest nie tak....
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2016, 08:34:20 pm »
Dzięki za wszystkie sugestie :) spróbuje wszystkich jutro jeśli pogoda będzie ładna to pójdę postrzelać i dam znać jak poszło:)
edzia:
 ech nie było kiedy postrzelać >:( muszę czekać do nast weekendu :(
 Edzia 2:)
 No  w końcu była okazja do postrzelania. Zrobiłem na odchodzenie i wyszło że 1 pinem dobrze się strzelało na około 20m już pin ustawiłem na 10m, jeszcze resztę muszę po ustawiać co 10m. Strzelałem też  na lekko i rzeczywiście coś jest w tych ciuchach bo strzały nie uciekały tak bardzo w prawo.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2016, 06:50:25 pm wysłana przez Pocoyo »
PSE Stinger 3G