Autor Wątek: 18m strzały wbijają się w matę pod kątem  (Przeczytany 8381 razy)

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: 18m strzały wbijają się w matę pod kątem
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 16, 2016, 10:08:19 am »
Postrzelałem dzisiaj rano z karbonka. Ustawiany w temperaturze 19 st. BH, DW, DL - w specyfikacji. Walił bullethole w teście papierowym. Po pól godzinie przy -2 st i efekty:
Wydłużony DL, jakieś 0,2 cala, wyraźnie czuć. BH zwiększyło się o jakieś 2mm (wyraźnie odstaje od tłumika), po powrocie zmierzyłem DW - 60,5 lbs, gdzie przy ustawianiu było 59,90 lbs.
Z racji, ze karbon to majdan się wydłużył, czyli inaczej mówiąc buss i control cable się skróciły i efekty podręcznikowe, jak w tabeli poniżej.

Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: 18m strzały wbijają się w matę pod kątem
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 13, 2016, 07:23:51 pm »
Koledzy pomóżcie z tym krzywym wbijaniem się strzał. Niestety okazało się,że wbijają mi się pod kątem zarówno na 20m jak i na 50 . Zawsze lotki są na prawo od miejsca wbicia się strzały. W pierwszym momencie myślałem,że to kwestia złego chwytu. Lekko go zmieniłem,jak mi się wydaje na prawidłowy i na jednym treningu wszystko było oki. Ucieszyłem się i myślałem,że jest już po kłopocie. Niestety na następnym treningu problem powrócił. Mimo,że starałem się trzymać łuk tak jak na tym poprzednim-gdzie było wszystko w porządku.
Próbuję w czasie treningu zmieniać ten uchwyt,ale nie przynosi to zbyt widocznych efektów. Czasen 1 czy 2 strzały na serię 12 strzał są prosto,ale niestety reszta pochylona.
Brakuje mi już trochę pomysłów. Na pewno kotwiczę powtarzalnie -tego jestem pewien. Czy przyczyną może byc owijka, którą owinołem grip. Nie pamietam dobrze,ale wydaje mi się że przez pewien czas miałem ten problem też na Suprze i chyba ustąpił jak zdjąłem owijkę. Ale tak na 100% nie jestem tego pewien.
Chwyt mam też prawidłowy(chodzi mi o ogólne zalecenia sposobu trzymania łuku podczas strzału). Nie trzymam gripu jak kija bejsbolowego,dłoń lekko skręcona na 11-stą. Próbowałem z ręką całkowicie otwartą(wszystkie palce nie dotykają gripu ) jak i z lekko stykającymi się z uchwytem. Wydawało mi się,że robię ten błąd że za bardzo dociskałem do gripu obszar dłoni pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym i nie dociskałem do gripu reszty dłoni. Teraz staram się to robic,ale niestety nic nie pomaga.
Może mielibyście jakies sugestie,co robię źle i jak to wyeliminować.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: 18m strzały wbijają się w matę pod kątem
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 13, 2016, 08:25:33 pm »
Paweł....nie wydaje mi się aby po 50m lotu strzały błędy strzelca miały jakikolwiek wpływ na to jak wbija się strzała w matę. Chyba że strzelasz nockiem do przodu ;) Możesz spróbować oklejenia helikalnego. Rotacja powinna lepiej stabilizować strzałę - chociaż to raczej tak dla poprawy samopoczucia.

U mnie strzałki krzywo wchodzą niekiedy w mate bo po prostu jest nie równa.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: 18m strzały wbijają się w matę pod kątem
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 13, 2016, 08:34:27 pm »
Tomku ale dlaczego jednego dnia 80 strzał wbija się prosto,a za 2 dni znów pod kątem ?. Próbowałem też z różnymi twardościami strzał. Strzelałem i z miększych (spin 450) i z twardszych (spin 340) i głownie z 400-tek. Efekt jest ten sam. Test na odchodzenie wyszedł bardzo dobrze,tak że nie wydaje mi się aby podstawka była przyczyną
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: 18m strzały wbijają się w matę pod kątem
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 13, 2016, 08:38:14 pm »
Spróbuj strzelać przez papier z 3m to będziesz wiedział wszystko na temat wyjścia strzały z łuku i szybko skorygujesz postawę.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.