Autor Wątek: Artur z Tychów Śląsk :)  (Przeczytany 3544 razy)

Artur Merge

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Artur Merge - Music Composer
Artur z Tychów Śląsk :)
« dnia: Listopad 30, 2015, 08:15:02 pm »
Witam bardzo serdecznie wszystkich czynnych obywateli tego forum. Na imie mam Artur, mieszkam w Tychach i mam 27 lat. Na co dzień pracuję (chyba jak większość z nas) , oraz pracuje  pracuję jako niezależny kopozytor i realizator muzyki filmowej (tak, tak to nazywam) to moja pasja i hobby i od jakiegoś czasu moją pasją jest łucznictwo...

Zaraził mnie ojciec przybliżając mi słowo "Łuk bloczkowy" Pochłoniety tematyką, garścią obejrzanych filmów na Youtube kupiłem łuczek na Allegro. Nie chciałem nic taniego, jak sławna tutaj i często wspominana Cobra. Nigdy nie strzelając z łuku bloczkowego zakupiłem łuk Poe Lang Hunger rex. Postrzelałem z neigo ponad miesiąc i mimo że nie miałem zielonego pojęcia o łucznictwie a nawet przyrządy do łuku musiałem poskłądać sam (wiadomo jaki był efekt) strzelałem i rajcowało mnie to coraz bardziej. W końcu stwierdziłem że chcę sprzedać ten sprzet i kupić łuk na którym bede mógł się uczyć i bedzie mi służył długie lata, jednocześnie dając jakąś jakość i poczucie że strzelam dobrym sprzętem i wszystkei błędy są z mojej winy.

Więc zacząłem polować na HOYT Charger. Niestety jak się okazało łuk już nie jest produkowany a w sklepie polecono mi HOYTa Powermax'a na 2016 rok. Zamówiłem w ciemno. W końcu o tej marce naczytałem się sporo jak o wiekszości Amerykańskich czołowych producentów. I tak od 2 tygodni jestem posiadaczem Hoyta Powermaxa :) :) I sobie strzelam. Wiem że to barddzo tani łuk ale posiadałem wczesniej Chińszczyznę za 1100pln i wydaje mi się że naet łuku z tak niskiej półki nie da się porównać do żadnego Chinola.

Ciekawi mnei czy ś atutaj ludzie z moich okolic z którymi można czasem wyjść w weekend postrzelać, nauczyć się czegoś więcej i świetnie się pobawić przy grillu albo samym strzelaniu. :)
Bardzo zależy mi aby poznac tu ludzi z którymi mógłbym dzielić swą nową pasję.


To ja.



A to moje oczko w głowie :)
 
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2015, 08:27:20 pm wysłana przez Artur Merge »

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Artur z Tychów Śląsk :)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 01, 2015, 10:05:02 pm »
Kolega Darek1982 z tego co pamietam jest z Twoich okolic. Do mnie czyli w okolice olkusza tez zapraszam lecz bardziej na wiosne. :-)
P.s gratulacje, sprzęt bardzo fajny. Pozdrawiam
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Artur z Tychów Śląsk :)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 02, 2015, 12:08:31 pm »
Najważniejsza jest pasja i to by hobby dawało masę radochy. A to czy strzela się z łuka za 1000 czy za 5000 nie jest najważniejsze. Zresztą nie wiem dlaczego piszesz ,że twój łuk jest bardzo tani.Z tego co się orientuję to kosztuje ponad 2K. Są firmowe łuki sporo tańsze. Powodzenia w strzelaniu z naprawdę fajnego sprzętu(choć ja wybrał bym coś z wiekszym ATA i BH  ;) ).
Witaj w gronie bloczkowców.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

kris111

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Artur z Tychów Śląsk :)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2015, 07:17:57 pm »
Witam jestem z Wadowic swego czasu pracowałem w Tychach nie ma tak daleko może kiedyś się zgadamy mam strzelnice przy domu,pozdrawiam, :)

Artur Merge

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Artur Merge - Music Composer
Odp: Artur z Tychów Śląsk :)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2015, 10:19:33 pm »
hah :) łuki myśliwskie wydają sie tansze od targetów. Mój łuk mimo wszystko drogi nie jest. ale chialem kupic coś co bedzie ze mną Lata :) Od samego poiczatku interesowaly mnei łuki myśliwskie, jestem typem człowieka ktory lubi survival. A Hoyt charger/Poeermax no zwyczajnie mnie zabił wyglądem :P Dalej dziesiątki filmów na YT,  informacji, for nangielskojęzycznych. I tak wyszło.

chetnie zgadał bym si ena jakies strzelanie. póki co raczkuje. dopeiro po wyplacie zameirzam zakupić konkretny osprzet do łuku. Strzały i podstawkę opadajacą. strzelam z 50funtów póki co choc naciagneicie łuku nei sprawi ami zadnych problemów. naucze się strzelac z 50 na strzalach idealnych dlamoejgo łuku i tej sily :) wtedy odpale go na 70 :) fajnei by było postrzelac z kimś kto ma o tym troche wieksze pojęcie niż ja i czegos sie nauczyc.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Artur z Tychów Śląsk :)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 06, 2015, 03:15:46 pm »
Pamiętaj tylko,ze jak przestawisz łuk z 50 na 70# to strzałki będą za miękkie. I mozna sobie zrobic kuku,chyba ze teraz strzelasz twardymi.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Darek1982

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
Odp: Artur z Tychów Śląsk :)
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 07, 2015, 01:10:25 pm »
Napisz na PW nr telefonu. Strzelam prawie co dzien w lesie kolo "lesniczowki" tam gdzie droga na papracany przy stadninie. Pozdrawiam i czekam na kontakt.
Nie moge sie nazwac doswiadczonym, ale zawsze lepiej strzelac z kims niz samemu. No i znam juz paru fajnych ludzi co wiedza co i jak. Sklepy, serwis itp mam namiary :)
Pozdrawiam i mam nadzieje ze do zobaczenia wkrótce
PSE StingerX 70# 29"

Artur Merge

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Artur Merge - Music Composer
Odp: Artur z Tychów Śląsk :)
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 09, 2015, 12:43:39 am »
aktualnei strzelam na 50. mam 4 strzały Easton gamegetter które Centrum łucznicze dodaje do łuku. Wydaje mi się ze są to strzały na 70. ALe to nei ważne. w tym tygodniu sprawie sobie komplet karbonowych strzał wlasnie pod 50funtówna dystanse 15-30m z dłuższymi lotkami to dopiero zacznę sie bawić. Wymienie też podstawkę pod strzałe na Ultra rest opadającą. Zakochalem się w tym łuku :)

Ma bardzo niskie BH, wiem że lepiej jest zaczynać z wyższym BH ale dla mnei to bez różnicy, bedzie po prostu mniej celnie ale bede wiedział dlaczego :) Sporo nauki przedemną :)

Ja ostatnio strzelalem na polanie koło budowy Aquaparku. aktualnei mam 2 zmiany wiec ciężko strzelać. ale weekend jak najbardziej mi odpowiada. Jesteśmy umówieni

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Artur z Tychów Śląsk :)
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 09, 2015, 12:56:09 am »
Raczej na odwrót, grubych i ciężkich GameGetterów powinieneś używać na krótkie dystanse, a cienkich karbonów z krótkimi lotkami na dalsze. Ale do takiego łuku i strzelania nie nastawionego na wyniki wystarczy komplet tanich carbonów do wszystkiego. No i nie powiedziałbym że ten Hoyt ma niskie BH ;) Ma niskie ATA.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2015, 01:01:25 am wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Artur Merge

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Artur Merge - Music Composer
Odp: Artur z Tychów Śląsk :)
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 10, 2015, 10:49:13 pm »
mialem na mysli to ze te gamegettery sa sporządzone raczej dla Hoyta z maksymalnym naciagiem 70#,  a nie dystans. :) Jutro zamierzam sporzadzić  komplet strzał na Easton Aftermath.