Autor Wątek: Adrian z Gdańska Wita  (Przeczytany 2978 razy)

Seraphim

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Adrian z Gdańska Wita
« dnia: Listopad 29, 2015, 07:22:45 pm »
Witam,

Mam ma imię Adrian i rozpoczynam przygodę z Łucznictwem. Zawsze mnie ciągnęło do tego - teraz pora na realizację siebie w tej dziedzinie.

Z tego co na wstępie poczytałem to na początek mogę zacząć od łuku Samick Polaris. Czy jakieś uwagi dla młodego adepta aby nie wpakować się w nie potrzebne koszta kupując coś ze względu ze jest w komplecie - wolę zapłacić raz za dobry sprzęt niż kilka razy mniejsze kwoty za to co potem wyrzucę.

Pozdrawiam Wszystkich

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Adrian z Gdańska Wita
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2015, 08:48:38 pm »
Gniezno wita. Jeśli chodzi o zestawy to lepiej kupić strzały karbonowe niż te co w zestawie, celowniki też są do d... No i ja wziąłem sobie do mojego polarisa jeszcze magnetyczną podstawkę zamiast tej plastikowej
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Seraphim

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Adrian z Gdańska Wita
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2015, 10:37:20 pm »
Czyli jak ze wszystkim - zestaw kompletujemy sobie sami :-)
Może ktoś polecić taki zestaw pod mnie ? 176 wzrostu i 70kg wagi siedzącej przy komputerze ^^ Więc muszę zacząć delikatnie :D
Truchtem na tory w ramach rozgrzewki i trening właściwy - jeszcze organizuje to wszystko :D

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Adrian z Gdańska Wita
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 29, 2015, 10:43:31 pm »
Budżet podaj to coś poradzimy
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Seraphim

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Adrian z Gdańska Wita
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 29, 2015, 10:52:02 pm »
Jeżeli chodzi o budżet to raczej mocno elastyczny - na początek nie chciałbym wydawać kilku kk na łuk i osprzęt ale też nie chce płacić za coś tylko dlatego że jest tanie i wyrzucę do kosza.

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Adrian z Gdańska Wita
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 29, 2015, 11:07:16 pm »
Chociaż tak plus minus coś
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Seraphim

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Adrian z Gdańska Wita
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 30, 2015, 02:56:29 am »
No nie wiem ile trzeba dać za zestaw początkowy 500-1000-1500 zl ?? Może być <1500


Seraphim

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Adrian z Gdańska Wita
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 02, 2015, 02:20:22 pm »
Przerażające jest ze w okolicach Gdańska nie ma hali gdzie były by organizowane treningi :-/ Wszędzie słyszę ze nie maja miejsca na tory łucznicze :-/

@Kaziu zestaw super - zabieram się do kompletowania jednak trochę się boję że nie będę miał kogo poprosić o instruktaż czy też ustawienie łuku :-(

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Adrian z Gdańska Wita
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 02, 2015, 05:43:22 pm »
Wstępnie sklep ci ustawi
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Seraphim

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Adrian z Gdańska Wita
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 07, 2015, 10:35:44 pm »
Kolejne pytanie mi się nasuwa - czy warto wydać więcej na maidan ?? Mój faworyt czyli http://sklep-robinhooda.pl/majdan-samick-vision-x-rh-25-czarny.html w kolorze czarno-niebieskim będzie dopiero dostępny na początku przyszłego roku. Ramiona znając życie zostaną względnie szybko zmienione gdyż moja kondycja musi się odnowić po tylu latach przy komputerze :D

Próbowałem Samick Polaris 70 z siła 24 i ręce mi drżały w pełnym naciągu - więc słabo ;(

Osprzęt co już tutaj wiele razy powtarzano można zawsze przełożyć na nowy łuk - czy warto zmienić celownik na polecany przez sklep http://www.sklep-robinhooda.pl/celownik-sportowy-naha-carbon-decut-8-32.html ??

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Adrian z Gdańska Wita
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 07, 2015, 10:59:50 pm »
W innych sklepach też mają ten majdan np w sklepluczniczy.pl
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Seraphim

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Adrian z Gdańska Wita
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 08, 2015, 12:04:36 am »
W innych sklepach też mają ten majdan np w sklepluczniczy.pl

Tak, sprawdzam inne sklepy jednak chciałbym poznać waszą opinię odnośnie moich niepewności :P

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Adrian z Gdańska Wita
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 08, 2015, 09:05:54 pm »
Jeżeli masz pieniądze to oczywiście że możesz kupić coś lepszego o ile wiem to raczej w tych tańszych majdanach zaleca się nie zakładać ramion silniejszych niż 40# z drugiej strony zanim dojdziesz do takiego naciągu to trochę minie co do tego celownika nie spotkałem się z nim tamten poleciłem bo go posiadam i jest całkiem ok lepiej chyba będzie kupić więcej strzał bo lubią początkowo zniknąć gdzieś w trawie i już się nie odnaleźć
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos