Autor Wątek: Łucznictwo Terenowe 3D 2008 rok  (Przeczytany 9767 razy)

adamc1

  • Gość
Łucznictwo Terenowe 3D 2008 rok
« dnia: Listopad 17, 2008, 06:24:13 pm »
Wieczory stają się coraz dłuższe, na przemyślenia przyszedł czas.

W roku 2008 co nieco zostało zorganizowane, część lepiej a część tak sobie.

Zacznijmy od tego lepiej:

Zostaliśmy pełnoprawnymi członkami EAA daje nam to prawo udziału w zawodach organizowanych w oparciu o regulaminy tej organizacji oraz braniu udziału w rozgrywkach Europejskich.

Dorobiliśmy się dwóch sędziów międzynarodowych, właściwie to oni dorobili się stosownych uprawnień.

Wymienię z nazwiska a nawet i z imienia :

    * Arkadiusz Gądro
    * Kamil Socha

Z dorobków materialnych pewna tajemnicza grupa z Jaworza ( Adam I Lucjan )zainwestowała w figury 3D swoje prywatne pieniądze lecz zwierzaki muszą się zwrócić i zarobić ponadto na wymianę ( twarde prawa rynku ) abyśmy mieli do czego strzelać w przyszłości.

Organizacyjne w tym roku planowany był  sześciorundowy Puchar Olzy oraz II Mistrzostwa Polski.

W mojej ocenie oraz porównując rundy zorganizowane przez naszych sąsiadów było super poza dwoma elementami :

    * niewydolność w sprawnym publikowaniu wyników ( mowa o rozdaniu medali dyplomów )
    * brak bilansu finansowego każda runda to około 1500zł strat które to były pokrywane z prywatnych kieszeni organizatorów. (o ile każdy liczy się z wkładem własnej pracy przy organizacji zawodów to niekoniecznie jest w stanie dopłacać do imprezy )

Co do wyników  został stworzony program do obsługi zawodów oparty na systemie bazodanowym i powinno zamieszanie związane z nimi zniknać w czasie najbliższych imprez.

Co do wtopek finansowych sponsorzy hmm sponsorzy są potrzebni inaczej trudno będzie podołać.

Wszystkich mających realne pomysły i możliwości zapraszamy do współpracy.

Ogólnie gorące podziękowania dla uczestników Zawodów Terenowych 3D za wspaniałą atmosferę .

Adam
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2008, 08:37:58 pm wysłana przez adamc1 »

kissielec

  • Gość
Odp: Łucznictwo Terenowe 3D 2008 rok
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 17, 2008, 08:14:40 pm »
Witaj Adamie,
wątek który założyłeś bardzo się jak sadzę na forum przyda i spodoba, bo każdy z nas ma pewnie swoje przemyślenia na temat tej rodzącej się u nas dyscypliny. Miniony rok był dla mnie rokiem w którym zacząłem entuzjastycznie bawić się łukiem i tak się złożyło, że udało mi się w rezultacie wziąć udział w kilku zorganizowanych imprezach. Nie znam turniejów w krajach zachodnich jak Niemcy, Austria, Hiszpania, ale na tle Czech i Słowacji, gdzie nie przeczę atmosfera była bardzo przyjacielska, turnieje polskie były zorganizowane doskonale. Szczególnie te w Jaworzu - pod względem układu, aranżacji i wysokiej trudności trasy (strzelania pod różnymi kątami, przez wawozy, strumienie, ze słońca w "czarny" cień lub odwrotnie, wdrapywanie się na ambony i drzewa,... :D), przygotowania miejsca do rozgrzewki i nowiutkich figur na okrasę  :).
Tak właśnie, ja - nowicjusz w tym sporcie, czytając regulaminy i realcje przed pierwszym startem - wyobrażałem sobie te dyscyplinę.
A o mankamentach w punktacjach, medalach i nagrodach - się nie wypowiadam, bo etap stawania na podiach, mam jeszcze przed sobą  ;D

Gdyby tak przyszłościowo udało się jeszcze bardziej zbliżyć do przepisów EAA, pod względem większej ilości sędziów, lepszej kontroli sprzętu i jego konfiguracji, przed startem oraz eliminacją nieprawidłowości polegających na tym, że niestety nie wszyscy uczestnicy wpisują się w zasadę dżentelmeńskiej samokontroli (widziałem parę drobiazgów w postaci doregulowywania na trasie celowników w kategorii HU, lub strzelanie niejednolicie oklejonymi strzałami, lub w ogóle różnymi strzałami,...itp).

W podsumowaniu, jeszcze raz wielkie podziękowania Gospodarzom wszystkich zawodów - za organizacyjny wysiłek oraz pozdrowienia dla wszystkich współuczestników.
 
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2008, 11:51:49 pm wysłana przez kissielec »