Autor Wątek: Problem z blaszką do podstawki Hamskea Micro Tune  (Przeczytany 2826 razy)

makato

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Problem z blaszką do podstawki Hamskea Micro Tune
« dnia: Listopad 25, 2015, 10:35:39 pm »
Chciałem popróbować szczęścia z podstawką na blaszce, więc skoro moja Hamskea ma taką możliwość to postanowiłem z niej skorzystać zamiast kupować kolejną podstawkę.
Niestety w komplecie mam blachę która, jest chyba za szeroka bo gdy na sucho przesuwam strzałę FMJ to lotki zahaczają o V blaszki. Mam coś takiego : http://www.hamskeaarchery.com/shop-hamskea/products.php?id=8&p=1&cat=9 .
Zamówiłem VAP V1 , skoro FMJ haczą to V1 się oskalpują .
Czy macie jakiś pomysł na wyjście z tej sytuacji ( adaptacja innych blaszek) bo ściąganie z USA potrwa ruski rok. Czy wersje blaszek na dwie śruby ( tak jak ta moja ) są znormalizowane czyli fi i rozstaw u innych producentów są identyczne czy też co marka to zupełnie inne wymiary.?
Łuk: Prime One STX36 59,5#,29"
Elite Energy 32, 62#,29"
Celownik: AXCEL Achieve Carbon CXL 31mm,
HHA Optimizer Lite King PIN 41mm
Podstawka: Vapor Trail Elite Micro,
AAE FerakShow
Spust: Stan: Shootoff, Just-X
Stab:B-Stinger Premier Plus 33

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Problem z blaszką do podstawki Hamskea Micro Tune
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2015, 11:05:09 pm »
Mi tez haczyło na sucho ale nie miało to żadnego wpływu na celność. Blacha podczas strzału tez nie stoi w miejscu tylko się ugina.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Problem z blaszką do podstawki Hamskea Micro Tune
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2015, 05:48:24 am »
Już zaczynałem cierpnąć po przeczytaniu tego tematu ale wątpię aby producent dał ciała w tej sprawie za taką kase
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

makato

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Problem z blaszką do podstawki Hamskea Micro Tune
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 26, 2015, 09:49:32 am »
Sorry Jacku ale pomimo twojego doświadczenia jakoś trudno mi zaakceptować twoje stanowisko.
Wszystkie instrukcje z jakimi się do tej pory spotkałem odnośnie blaszek jasno pokazywały prawidłowe wyjście strzały z V-ki blaszki. Nigdzie nie było mowy o tym że haczenie lotkami o V-ke jest dopuszczalne w jakiejkolwiek mierze.
Skoro mikro ruch ręką ma wpływ na celność to tym bardziej podskakująca na blaszce strzała będzie latała nie tam gdzie ja chcę.
Nawet tu na forum jest to świetnie zobrazowane : http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=16.msg46697#msg46697
Łuk: Prime One STX36 59,5#,29"
Elite Energy 32, 62#,29"
Celownik: AXCEL Achieve Carbon CXL 31mm,
HHA Optimizer Lite King PIN 41mm
Podstawka: Vapor Trail Elite Micro,
AAE FerakShow
Spust: Stan: Shootoff, Just-X
Stab:B-Stinger Premier Plus 33

makato

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Problem z blaszką do podstawki Hamskea Micro Tune
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 26, 2015, 09:51:39 am »
Pomierzyłem rozstaw otworów montażowych w blaszce od osi do osi = 11,7mm . Fi otworu to 3,3mm . Może jakieś inne znane wam blaszki mają podobne parametry?
Łuk: Prime One STX36 59,5#,29"
Elite Energy 32, 62#,29"
Celownik: AXCEL Achieve Carbon CXL 31mm,
HHA Optimizer Lite King PIN 41mm
Podstawka: Vapor Trail Elite Micro,
AAE FerakShow
Spust: Stan: Shootoff, Just-X
Stab:B-Stinger Premier Plus 33

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Problem z blaszką do podstawki Hamskea Micro Tune
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 26, 2015, 10:07:07 am »
ustaw TAK żeby 2 lotki płasko sunęły po blaszkach, tak jak pisze Jaco nie ma to większego wpływu, Każda blaszka nawet te Extra narrow są ciut szersze niż rozstaw lote, ja na normalnej blaszce narrow wpakowałem raz 6 IKSÓW, Vapami V1 ktorych rozstaw lotek był węższy  ( nawet od Exnarrow ). Cały świat strzela z tych blaszek, jak REO na takiej blaszce ( narrow ) wali MAXY to uwierz nie dla tego będzie ci gorzej szło ;)


pzdr.Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Problem z blaszką do podstawki Hamskea Micro Tune
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 26, 2015, 10:37:05 am »
Wydaje mi się, że wersje blaszek na 2 śruby są znormalizowane. Pewnie w zestawie masz blaszkę z szerszym rozstawem -pod strzały grubaski halowe. Ja bym kupił jedną blaszkę pod dwie śruby 0.10 Nie kosztuje tak wiele, a zawsze możesz dogadać się ze sklepem, że jak nie będzie pasować to zwrocisz. Chyba inaczej niż organoleptycznie nie przekonasz się, że blaszki innych producentów pasują do twojej podstawki. Albo napisz do Hamskea i spytaj ich o to. Zwykle takie firmy szybko odpowiadają.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

makato

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Łuk: Prime One STX36 59,5#,29"
Elite Energy 32, 62#,29"
Celownik: AXCEL Achieve Carbon CXL 31mm,
HHA Optimizer Lite King PIN 41mm
Podstawka: Vapor Trail Elite Micro,
AAE FerakShow
Spust: Stan: Shootoff, Just-X
Stab:B-Stinger Premier Plus 33

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Problem z blaszką do podstawki Hamskea Micro Tune
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 26, 2015, 11:13:39 am »
https://www.youtube.com/watch?v=ikGpIqlO5VQ

zobacz jak ta blacha szaleje po strzale :) ustaw lotki płasko do blachy i i tak ześlizgną się z całej podstawki, pokombinuj z kątem pochylenia itp. uwierz, że to nie przez blachę bedziesz miał gorsze wyniki ;), ona jest tak zrobiona i cała idea polega na tym, że to wszystko PRACUJE i się ugina a nie jest sztywne a strzała musi się przemknąć niepostrzeżenie lotkami miedzy koncami blachy ;). Mało tego układ jest powtarzalny ;)


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Problem z blaszką do podstawki Hamskea Micro Tune
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 26, 2015, 12:14:50 pm »
Ale czy w ogóle próbowałeś strzelic,czy tylko na sucho. Ja bym na twoim miejscu strzelił przynajmniej z raz i zobaczył czy haczy. No bo tak ,to w zasadzie cały czas teoretyzujemy. Fajne masz te blaszki. Ta druga powinna pomóc, jak strzałki za często by ci spadały podczas naciagania. Według mnie ,sądząc po grubości są to blaszki do ciezkich ,grubych strzał indoor. Po prostu w zestawie nie ma blachy 0.10 z mniejszym rozstawem.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Problem z blaszką do podstawki Hamskea Micro Tune
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 26, 2015, 12:14:58 pm »
Sorry Jacku ale pomimo twojego doświadczenia jakoś trudno mi zaakceptować twoje stanowisko.
Wszystkie instrukcje z jakimi się do tej pory spotkałem odnośnie blaszek jasno pokazywały prawidłowe wyjście strzały z V-ki blaszki.

Instrukcje instrukcjami praktyka praktyką, u mnie blacha szersza niż lotki była tak samo celna jak opadająca i na takiej konfiguracji zrobiłem swoje najwyższe wyniki ;) I raczej ciężko mi uwierzyć że wszyscy stosują blachy węższe niż rozstaw lotek. Ta przestrzeń miedzy lotkami jest przecież bardzo wąska na cienkich strzałkach, ma może ze 3mm. Nie wyobrażałbym sobie naciągania na tak cienkiej blaszce.
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2015, 12:23:20 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)