Autor Wątek: Wymagający Łuk  (Przeczytany 10102 razy)

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Wymagający Łuk
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 24, 2015, 08:21:27 pm »
40 to za silne nie polecam będziesz się męczył ciężko będzie celować i tylko będzie frustracja zamiast radości ciężko będzie Ci o powtarzalność bo ręce będą drzaly moim zdaniem max 32 to już dość silne ramiona można daleko strzelać. W Polsce nie wolno polować z łukiem. Kup sobie też ochraniacz na palce i przedramie jak będziesz zamawiał co do strzał to polecam easton inspire spin i długość dobiorą ci w sklepie jak zadzwonisz.
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

OlympicWarrior

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Wymagający Łuk
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 24, 2015, 08:33:09 pm »
Z naciągiem postanowione. Najwyżej zwrócę i wezmę o mniejszym naciągu, w co wątpię że do tego dojdzie :) Strzelałem z naciągu 15 kg. bez najmniejszego problemu to te 3 kg. więcej dla mnie nie zrobią większej różnicy. Ale zobaczymy. Te strzały jak napisał producent, nadają się do maks. 20 funtów.

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Wymagający Łuk
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 24, 2015, 08:54:17 pm »
Nagraj filmik jak dostaniesz sprzęt to chętnie pooglądam. Pełen naciąg...policz do dziesięciu i zwolnienie cięciwy :) Ciekawe czy będzie stabilnie czy wyjdzie z tego pokaz parkinsona ;)
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

szwed

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Wymagający Łuk
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 24, 2015, 10:08:36 pm »
Koniecznie wrzuć filmik, jak strzelasz z tego "zabójczego" łuku te 70 metrów :)

OlympicWarrior

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Wymagający Łuk
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 24, 2015, 10:17:54 pm »
Jeżeli chcecie przyjaciele zobaczyć filmik, to śledźcie ten temat od 10 grudnia, gdyż na wypłatę zamierzam zakupić cały sprzęt.

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Wymagający Łuk
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 25, 2015, 12:34:11 pm »
Tylko że Kolega pisze iż strzelał już z łuku o naciągu 15 kg stawiam że 32 # to może da radę ale trochę będą mięśnie bolały na początku i pewnie z miesiąc więcej zajmie jakieś w miarę skupienie
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

TreQ

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 265
    • XMS Multigaming
Odp: Wymagający Łuk
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 25, 2015, 05:36:31 pm »
AyE!
Te strzały jak napisał producent, nadają się do maks. 20 funtów.

No nie do końca, strzały określa parametr "spine" czyli ugięcie występujące pod wpływem siły bezwładności przy wyjściu z łuku (patrz ----> paradoks łucznika). Generalnie im wyższy spine tym łatwiej ugina się strzała i do lżejszego (słabszego) łuku jest dopasowana. Nie wiem skąd masz informacje że te strzały są przeznaczone do max 20# łuków. Ja korzystam z 30# Polarisa, i strzał Easton Inspire 30.5" o parametrze spine 630. Jestem bardzo zadowolony z tego zestawienia. Eastony moim (ale nie tylko moim) zdaniem oferują optymalny stosunek cena / jakość (dla początkującego łucznika).

Pozdrawiam! 
Ludzie kiedyś byli bliżsi sobie... Musieli. Broń nie niosła tak daleko.
Dzidownica: Samick Polaris 30# 70" Dzidy: Easton Inspire 630
FB: Grupa Łucznicza "Sagittarius"
www.lucznicy.dl.pl - Mapka łuczników

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Wymagający Łuk
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 25, 2015, 05:46:58 pm »
Używam dokładnie tych samych strzał co Kolega TreQ w klasyku #30 - pełne zadowolenie
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

OlympicWarrior

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Wymagający Łuk
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 25, 2015, 06:01:52 pm »
Strzały są fajne, serio, cena, jakość i w ogóle... Ale nic się nie stanie przy strzelaniu z łuku o naciągu 40# ?

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Wymagający Łuk
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 25, 2015, 06:52:13 pm »
Tu masz shaft selector z Eastona to sobie sprawdź: http://www.eastonarchery.com/products/selector/T6

Na dole wybierasz Recurve...siłę łuku i długość naciągu i GO.

Wg mnie Easton Inspire 630 są za miękkie na #40. Niby są dedykowane w przedziale 32-36. Na jednym z forów angielskich wyczytałem że tak na oko to każde #4 więcej to spine o 100 mniej. Wynikało by z tego że u Ciebie powinno być ~500.

Jak chcesz wiedzieć dokładnie to każdy ze sklepów łuczniczych nawet internetowych ma oprogramowanie którym dobierze Ci prawidłowo strzały jak mu podasz długość naciągu i siłę łuku. I tą ostatnia opcję najbardziej polecam.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Wymagający Łuk
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 25, 2015, 06:52:59 pm »
Ja używam ich przy moim polarisie 32# od lipca tylko jedna uległa zniszczeniu przy trafieniu w kamień a tak pozostałe 11 bez zarzutu więc na pewno wytrzymają i 40 # tylko podaj w sklepie jakie długie no i jakie ramiona żeby dobrali spin
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

OlympicWarrior

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Wymagający Łuk
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 25, 2015, 07:49:33 pm »
Czyli postanowione:
Łuk - Cartel Fantom 70" 40#
Strzały - Zapytam producenta jakie poleca do tego łuku.
+ filmik z relacji strzelania do celu :)
Dzięki przyjaciele, obserwujcie ten temat od 10 grudnia, pojawi się wtedy filmik, i ocenicie jak to wygląda.

scibor1

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
Odp: Wymagający Łuk
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 25, 2015, 10:10:20 pm »
Tylko że Kolega pisze iż strzelał już z łuku o naciągu 15 kg stawiam że 32 # to może da radę ale trochę będą mięśnie bolały na początku i pewnie z miesiąc więcej zajmie jakieś w miarę skupienie

Nie wiemy, jakie kolega ma warunki fizyczne.
Ja tam jestem przeciętniakiem jeśli chodzi o tężyznę fizyczną (nawet z minusem;)), ale półtora roku temu zaczynałem od olimpijczyka 36# , po kilku miesiącach przesiadłem się na docelowego huntera 45#. I nie odczuwam z tego powodu żadnego dyskomfortu ani też krzywdy sobie nie zrobiłem (no pomijając na początku siniaki na przedramieniu;p)
Na 70# raczej bym się nie porwał (no chyba, że w bloczku), bo to ponad moje zdroworozsądkowe możliwości, ale dla kogoś innego może to być jak najbardziej wykonalne.
Martin Saber TD

OlympicWarrior

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Wymagający Łuk
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 01, 2015, 02:30:50 pm »
A, jeszcze jedna kwestia - jaki kołczan polecacie na ten łuk? Mnie osobiście podobają się te montowane do łuku. Tylko pytanie - czy da radę zamontować go do tego łuku:
http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/13,cartel-fantom-zestaw-wyczynowy



Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Wymagający Łuk
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 01, 2015, 02:37:00 pm »
Odradzam, takie kołczany są niepraktyczne do strzelania rekreacyjnego i maja więcej wad niż zalet. Mieszczą za mało strzał a wpinanie ich za każdym razem jest niepraktyczne. Do tego to zbędna masa na łuku i zwiększona podatność na wiatr. Kup sobie zwykły kołczan sportowy do pasa.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2015, 02:40:19 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)