Autor Wątek: Sponsor  (Przeczytany 7482 razy)

matrix

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 282
Odp: Sponsor
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 20, 2015, 09:43:56 pm »
Na ten temat można sporo dyskutować. Nie każdy jest jakimś prezesem banku aby pozwolić sobie na wydanie tyle kasy na sprzęt. Aktualnie dla mnie dla "młodzika" każdy grosz się liczy aby tylko nazbierac na wymarzonego RPM. 
Łuk-  Bowtech RPM 73,2# 28''
Celownik- Viper Predator Micro Realtree 5 pin
Podstawka- Quad HDX
Strzały- Axis N-Fuse 300 26,2''
Stabilizator- Latarka Nitecore CG6 Green
Spust- T.R.U Ball Hornet
Dalmierz- Bushnell Tour V2
Camera Shot Track HD

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Sponsor
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 20, 2015, 11:29:18 pm »
Mówimy ogólnie a nie kogo na co stać ;). I co by nie mówić kogo stać czy nie to w całej zabawie łuczniczej sprzęt nie jest właściwie drogi i relatywnie tani w utrzymaniu


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Sponsor
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 21, 2015, 09:37:32 am »
Jak to się stało?
Przykro mi to słyszeć tym bardziej, ze strzelasz z takiego samego łuku jak mój...

Chciałem skrócić długość naciągu i jedna ze śrub była przyblokowana, więc musiałem naciągnąć łuk... no i poszło...

@matrix - owszem, od czegoś trzeba zacząć, zwłaszcza, że nie ma sensu wydawać tysięcy złotych jak nie wiesz czy Cię to wciągnie.
@Łukasz - prawda, jak ktoś dba o sprzęt i nie rozwala strzał co tydzień to można długo cieszyć się sprzętem bez dokładania :)
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Sponsor
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 21, 2015, 10:11:52 am »
Akurat strzały to ten element który wlicza się w cenę eksploatacji ;), i bez przesadzy długo można strzelać kompletem, ale zakup raz na sezon nowego kompletu nie powinien być jakimś większym problemem.

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Hassassin

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 343
Odp: Sponsor
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 18, 2015, 08:08:57 am »
Odnośnie pierwotnego pytania i tematu wątku narzuconego przez autora:

Przez 3 lata miałem sponsora. W sumie dwóch. Były to dwie firmy - z branży telekomunikacyjnej oraz finansowej. Calkowity sponsoring zamknął sie w kwocie ok 20.000 zł i w całości został przeze mnie spożytkowany na pokrycie kosztów sprzętu sportowego, warsztatowego oraz transportu i wpisowego na zawody.

O pierwszego sponsora zabiegałem ok. 2 lat. Przełomem okazał się sukces w postaci złota na mistrzostwach Polski. Wtedy poszło jak po maśle. Drugiego sponsora zdobyłem w 2013 roku i jego wsparcie miałem do ok maja 2015.

Kluczowym elementem poszukiwania sponsora, obok sukcesów i uwiarygodnienia sie referencjami, np. klubów są konkretne korzyści jakie osiagnie z tego sponsor:
- gdzie odbywaja sie zawody, dla kogo, kto oglada
- jakie media relacjonuja, jaka jest ich ogladalnosc i poczytnosc
- czy widzowie i zawodnicy naleza do potencjalnej grupy docelowych klientow sponsora
- czy sponsor prowadzi dzialania CSR, moze ma zdefiniowane wlasne programy  - jak nasz sponsoring moglby sie w nie wpisac
- rzetelnie i czytelnie przygotowany budzet - brak przesady z kosztami w obie strony, ani za duzo, ani zbyt purystycznie. Najwyzej dostaniemy nizsza kwote
- reszta spraw, jak odziez czy implementacja loga to juz sa pierdolety.

Coraz wiecej firm odchodzi od sponsorowania sportu, jednak slyszac o dyscyplinie jaka reprezentujemy sa sklonni sie przelamac. Wspomniana przez kolegow wczesniej niska frekwencja i medialnosc lucznictwa, nie wplywa niestety pozytywnie na tempo znalezienia potencjalnego sponsora.
W razie czego chetnie pomoge lub odpowiem na pytania. Na pewno zachowqly mi sie gdzies wszystkie dokumenty, oferty czy pliki z budzetami.
Milego dnia
Łucznik wart jest tyle, co jego zapasowa cięciwa.

Bowtech Sentinel 60#
Barnett Ghost 410 185#