Autor Wątek: Golf- moje hobby  (Przeczytany 2560 razy)

golfman

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Golf- moje hobby
« dnia: Październik 01, 2015, 10:01:03 am »
Hej
Piszę tu, aby zaprzeczyć mitom związanym z golfem, jak również zainteresować was tą dyscypliną sportu. Jednym z największych mitów, jaki pojawia się wokół golfa to wydatki, chodzą plotki, że jest to dyscyplina tylko dla osób bogatych, a tak naprawdę roczny koszt gry na polu golfowym to cena tygodniowego wyjazdu w góry, a pierwsze kije można kupić za kilkaset złoty. Golf jest to sport dla każdego, dzięki niemu kształtuje się nasz charakter, uczy szacunku do innych zawodników. Grając w golfa, musimy się wykazać zaradnością i pomysłowością, zwłaszcza kiedy należy wybić piłkę z piasku lub wysokiej trawy. Na polu są różne przeszkody i trzeba wykazać się dużym sprytem w ich ominięciu. Przy pomocy tej dyscypliny nauczysz się pokory i nieustępliwości, ponieważ nie da się uzyskać super wyników na początku gry. Potrzeba czasu i zacięcia, aby piłka wpadła do dołka w paru uderzeniach.
 Jeżeli chcesz się o coś spytać to pisz w komentarzach a postaram się odpowiedzieć:)
Zapraszam do związku golfistów tutaj: http://zwiazekgolfistow.pl

HULK

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 237
Odp: Golf- moje hobby
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2015, 10:24:49 am »
Potwierdzam. Też gram w golfa. To tak jakby machać stabem heheh ;)
Fajna gra i wbrew pozorom potrafi zmęczyć. A cenowo jak dla mnie dużo tańsza niż łucznictwo :P
Łuk - Mathews Halon X COMP 60#
Celownik - AXCEL Achieve CARBON Lock BLUE RH 9" + scope AV-41 PLUS
Podstawka - Hamskey Hibrid PRO
Spust - Stan SX3 Large
--
Były - HOYT PRO EDGE ELITE, BOWTECH CPXL

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Golf- moje hobby
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2015, 10:58:20 am »
Ja od dawna przymierzam się, żeby spróbować, ale blokuje mnie kwestia dojazdów.
Klub łuczniczy mam jednak pod domem, a dojazd do najbliższego pola golfowego zająłby mi 30-40 minut w jedną stronę :/

Ale kiedyś na pewno spróbuję :)
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Golf- moje hobby
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2015, 04:18:59 pm »
To jest własnie to. Ja raz się "bawiłem" w golfa bo grą tego nie można nazwać będąc na dużym polu w Hiszpanii. Kolega brata tam mieszka i często grywa. Były kije....wózek...zabawa. No ale jak kolega wyżej zaznaczył...tak samo i ja nie mam szans sobie pograć bez wyjazdu kilkadziesiąt km. Taki mamy klimat. Dobrze chociaż że te Orliki porobili.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.