Autor Wątek: Ginące strzały problem  (Przeczytany 18250 razy)

Shyb

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Ginące strzały problem
« dnia: Wrzesień 11, 2015, 10:21:15 am »
Witam, ponad tydzień temu zacząłem swoją przygodę ze strzelaniem i juz mam pierwsze problemy a dokładniej..
Podczas strzelania w tarcze z paru styropianowe leżąca na ziemi strzały które przeleciał nad tarcza były ledwo widoczne w ziemi a niektórych się dość dużo naszukalem(całe chowaly się w trawie). Myślałem że jak zrobię tarcze wyżej bd lepiej, ale nic z tego. obecnie góra tarczy( trójnóg z 2 belkami slomy) jest na wysokości około 2m a przestrzelone strzały również się chowają. Czy to wina strzały czy moja? Dobrze myślę że cięższy grot by pomógł? z 5 strzał zgubiłem 3 i w jednej uruszona wpinka na cięciwe a niezbyt mam fundusze na zakup strzał za 20 zł co tydzień..

Mój sprzęt to samick fieldbow red fox 64# 25kg i strzały easton inspire..

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Ginące strzały problem
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 11, 2015, 10:38:35 am »
Jeśli dobrze zrozumiałem to strzelasz w styropian, a on nie zmniejszy prędkości strzały na tyle, żeby nie wbijała się cała w ziemię.
Nie napisałeś na jaką odległość strzelasz i na ile masz naciągnięty łuk.

Ja również strzelam od niedawna, ale najpierw zaczynałem strzelać na 5m, potem na 10, a po regulacji celownika strzelam teraz na 18-20m.
I jeszcze ani razu nie przestrzeliłem tarczy, ale do 20m strzały lecą praktycznie tak samo jak na 10m.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
Odp: Ginące strzały problem
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 11, 2015, 12:00:31 pm »
Spraw sobie tarczę z czyściwa to strzały nie będą przelatywać. To jest najtańsza opcja. Wystarczy zakupić na alledrogo czyściwo sprasowane owijasz to dodatkowo streczem i tarcza jak ta lala.

TreQ

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 265
    • XMS Multigaming
Odp: Ginące strzały problem
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 11, 2015, 12:28:41 pm »
AyE!

Dobra tarcza to podstawa - jak kolega Sonix napisał wcześniej - tarcza z czyściwa sprawdza się wyśmienicie. Drugą sprawą jest, że jeśli nie będziesz w tarczę trafiał to nawet najlepsza niewiele Ci pomoże. Rozwiązaniem jest strzałochwyt. Zobacz w ten >> KLIK << link, znajdziesz tam dyskusję na temat tarczy i strzałochwytów.

Pozdrawiam!
Ludzie kiedyś byli bliżsi sobie... Musieli. Broń nie niosła tak daleko.
Dzidownica: Samick Polaris 30# 70" Dzidy: Easton Inspire 630
FB: Grupa Łucznicza "Sagittarius"
www.lucznicy.dl.pl - Mapka łuczników

Shyb

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Ginące strzały problem
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 11, 2015, 12:49:09 pm »
Chodzi mi o strzały które omijają bo ogólnie to tarcza wychwytuje wszystko ale jak poleca nad co co jakiś czas mi się zdarzy to mam problem.. juz 3 godziny szukam i żadnej nie mogę znaleźć.. z 3 strzał z jednej serii strzałów mam jedną.. I głupio tak jedna strzelać. Jeszcze ich poszukam ale coś widzi mi się ze bd ciężko.


strzelam na 15-20m łuk prawie do maxa naciagniety.. zdarza mi się przeciągnąć 80cm strzale.. najdłuższa strzale jaka mieli w sklepie mi dali

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Ginące strzały problem
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 11, 2015, 12:52:53 pm »
Panowie mata, a nie tarcza ;) No niestety tak się dzieje że strzały wchodzą w ziemię, szczególnie z tak silnego łuku jak 25 kg. Jedyny sposób to trafiać za każdym razem, albo jakiś rozbudowany strzałochwyt. No i 3 strzały to zdecydowanie za mało, z 12 w komplecie trzeba mieć.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Ginące strzały problem
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 11, 2015, 12:54:45 pm »
to pewnie masz trochę za miękki ten łuk, ale jak strzałki lecą poza matą to może rozwieś na lince jakąś zasłonę, szmatę czy inne cos, byle ten materiął nie był napięty tylko luźny, można też kupić specjalne siatki do włapywania strzał.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Shyb

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Ginące strzały problem
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 11, 2015, 01:11:09 pm »
No to jak wyczytałem w liku TreQa to chyba jakiś dywan zostaje mi rozwiesić do łapania strzał a akurat jeden mam.. a propo 12 strzał to chciałbym tyle mieć tylko to już prawie 250 zł a całe fundusze poszły na łuk i te 5 strzał :(

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Ginące strzały problem
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 11, 2015, 02:36:42 pm »
Ja też zacząłem strzelać od niedawna zgubiłem dwie strzały i postanowiłem zmienić miejsce strzelania teraz jest to żwirownia zdecydowanie łatwiej wytrzymać strzałe z kupy piachu niż szukać w trawie
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

TreQ

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 265
    • XMS Multigaming
Odp: Ginące strzały problem
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 11, 2015, 08:36:23 pm »
AyE!

Jeden dywan to za mało. W moim przypadku, przy używaniu lekkiego łuku 22# 100% strzał zatrzymywały 3 warstwy materiału, ważne żeby luźno sobie zwisały. Przy silniejszych łukach będzie to zapewne odpowiednio więcej warstw.

@KAZIU - strzałochwyt rozwiązuje też  i Twój problem, a przy okazji nie niszczy strzał.

Pozdrawiam!
Ludzie kiedyś byli bliżsi sobie... Musieli. Broń nie niosła tak daleko.
Dzidownica: Samick Polaris 30# 70" Dzidy: Easton Inspire 630
FB: Grupa Łucznicza "Sagittarius"
www.lucznicy.dl.pl - Mapka łuczników

spite

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 216
Odp: Ginące strzały problem
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 11, 2015, 09:00:38 pm »
mnie na początku też frustrowało jak z 40m co jakiś czas jakaś strzała mi umykała w trawę.
Poradziłem sobie tak że wyszkoliłem psa na szukanie strzał :)
100% skuteczność :)

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Ginące strzały problem
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 11, 2015, 09:14:00 pm »
Możliwe że rozwiązuje tylko lepiej jak się go ustawi i on jest bo każdorazowo go ustawiać to trochę i problem z czasem i transportem
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: Ginące strzały problem
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 19, 2015, 12:16:08 pm »
Najlepiej znajdź sobie miejscówkę z górką (jakiś nasyp albo coś). Stawiasz matę tuż przed i jak coś poleci wyżej to się w górce zatrzyma. Dla komfortu możesz jeszcze oczyścić z trawy tuż przed i za matą...
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

HULK

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 237
Odp: Ginące strzały problem
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 20, 2015, 08:25:43 am »
Chce tego psa!!! Mam 14 vapów i 8 eastonów za tarczą gdzieś, więc parę złotych w trawie leży hehe. Na szczęście już nie zdarzają mi się takie przypadłości ;))
Łuk - Mathews Halon X COMP 60#
Celownik - AXCEL Achieve CARBON Lock BLUE RH 9" + scope AV-41 PLUS
Podstawka - Hamskey Hibrid PRO
Spust - Stan SX3 Large
--
Były - HOYT PRO EDGE ELITE, BOWTECH CPXL

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Ginące strzały problem
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 20, 2015, 08:44:14 am »
Dlatego najlepsze miejsca do strzelania to takie bez trawy. Trawa jest zła i pożera strzały bo inaczej nie potrafię wyjaśnić gdzie one są:-) :-)
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos