Autor Wątek: Jak to jest z tymi łopatkami?  (Przeczytany 16007 razy)

lukaskolista

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Jak to jest z tymi łopatkami?
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 04, 2015, 11:43:56 am »
Łukasz - za nagranie jestem wdziędzny, jednak ciężko wywnioskować z niego, jak pracują mięśnie pleców. Pisałeś o biomechanice:
Cytuj
Wg mnie nie ma co na siłę wplatać łaciny a całość trzeba uprościć wręcz do BÓLU, jakby każdy był tu studentem medycyny fizjoterapii gdzie przyłożył się faktycznie do anatomii i biomechaniki ( a ja jako chyba jako nieliczny na roku to zrobiłem, jak nie nawet byłem z tego najlepszy ), to można zmienić ciut poziom dyskusji, ale jak tłumaczę pacjentom np rezonans magnetyczny i mimo, że robię to na maxa prosto używając polskich nazw to i tak patrzą się na mnie w większości jak ciele w malowane wrota ;).
Właśnie na profesjonalnym i szczegółowym tłumaczeniu mi zależy, jeżeli miałbym problemy ze zrozumieniem takiego opisu, to bym sobie poszukał znaczenia poszczególnych terminów, ew. dopytał. Jak kogoś nie interesuje tłumaczenie na takim szczegółowym poziomie, to przecież czytać nie musi, ale mnie to jak najbardziej interesuje.

Cytuj
Czy jak lekarz zapyta ciebie co cię boli albo po prosi o opisanie mu twoich problemów to zaczynasz nawijać mu po chińsku ;) czy starasz się przekazać mu w prost możliwie najjaśniej to co masz do przekazani
po chińsku to by lekarz pewnie nie zrozumiał :) jak rozmawiam z innym fachowcem z branży, to używam fachowej terminologii, do strzelania z łuku wykorzystujemy własne ciało, więc nie widzę problemu w używaniu zaawansowanej terminologii z tym związanej.

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Jak to jest z tymi łopatkami?
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 04, 2015, 12:29:17 pm »
ja nagrywając filmik nie mówiłem jak mają zachowywać się plecy a jak działa mechanizm wyzwalania samego strzału ;). niestety ciężko mi bedzie nakręcić filmik z plecami w roli głównej i strzelaniu jednocześnie ;). natomiast plecy barki itp można podzielić właściwie na 3 części, bark który trzyma łuk bark który naciąga łuk oraz same plecy, do tego można dodać rotację barku łucznego jak i całego ramienia, pozycja łokcia, nadgarstka i samej dłoni, choć tutaj jest kilka opcji jak ludzie strzelają ;). Dalej uważam, że sam opis bez pokazu będzie słaby ;).




pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

lukaskolista

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Jak to jest z tymi łopatkami?
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 04, 2015, 12:31:23 pm »
Jeżeli możesz, to jednak poproszę o opis. Dobrze napisany opis na pewno wystarczy.

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Jak to jest z tymi łopatkami?
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 04, 2015, 12:51:53 pm »
Może ogarnę filmik z opisem ale nie wiem czy dziś, bo weekend się zaczyna ;)

pisania jest sporo a film ułatwi całość.

ps. Skąd jesteś ?

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

lukaskolista

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Jak to jest z tymi łopatkami?
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 04, 2015, 03:01:08 pm »
Katowice

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Jak to jest z tymi łopatkami?
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 04, 2015, 04:10:52 pm »
Daleko ;), chyba że wybierasz się nad morze ;)

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350