Autor Wątek: Celowanie  (Przeczytany 77461 razy)

White Eagle

  • Gość
Odp: Celowanie
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 13, 2007, 06:13:09 pm »
Witam ponownie.
Strzelałem przez ciekawość i z lewego oka ale wolę prawe.
Dodam jeszcze dla ciekawości, że gdy miałem już ponad 20 lat to postanowiłem nauczyć się pisać lewą ręką od prawej do lewej strony i tak, aby trzeba było czytać w lusterku. Miałem wielką frajdę gdy już pisałem dosyć szybko. Zawsze interesowała mnie pisownia i pisanie i normalnie pisze gotyckiem frakturą i teksturą, tak dla siebie. No i oczywiście osiądałem odpowiednie efekty u niewiast, gdy pisałem taki list :D. Polecam bardzo działa


Pozdrawiam serdecznie

Qurasek4

  • Gość
Odp: Celowanie
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 05, 2007, 11:18:38 pm »
Z twoim celowaniem to duzy problem.Ja strzelalem ze wszyskiego opruczczolgu iarmaty.Zlukiem bloczkowym param sie od dwoch lat. Moje doswiadczenie w dzidzinie strzeleckiej podpowiada mi ze tu chyba musisz przelozyc swoj problem na kupno luku dla lewo recznych. :-[

Qurasek4

  • Gość
Odp: Celowanie
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 06, 2007, 11:21:43 pm »
Pisalem juz ocelowaniu a i otym ze strzelalem ze wszyskiego.Moj wodz z army gdy uczylem sie strzelac z pistoletu w ogule nie kazal mi mruzyc ani zamykac lewego oka bo to meczy nerw wzrokowy, noi tu wspomogla mnie czarna nalepka na szybe w brylach .I jak po pracy jestem zmeczony to jeszcze z tego korzystam w trakcie strzelania.Takrze i ja pod propozycja opaski sie podpisuje.

JayoZ

  • Gość
Odp: Celowanie
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 24, 2008, 11:04:50 pm »
Witam jestem totalnym laikiem w łucznictwie, i mam problem jak celować i jak dobrze ustawić celownik... wiem że te pytanie jest troszkę dziwne proszę o odpowiedz albo na forum albo na maila bart100larski@o2.pl z góry dziękuję

Hungry

  • Gość
Odp: Celowanie
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 11, 2008, 10:26:05 am »
Panowie,
Jedynym poprawnym kryterium wyboru łuku lewo/praworęcznego jest oko dominujące.
Tak mówi teoria łucznictwa, można to wyczytać w każdej książce na ten temat i nie ma się co zastanawiać czy może być inaczej. No chyba, że ktoś chce sobie poeksperymentować  :)

Z tego co wiem jest jeden łuk używany leworęczny w Łuksporcie u Adama Pazdyki.

Pozdro

Odie

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
Odp: Celowanie
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 12, 2008, 12:49:31 pm »
Czesc,

Ja mam lewe oko dominujace a jestem praworeczny.
Musialem sie przestawic - dalo sie. Troche pocwiczysz i zacznie wychodzic :).

A komfort przy celowaniu duuuzo wiekszy.

Pozdr
1. 21'' "Warf" Black Jenings Lightning  / Samick Universal Glass - 32#@28
2. 23'' Hoyt Radian / Win & Win Winus - 34#@28
3. Dwa "Bisoki" - angielskie z malym refleksem - 34 & 41#@28
Strzaly: Easton Redline oraz swierkowe  :)