Autor Wątek: Nowy łuk myśliwski  (Przeczytany 7485 razy)

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Nowy łuk myśliwski
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 28, 2015, 09:26:30 am »
Ja Elite kupowałem z USA w 2012r i jestem bardzo zadowolony ale chodzi mi po glowie szybszy model Elite bądź Strother lub inny wynalazek.
Ogólnie Elite możesz kupic w naszych krajowych sklepach u Dawida widzę, że są na stronie:
http://sklepluczniczy.pl/839-luki-bloczkowe-elite-archery-sklep-luczniczy
Co do Strother to szczerze powiem że nie wiem :)
Gwarancja Elite jest na prawdę na najwyższym poziomie. Opisywałęm juz na forum ale dodam tutaj jeszcze raz...
na dolnym ramieniu wyskoczyło "coś" zrobiłem fotki wysłałem do Elite i po tygodniu dostałem odpowiedź że należą mi się nowe ramiona, po kolejnym tygodniu miałem ramiona u siebie :)
u Nas w kraju Elite nie bije rekordów popularności ale za oceanem jak najbardziej.
Dobrze się zastanów co chcesz strzelac, czy chcesz singla czy Bloczki hybrydowe czy może BInarki. Nie mam zamiaru Ci na siłę "wciskac" Elite czy Bowtecha ale te dwie marki znam i śmiało mogę polecic, nigdy mnie nie zawiodły. Hoyta też miałem i był super! ;)
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Nowy łuk myśliwski
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 28, 2015, 04:03:46 pm »
Jak go kupiłem, to, przyznam się, trochę się bałem. Pierwsze strzały oddałem na sali gimnastycznej i przestraszyłem się jeszcze bardziej. Dźwięk był głośny jak wystrzał z pistoletu i prawie nie dało się rozróżnić głosu wystrzału i uderzenia strzały. Strzały, oczywiście, przelatywały przez matę na wylot i kończyły bez lotek.
Na szczęście później okazało się, że nie jest tak źle. Podstawka, która świetnie sobie radziła przy poprzednim łuku okazała się za wolna i to ona darła lotki i wydawała ten straszny huk. Po wymianie podstawki na HDX wszystko się uspokoiło, łuk okazał się bardzo przyjemny w strzelaniu, bezwstrząsowy i króciutki, siedmiocalowy stabilizator wystarcza do wyważenia go przy strzale.
Faktycznie jest bardzo szybki, jak założyłem strzałę Goldtip Velocity 300 z grotem 100grn (354 grn) to prędkościomierz pokazał 362fps. Przy strzałach 370grn traci na prędkości, ale i tak przekracza 350. Ale strzały z parametrem 300 są za miękkie. Mam kupione 250-tki.
Firma nieco oszukuje na mocy i mój łuk dokręcony do końca ma 74 funty.
Plusem jest dobra jakość cięciwy, która przez pół roku trzyma parametry. Minusem konieczność dużej liczby damperów, które są już fabrycznie założone i rzeczywiście, nie powinno się ich zdejmować.
Teraz mam ustawione piny na 20, 30, 40, 50 i 90 metrów. Od 0 do 20 metrów strzelam z pierwszego pina i nie bawię się w żadne poprawki. Różnica między 20 a 30 metrów wynosi niecałe 10 cm, więc na 25 metrów mam 4 cm wyżej albo 4 cm niżej. Z 30 do 40 metrów jest niecałe 20 cm obniżenia. Na upartego można by wszystko strzelać z jednego pina.
Po niecałym miesiącu strzelania z RPMa zdobyłem drugie miejsce w moich pierwszych - i jedynych - zawodach 3D we Wrocławiu w maju tego roku. A konkurencja była duża, łącznie z aktualnym Mistrzem Polski Piotrem Kociołkiem  ;D.
Generalnie nie strzelam fielda i 3D i kupiłem łuk do polowania, więc trudno mi się odnieść do jego przydatności w tych konkurencjach, ale myślę, że bardzo płaski tor lotu strzały może się przydać
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2015, 06:32:05 pm wysłana przez Irion »
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4

Dietrich

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nowy łuk myśliwski
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 30, 2015, 12:31:15 pm »
z tych 4 modeli chyba ostatecznie coś wybiorę:

1) Bowtech RPM360 - kusi mnie kosmiczny wygląd i szybkość co na zawodach 3D bedzie plusem tak jak pisał Irion, boje się jedynie awarii bo pewnie ramiona i krzywki wysilone są do granic wytrzymałości ale podobno Bowtech też daje dożywotnią gwarancje( prawda to?)
2)Mathews HTR - okazało sie ze moj znajomy ma go od paru miesięcy - bardzo go chwali. podobno 70# naciąga się jak 60#, to ciekawe jakby się naciągało 60#?? w dodatku mega cichy.
3)Elite Synergy - tutaj kusi mnie wasza opinia o tych łukach plus ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=p0KolToCUhc, generalnie boje sie troche niskiej predkosci bo to wporównaniu do mojego hoyta spadek prawie o 30fps.
4)Hoyt Nitrum - niewysilony łuk, tyle że BH niskie mimo dość niskiej predkości, na porównywarce jednak coś piszą o jakiś wibracjach po strzale, ale jak posłuży tak dobrze jak mój aktualny Hoyt to warto się skusić.

A wy co byście z tego wybrali i dlaczego? ceny podobne (jedynie Hoyt troche tańszy) i generalnie wszystkie te łuki mają dożywotnią gwarancję.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2015, 12:32:53 pm wysłana przez Dietrich »

Hassassin

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 343
Odp: Nowy łuk myśliwski
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 30, 2015, 01:09:35 pm »
1) Bowtech RPM360 - kusi mnie kosmiczny wygląd i szybkość co na zawodach 3D bedzie plusem tak jak pisał Irion, boje się jedynie awarii bo pewnie ramiona i krzywki wysilone są do granic wytrzymałości ale podobno Bowtech też daje dożywotnią gwarancje( prawda to?)
Jak każdy porządny producent. Oczywiście nie dotyczy to uszkodzeń mechanicznych i suchaczy.

[ceny podobne (jedynie Hoyt troche tańszy) i generalnie wszystkie te łuki mają dożywotnią gwarancję.
I sam sobie odpowiedziałeś ;-)
Łucznik wart jest tyle, co jego zapasowa cięciwa.

Bowtech Sentinel 60#
Barnett Ghost 410 185#

Dietrich

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nowy łuk myśliwski
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 30, 2015, 01:19:28 pm »
Hassassin że są gwarancje dożywotnie to ja wiem ale nie jestem pewny czy one działają ( narazie jedynie ktoś opisał sprawę z Elite że poszło bez problemów). Jestem ciekaw czy np. jak kupie Bowtecha i po 4 latach pękną ramiona to czy Bowtech nie oleje mnie i odpisze że np. uszkodzenie wynikło z suchego strzału i nie podlega gwarancji.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Nowy łuk myśliwski
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 30, 2015, 03:14:42 pm »
Pamiętaj że szybki łuk nie zapewnia automatycznie dobrej celnosci. To że ma płaską trajektorie to nie znaczy że sam trafia. Taki łuk jest mało wybaczalny i nie wiem czy na początek taki mocny ,ale jednocześnie trudny w opanowaniu łuk to dobry wybór.
Poza tym ile będziesz strzelał na tych zawodach 3D - raz na 2-3miesiace, a zwykle będziesz nawalal do tarczy. Po co się wtedy zmagać z trudnym łukiem?
Popatrz z bowtechow na model Boss. Pięknie strzela i można go ustawić w zależności od umiejętności.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Dietrich

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nowy łuk myśliwski
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 30, 2015, 08:28:54 pm »
Pamiętaj że szybki łuk nie zapewnia automatycznie dobrej celnosci. To że ma płaską trajektorie to nie znaczy że sam trafia. Taki łuk jest mało wybaczalny i nie wiem czy na początek taki mocny ,ale jednocześnie trudny w opanowaniu łuk to dobry wybór.
Poza tym ile będziesz strzelał na tych zawodach 3D - raz na 2-3miesiace, a zwykle będziesz nawalal do tarczy. Po co się wtedy zmagać z trudnym łukiem?
Popatrz z bowtechow na model Boss. Pięknie strzela i można go ustawić w zależności od umiejętności.
Wiem że nie zapewnia dobrej celności :D o wybaczalność też się nie boje bo strzelam juz pare lat. Poprostu nadarza mi sie okazja na wymianę łuczka i chce kupić jakąś 60#  do polowania z opcja na zawody 3D ( tak jak pisałem w pierwszym poscie). A Bowtech Boss fajny ale za duży, szukam maks. 34ATA. Właściwie to wybór padnie na któryś z czterech z postu powyżej ale na który to jeszcze nie wiem licze na wasze opinie na ten temat.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Nowy łuk myśliwski
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 30, 2015, 08:56:25 pm »
A to sorki, jakos przez pomyłkę przyjąłem,ze dopiero zaczynasz(pomyliłem temat z innym gdzie kolega pytał o łuk na poczatek przygody z łucznictwem).
Co do twojej listy to Kolega z siekierek kupił Nitruma i jest bardzo niezadowolony. Już dwa razy ustawiał synchro camów,słaba cięciwa(owijki sie rozwijają,cięciwa po 2 miesiacach użytkowania ma bardzo duzo pękniętych włókienek(łuk ma 70#).Dampery na ramionach dostały luzów i w stanie spoczynku odstają od ramion-też juz raz miał to regulowane.
Wiem że chcesz nowy łuk,więc zastanów się nad tym co ci proponowałem ale oczywiście do zakupu w sklepie: http://www.bowhunting.pl/sklep/luk-bloczkowy-bowtech-experience-rh-70lbs-26-5-31-infca/p/82634
Albo nad tym:
http://www.bowhunting.pl/sklep/luk-bloczkowy-bowtech-prodigy-power-disc-2015-rh-70-24%2C5-30%2C5-mossy-oak/p/83451
Gośc strzela na siekierkach i jest zachwycony(a miał wcześniej Hoyta Carbon Element).
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Hassassin

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 343
Odp: Nowy łuk myśliwski
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 30, 2015, 09:58:31 pm »
Hassassin że są gwarancje dożywotnie to ja wiem ale nie jestem pewny czy one działają.
Działają. Od 2008 strzelam tylko z Bowtech'ów i jak miał problem że stoperem cięciwy to tylko jęknąłem, a już przysłali dwa zapasowe. To samo z Barnettem. Napisałem do nich na czacie, że mam problem z lunetą w kuszy i tydzień później miałem nową lunetę w domu. Na ich koszt i w ramach gwarancji.
Amerykanie gwarancję traktują bardzo serio. Inna czasoprzestrzeń, w porównaniu do nas ;-)
Łucznik wart jest tyle, co jego zapasowa cięciwa.

Bowtech Sentinel 60#
Barnett Ghost 410 185#

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: Nowy łuk myśliwski
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 30, 2015, 10:04:02 pm »
z tych 4 modeli chyba ostatecznie coś wybiorę:

2)Mathews HTR - okazało sie ze moj znajomy ma go od paru miesięcy - bardzo go chwali. podobno 70# naciąga się jak 60#, to ciekawe jakby się naciągało 60#?? w dodatku mega cichy.

Ja mam TRG7 - nie myśliwskie to ale "niecamy" te same i fakt- 60# mam a naciaga się płynniej i delikatniej jak 50-55..... ale wolniejsze to - coś za coś....
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Nowy łuk myśliwski
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 31, 2015, 01:49:13 am »
z tych 4 modeli chyba ostatecznie coś wybiorę:

2)Mathews HTR - okazało sie ze moj znajomy ma go od paru miesięcy - bardzo go chwali. podobno 70# naciąga się jak 60#, to ciekawe jakby się naciągało 60#?? w dodatku mega cichy.

Ja mam TRG7 - nie myśliwskie to ale "niecamy" te same i fakt- 60# mam a naciaga się płynniej i delikatniej jak 50-55..... ale wolniejsze to - coś za coś....

Przepraszam,ze trochę nie w temacie. Ale czy mogłbyś trochę napisać o tym łuku,jak Ci się z niego strzela, jakie róznice z wcześniejszymi modelami tarczowymi Mathewsa?
Co to są takie plastikowe/gumowe wichajstry na kablach umieszczone przy samych camach? Jak z regulacją-czy potrzebna jest prasa? Czy łatwo się ustawia synchronizacje camów,jakiej jakości jest fabryczna cięciwa?
Przyznam ,ze na początku te No camy mi się bardzo nie podobały,ale tak jakoś powoli sie do ich wygladu przekonałem(lubię cos oryginalnego :) ) i dlatego ciekawy jestem jak ten łuk wyglada w innych aspektach. U nas jest ich raczej mało i dlatego fajnie by było jakbyś coś o tym modelu napisał.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Dietrich

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nowy łuk myśliwski
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 31, 2015, 04:25:15 pm »
A to sorki, jakos przez pomyłkę przyjąłem,ze dopiero zaczynasz(pomyliłem temat z innym gdzie kolega pytał o łuk na poczatek przygody z łucznictwem).
Co do twojej listy to Kolega z siekierek kupił Nitruma i jest bardzo niezadowolony. Już dwa razy ustawiał synchro camów,słaba cięciwa(owijki sie rozwijają,cięciwa po 2 miesiacach użytkowania ma bardzo duzo pękniętych włókienek(łuk ma 70#).Dampery na ramionach dostały luzów i w stanie spoczynku odstają od ramion-też juz raz miał to regulowane.
Wiem że chcesz nowy łuk,więc zastanów się nad tym co ci proponowałem ale oczywiście do zakupu w sklepie: http://www.bowhunting.pl/sklep/luk-bloczkowy-bowtech-experience-rh-70lbs-26-5-31-infca/p/82634
Albo nad tym:
http://www.bowhunting.pl/sklep/luk-bloczkowy-bowtech-prodigy-power-disc-2015-rh-70-24%2C5-30%2C5-mossy-oak/p/83451
Gośc strzela na siekierkach i jest zachwycony(a miał wcześniej Hoyta Carbon Element).
Heh ja właśnie o Nitrumie słyszałem odwrotne opinie - dlatego widać warto podpytać pare osób :D
Bowtecha Prodigy nie biorę od uwage bo szkoda mi wywalać pare stówek więcej na technologie PowerDisców którą pewnie i tak wiecej niż raz nie użyje :D.
A twój Bowtech Expirience jakoś mi umknął  - i teraz tez go biorę pod uwage ( ogladając jego parametry mam wrażenie że to jest Prodigy bez tych PowerDisców)

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: Nowy łuk myśliwski
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 31, 2015, 08:10:37 pm »
Prasa potrzebna niestety... bowmaster nie ogarnia tak szerokich camów dlatego nic nie robilem przy synchronizacji.... Ale i tak działa chyba dobrze bo raz udalo mi sie 3 serie pod rzad mu nie przeszkadzac i były 60 w tym po 4-5 X....
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

Dietrich

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nowy łuk myśliwski
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 02, 2015, 08:51:52 am »
Zapytam troche z innej beczki, jaki byście polecili celownik jednopinowy do 3D i Fielda ? od razu taki żeby tanim kosztem można było w nim szkiełko zamontować, grubość pinu maks. 0,019.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Nowy łuk myśliwski
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 02, 2015, 09:33:41 am »
Zdecydowanie firmy HHA, ten model z pełnym kołem służącym do ustawiania odległości. Może być wcześniejszy model lub King Pin -jeśli ma się więcej kasy.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500