Autor Wątek: Dobór łuku na "pierwszy raz"  (Przeczytany 2098 razy)

MikelowN

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Dobór łuku na "pierwszy raz"
« dnia: Lipiec 31, 2015, 02:39:47 am »
Witam. Chciałbym poradzić się was co do pierwszego łuku. Mam 193 wzrostu, tzw. dobrze zbudowany, silny. Potrzebuje łuku do amatorskiego strzelania, klasyczny bez większych udziwnień. Najlepiej coś mocniejszego jeżeli jest to możliwe. Górna granica myślę 300 zł, ale mile widziane łuki troszeczkę tańsze, bo miałem okazje tylko kilka razy strzelać z łuku i nie wiem czy ten sport mnie wciągnie. Dziękuje i proszę o odpowiedzi ;)

Munin

  • Gość
Odp: Dobór łuku na "pierwszy raz"
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 31, 2015, 09:36:28 am »
Cześć
W ramach wyjaśnienia bo jak widzę ludzikom się myli ciągle a tak swoją droga to ciekawe czy ludziki spożywają klasyczną kolację wigilijną czy tradycyjną :D
Łucznictwo klasyczne to to sportowe, łuki długością dopasowane do rozstawu łap strzelającego, celowniki, lagi, etc
Łucznictwo tradycyjne to to pozostałe, łuki drewniane laminowane (ale też nie koniecznie), brak celowników, strzelanie instynktowne lub celowanie na grot / string walking / face walking i wiele tym podobnych cudów.

W sumie to już tego było tyle napisane, że strach tworzyć coś nowego.
Z racji, że napisałeś w dziale dla tradycyjnych to dostaniesz odpowiedź "klasyczną" - Diana od Bisoka :D
A tak na poważnie to w tej cenie pozostaje w główniej mierze rynek wtórny gdzie jak się trafi to dasz radę kupić łuk taki jak Diana (longbow), Jevelina (hunter), Samick Polaris (sportowy dla początkujących) ale na strzały to już osobny zasób finansowy raczej przeznaczyć będziesz musiał.
Moc - tu bym nie szalał, widziałem wielu mocnych i silnych facetów którzy dziennie w robocie tony przewalali ale łuk 35# zamęczył ich już trzecią 5-io strzałową serią a na treningu strzela się po 100 / 200 a czasem i więcej strzał jak jest miła atmosfera i warunki odpowiadają.
Określ się jakie typy łuków bardziej się Tobie podobają a jakie wcale, może w ten sposób znajdziemy jakieś sensowne i satysfakcjonujące Cię rozwiązanie.

Łukasz

MikelowN

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Dobór łuku na "pierwszy raz"
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 31, 2015, 06:15:28 pm »
Dzięki za radę, a więc szukam tradycyjnego, bez celowników i wymysłów, drewniany. Miałem okazje strzelać z 17kg i było przyjemnie lecz znajomy powiedział, że szybko będę szukał czegoś mocniejszego. Myślę, że 20+/- byłoby wystarczająco.